چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷

مرغ کمیته انضباطی همچنان یک پا دارد/ ادامه تنبیه منسوخ شده!

به گزارش “ورزش تایمز”، هنوز لیگ برتر به هفه سوم نرسیده اما تعداد بازیهایی که بدون حضور تماشاگر برگزار می شود به عدد ۳ رسید. تنبیهی تقبیح شده که باوجود همه انتقاداتی که علیه آن صورت می گیرد همچنان مورد توجه کمیته انضاطی فدراسیون فوتبال است. 

در حالی که همه دنیا به این اصل پی برده که زیبایی فوتبال در گرو داشتن تماشاچی آن هم از نوع زیاد و تیفوسی اش است و بسیاری از کشورها به دنبال انواع و اقسام راهکار برای کشاندن تماشاگر به ورزشگاه های خالی خود هستند، همچنان سیاست های کمیته انضباطی به سمت و سوی تنبیه تماشاگران از حضور در ورزشگاه ها می باشد.

در حالی کمیته انضباطی مقابل انتقاد کارشناسان و منتقدان ایستاده و از این تنبیه بعنوان در دسترس ترین ابزار استفاده می کند که می تواند از راه های دیگر تماشاگران و تیم های خاطی را تنبیه و جریمه نماید. اما کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران بر خلاف سیاست های دنیای فوتبال خیلی راحت تماشاگران را از حضور در ورزشگاه ها محروم می کند. این روش تنبیهی گرچه در هیچ کجای دنیا اجرا نمی شود اما همچنان باوجود همه انتقادات با اصرار کمیته انضباطی در فوتبال ایران مورد استفاده قرار می گیرد. 

هفته نخست رقابتهای لیگ برتر را با محرومیت تماشاگران سپاهان از حضور در ورزشگاه نقش جهان پشت سر گذاشتیم و هفته دوم را هم در حالی باید شاهد باشیم که دو تیم تراکتورسازی و صنعت نفت از حضور تماشاگر محروم هستند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *