یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

شفر و مدیران استقلال نباید اینقدر تحت تاثیر فضای مجازی باشند

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال استقلال تهران در پی ارائه نمایشی ضعیف مقابل فولاد درخانه تن به تساوی داد تا با پیروزی به استقبال دیدار حساس آسیایی اش مقابل السد نرود. ضمن این که این نتیجه باعث شد آبی پوشان در پایان هفته پنجم در رده هشتم جدول قرار بگیرند که این نمی تواند خیلی برای این تیم مناسب باشد. 

در همین رابطه ستار همدانی پیشکسوت این باشگاه در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: از قبل هم به این نکته اشاره کرده بودم که این تیم فاقد سرعت لازم است و مطمئن هستم که خود شفر هم بابت این موضوع رنج می برد. وقتی تیم سرعت لازم را نداشته باشد مقابل تیم هایی که دفاعی بازی کرده در بسته را می بندند به مشکل برخورد می کنند. سال گذشته هر تیمی مقابل استقلال دفاعی بازی می کرد سرعت این تیم دفاع حریف را باز می کرد تا آبی پوشان به مراد خود برسند. اما همین فاکتور سرعت که فصل گذشته نقطه قوت تیم بود، در این فصل به نقطه ضعف تیم بدل شده است.

وی افزود: شاید حرف من تکراری باشد اما باز هم تاکید می‌کنم در این کندی ریتم استقلال خط میانی این تیم بی تاثیر نیست و اصلی ترین عاملی که باعث این کندی ریتم شده، علی کریمی است. شما در بازی گذشته استقلال مقابل پارس جنوبی دیدید وقتی رضا آذری جوان به بازی آمد این تیم طراوت گرفت و من نمی دانم چرا شفر مقابل فولاد از این بازیکن جوان استفاده نکرد.

همدانی تصریح کرد: بازی با فولاد که گذشت اما امیدوارم شفر اشتباهات این بازی را مقابل السد تکرار نکند. چون السد با فولاد بسار تفاوت دارد و از کوچکترین اشتباهی بزرگترین استفاده را بر علیه این تیم می کند. 

پیشکسوت آبی پوشان ادامه داد: این خط میانی اصلا منبع مناسبی برای تغذیه مهاجمان نیست. مشکلات کنونی این تیم ناشی از تعلل مدیران سابق در حفظ ستاره‌های این تیم است. حتی مدیران کنونی را هم نباید از این تقصیری مبرا دانست.

ملی پوش سابق آبی پوشان تصریح کرد: دلم از این می‌سوزد که باشگاه با کمبود منابع مالی هم مواجه نبود و اتفاقا ریخت و پاش زیادی هم کرد. اما این پول زیاد، خوب مدیریت و هزینه نشد. هزینه خرید تبریزی، الحاجی و نیومایر چیزی حدود ۷ میلیارد است که به اعتقاد من هر سه نفر این ها روی هم اندازه تیام نمی‌شوند. یا بابت خرید دو بازیکن مصدوم مثل میثم تیموری و مرتضی آقاخان هم هزینه‌های قابل ملاحظه‌ای صرف شده. شاید هزینه این ۵ بازیکن روی هم بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان باشد که مدیریت می توانست با نظارت بیشتر این پول را بهتر و بهینه تر در نقل و انتقالات هزینه می کرد. حداقل این بود که باید این پول این ۵ بازیکن را روی پول تیام، امید ابراهیمی و جباروف می گذاشتندو آنها را حفظ می کردند.

مدافع پیشین استقلال بیان داشت: مشکلی که این روزها فضای فوتبال ایران با آن درگیر است اما در استقلال بیشتر به چشم می خورد، تحت تاثیر بودن مجموعه باشگاه از فضای مجازی است. متاسفانه چشم باشگاه استقلال به فضای مجازی است و می بینند مردم در شبکه های اجتماعی چه می گویند تا آنها همین کار را بکنند. همین فضای مجازی فصل گذشته علی قربانی که بهترین مهاجم استقلال بود را نابود کرد و به نظر می رسد در این فصل هم قربانی دیگری از استقلال بگیرد.

وی اضافه کرد: من می‌بینم خود شفر هم در فضای مجازی فعالیت زیادی می‌کند و وقت زیادی در آن صرف می‌کند. به همان میزان هم تحت تاثیر نظرات متعدد مردم در همین فضا است و این را از تصمیمات او می توان مشاهده کرد.

همدانی تصریح کرد: شفر باید این را بداند که مردم در این فصل فقط قهرمانی از استقلال می خواهند. در پایان فصل هیچ عنوانی جز قهرمانی قابل قبول نیست. برای تیمی که شفر را در اختیار دارد و این همه هم ریخت و پاش کرده فقط قهرمانی می تواند نتیجه ای قابل قبول باشد. چون  استقلال در سالهای قبل هم بارها دوم و سوم شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *