سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

قول قهرمانی در آسیا از سوی تاج و تلاش برای رفع ضعف جام‌جهانی

به گزارش “ورزش تایمز”، مسابقات فوتبال جام ملتهای آسیا از دی ماه ۹۷ به میزبانی کشور امارات برگزار می شود. نزدیک بودن این رقابتها به جام جهانی باعث شده است تا سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا هر روز گزارشی از تیم های آسیایی حاضر در جام جهانی و بررسی عملکرد آنها منتشر کند.

سایت AFC در گزارش امروز سه شنبه خود عملکرد تیم ایران در روسیه را زیر ذره بین برده و به تلاش برای بهبود خط حمله تیم کارلوس کی روش برای جام ملتها اشاره کرده است.

در بخشی از گزارش AFC آمده است: «تیم ملی فوتبال ایران با رنکینگ دومی در آسیا و بعد از استرالیا به جام جهانی رفت ولی بر خلاف استرالیا، تیم ملی این جام را با خوشنامی و اعتبار بسیار بالایی به اتمام رساند. ثبات سرمربیگری با کارلوس کی روش که وارد هشتمین سال فعالیتش می شود، با نمایش قدرتمند در روسیه پاداش داده شد تا جایی که ایران چند اینچ تا صعود به مرحله یک هشتم نهایی از گروه مرگ و در کنار اسپانیا و پرتغال دو قهرمان اروپا به علاوه مراکش فاصله داشت.»

کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه به مرور اتفاقات و نتایج تیم ملی در جام جهانی روسیه پرداخت.

این سایت درباره آینده تیم ملی و جام ملتهای آسیا نوشت: «مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: “ما سال فوتبالی خوبی داشتیم. جام ملتها را پیش رو داریم. بر اساس مذاکراتی که با کی روش داشتم و همچنین اتمسفر فعلی، ما می توانیم قهرمان جام ملتهای آسیا شویم.”

با محک خوردن مقابل تیم های تاپ دنیا در روسیه تیم ایران قدرت دفاعی خودش را نشان داد و فقط دو گل در سه مسابقه دریافت کرد اما آنها همچنین ولخرجی خود در خط حمله را هم نشان دادند. دو گل ایران در روسیه یکی گل به خودی بود و دیگری از روی نقطه پنالتی. با وفور استعدادهای هجومی مانند سردار آزمون، مهدی طارمی، کریم انصاریفرد و علیرضا جهانبخش و همینطور علی علیپور، کاوه رضایی و مرتضی تبریزی که در باشگاه هایشان نمایش تاثیرگذاری داشته اند، ایران به دنبال بهبود عملکرد خط حمله اش خواهد بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *