شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

شفر: بازی در آلمان می‌توانست به استقلال کمک کند

به گزارش “ورزش تایمز”، وینفرد شفر پس از تساوی بدون گل امشب استقلال تهران و پیکان در هفته نخست رقابت های لیگ برتر  به همراه پسرش ساشا شفر در نشست خبری شرکت کرد و گفت: خوشحالم شما را دوباره می بینم. باید بگویم مشکلاتی که داشتیم مانند اخبار بدی که به ما از تهران می رسید، اردوی خوبمان را تحت تاثیر قرار داده بود. همچنین بازی ما در آلمان می توانست به استقلال کمک کند.

سرمربی آبی پوشان پایتخت ادامه داد: در اردو تماشاگر نداشتیم و می توانستیم در آلمان از هواداران استفاده کنیم. با تمام این تفاسیر از بازیکنان ممنونم.

وی درباره عملکرد آبی پوشان در بازی با پیکان گفت: وریا و علی کریمی در تمام تمرینات نبودند و به همین خاطر تعویض شدند. همچنین سجاد آقایی هم پایش گرفت و تعویض شد. برای حضور بازیکنان جوانم مثل صیاد منش و سجاد آقایی خیلی خوشحالم. باید بگویم بازی خوبی نسبت به فصل قبل مقابل پیکان داشتیم. در فصل قبل امید ابراهیمی به سختی توانست برای ما گلزنی کند و آنها چند موقعیت در آن بازی داشتند اما امشب هیچ موقعیتی نداشتند.

شفر در خصوص عملکرد جوانان استقلال اذعان داشت: آنها سرمایه های استقلال هستند و باید روی آنها کار کنیم. ضمن اینکه باید از دانشگر که با وجود مصدومیت جزیی توانست عملکرد خیلی خوبی داشته باشد تشکر کنم. شاید تنها موضوع این باشد که وقتی در دقیقه پایانی صاحب موقعیت شدیم می توانستیم بهتر استفاده کنیم. اما اینطور  نشد.

سرمربی استقلال ادامه داد: از بازیکنان باتجربه مانند پژمان منتظری، علی کریمی و مهدی رحمتی ممنونم که بازی خوبی انجام دادند و به جوانان تیممان هم کمک کردند. ضمن اینکه از هواداران ممنونم که آمدند و به ما کمک کردند.

وی در خصوص بازی فیزیکی هر دو تیم گفت: در فصل قبل مقابل پیکان شانس آوردیم روزبه چشمی در شهر قدس مصدوم نشد. تیام هم در بازی برگشت مصدوم شد. این بازی هم سجاد آقایی شانس آورد که استخوان پایش خرد نشد. قلم بند او تکه تکه شده است. مانده ام چرا داور بازیکن حریف را اخراج نکرد. این صحبت هایم علیه داور نیست. بلکه می خواهم بگویم در فوتبال چیزی بالاتر از سلامتی بازیکنان وجود ندارد. 

شفر در پاسخ به این سوال که چرا استقلال در خط حمله خود نتوانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد تاکید کرد: صحبت شما درست است. در بازی فوتبال باید پاس های آخر را صحیح بدهیم. ضمن اینکه مهم است مهاجم هم خوب کار کند. در اواخر بازی دیدیم دو توپ به صیادمنش داده شد. به نظرم خوب شد صیادمنش از ابتدا بازی نکرد چون برای بازیکن جوان مهم این است که دیر بیاید و تاثیرگذار باشد. خیلی از بازیکنان جوانم نظیر مهمت شول و نووتنی نیز همینطور بودند. باید به آنها رفته رفته فرصت بازی کردن داد.

وی در خصوص احتمال حضور بازیکنان جدید در لیست آبی پوشان پایتخت خاطرنشان کرد: من چهار پنج هفته قبل اسامی بازیکنانی که می خواستم به باشگاه دادم اما حالا هیچکس نیست. در دو سه روز قبل خیلی با باشگاه صحبت کردیم. مطمئن هستم دو بازیکن جدید به استقلال می آیند. همانطور که می دانید ما با السدی بازی داریم که بازیکنانی مثل ژاوی را دارد که قیمتش بسیار بالاتر از بودجه باشگاه است. من از عملکرد بازیکنانم راضی هستم. از بازیکنی نظیر علی کریمی خیلی راضی ام. اگر قرار است با السد بجنگیم باید تیمی در همان حد باشیم. قبلا گفتم و باز هم می گویم که بهتر خواهیم شد و باید تلاش بیشتری کنیم.

وی در ادامه افزود: اگر بازی را ببینید دو نکته مشخص است. اول توانستیم در بیست دقیقه پایانی خیلی خوب باشیم و آن موضوع به این خاطر است که مربی بدنساز خیلی خوبی داشتیم و تاثیرش را دیدیم. امیدوارم باشگاه کارهای لازم را برای حضور این مربی انجام دهد. دوم اینکه بازیکنان حدود پنج هفته استراحت داشتند. البته که بازیکنان تمرینات انفرادی داشتند اما باید بگویم ما بازی در مقابل هواداران نداشتیم و همین می توانست به ما کمک زیادی کند که بازیکنان بتوانند خودشان را خیلی خوب بسنجند. اینکه می گویند تمرینات را خیلی خوب شروع نکردیم متوجه نمی شوم و در مقابل آنها تنها لبخند می زنم.

وی در پاسخ به سوال “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال اعلام کرده بود علی قربانی به این تیم بر می گردد و  جذب مرتضی تبریزی را پیگیری می کند، گفت: از شنیدن این خبر خوشحالم. ما با مدیر باشگاه و معاون او مرتب در ارتباط هستیم. باید بگویم بازیکنان جوان خوبی دارم. باید با این بازیکنان کار کنیم و آنها باید بعد از هر بازی فیلم بازیها را ببینند و شرایط خودشان را بسنجند. مهم این موضوع است.

در پایان نشست خبری، خبرنگار صدا وسیما درباره انتخاب وی به عنوان یکی از نامزدهای مو قشنگ لیگ قهرمانان آسیا سوال پرسید که مدیر رسانه ای استقلال از وی خواست تنها درباره بازی سوال بپرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *