سه شنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۸

قهرمانی ایران در جام ملت‌ها غیرممکن نیست/ تیم ملی کار سختی دارد

صمد مرفاوی در گفتگو با “ورزش تایمز”، در خصوص شرایط تیم ملی در آستانه حضور در جام ملت های آسیا گفت: با مهره های خوبی که در اختیار کی روش است دست او برای تغییر در هر بازی باز است و مطمئنم هیچ دغدغه ای برای شروع جام ملت های آسیا ندارد.

وی تاکید کرد: ۴۳ سال است که در جام ملت های آسیا به قهرمانی دست پیدا نکردیم اما اعتقاد دارم شرایط تیم این بار برای قهرمانی مهیاست و باید بگوییم منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی برای تیم ملی ما رخ خواهد داد.

بازیکن پیشین تیم ملی در پاسخ به این پرسش که آیا می توانیم به قهرمانی در جام ملت های آسیا دست پیدا کنیم گفت: با تدارکات خوبی که برای تیم ملی دیده شده این پتانسیل را داریم که قهرمان آسیا شویم البته همه تیم های حاضر در این تورنمنت هدفشان قهرمانی است و ما باید با تیم های درجه یکی چون ژاپن، کره، استرالیا، عربستان و عراق مبارزه کنیم تا بتوانیم موفق باشیم.

وی تاکید کرد: تمام این تیم هایی که از آنها نام بردیم سابقه قهرمانی دارند و آنها هم تدارک خوبی دیده اند تا بتوانند به موفقت دست پیدا کنند و این نشان می دهد کار ما در جام ملت های آسیا سخت است ولی رسیدن به قهرمانی غیر ممکن نیست.

مرفاوی در ادامه خاطرنشان کرد: همیشه در فوتبال اتفاقاتی رخ می دهد که غیر قابل پیش بینی است ولی امیدوارم این اتفاقات به ضرر تیم ما تمام نشود و ما بتوانیم در این تورنمنت حساس به قهرمانی دست پیدا کنیم.

مرفاوی در مورد انتظارات بالا از تیم ملی، گفت: مردم ایران فوتبال دوست هستند. روزی که برای فینال لیگ قهرمانان یا بازی استقلال در لیگ قهرمانان ۱۰۰ هزار نفر به ورزشگاه می آیند نشان می دهد که آنها از فوتبالشان انتظار زیادی دارند. ۷ سال است کی روش در تیم ملی است. بنابراین همه منتظرند تا ببینند او در جام ملت ها چه نتایجی کسب می کند. این انتظار بیهوده نیست و با توجه به اینکه ما در رنکینگ آسیا در مقام اول هستیم حالا همه مردم ایران انتظار قهرمانی از تیم ملی کشورشان را دارند.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که به عنوان یک بازیکن سابق تیم ملی چند درصد شانس برای قهرمانی تیم ملی ایران قائل هستید، خاطرنشان کرد: شانس ایران برای قهرمانی بسیار بالاست. به همان اندازه که ژاپن و کره این شانس را برای خود قائلند. بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که کی روش چه استراتژی را برای قهرمانی تیم ملی کشورمان در جام ملت های آسیا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *