یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

رکورد جالب تا پایان هفته دوم/ جام جهانی بدون تساوی صفر – صفر

به گزارش “ورزش تایمز”، جام جهانی همچنان پرگل و جذاب پیش می‌رود و اتفاق جالب و نادری که در این دوره از رقابتهای به وقوع پیوسته این است که در پایان دومین دور از مرحله مقدماتی هیچ دیداری بدون گل زده به اتمام نرسیده و همه بازیها کم و زیاد گل داشته است.

از روز افتتاح مسابقات تاکنون ۳۲ بازی انجام شده و همه تیم ها دو بار در این رقابتها به میدان رفته اند. در این ۳۲ بازی جمعا ۸۵ بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد تا معدل ۲/۶۵ گل برای هر بازی ثبت شود و این معدل گلزنی نشان از بازی های پر گل در این جام می دهد.

بهترین نتیجه ای که در این ۳۲ بازی به دست آمده پیروزی ۶ بر یک تیم ملی انگلستان مقابل پاناما بود. دیداری که دو نیمه کاملا متفاوت داشت. انگلستانی ها در نیمه اول ۵ بر صفر پیروز شدند و در نیمه دوم مقابل حریف خود به تساوی یک-یک رسیدند.

پر گل ترین بازی از ۳۲ گانه جام جهانی به دو بازی تعلق می گیرد. بازی های انگلستان مقابل پاناما و بلژیک مقابل تونس با رد و بدل شدن ۷ گل به پایان رسید تا این دو بازی عنوان پر گل ترین بازی های جام تا امروز را به دست آورند.

گروه هفتم (G) مسابقات را باید پر گل ترین گروه مسابقات دانست. در این گروه جمعا ۲۰ گل در چهار بازی به ثمر رسید تا معدل ۴ گل برای هر بازی در این گروه ثبت شده و این گروه تبدیل به پر گل ترین گروه مسابقات شود. در این گروه انگلستان و بلژیک هر کدام ۸ بار موفق به گلزنی شده اند تا به همراه روسیه صدرنشین گروه یک سه تیم ۸ گله این مسابقات را تشکیل داده و به صورت مشترک دارای بهترین خط حمله مسابقات باشند.

کم گل ترین گروه مسابقات نیز گروه سوم (C) بود. گروهی که در آن تیم های پرو، فرانسه، دانمارک و استرالیا حضور دارند. در این گروه کلا ۷ گل در ۴ بازی رد و بدل شد تا به طور میانگین ۱/۷۵ گل برای بازیهای این گروه به ثبت رسیده باشد.

در بین ۳۲ تیم حاضر در مسابقات جام جهانی تنها دو تیم اروگوئه و کرواسی در هر دو بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده اند تا با دو کلین شیت دارای بهترین خط دفاعی در جام جهانی باشند. 

هری کین مهاجم تیم ملی انگلستان نیز با زدن سه گل به پاناما بعد از رونالدو دومین بازیکنی است که موفق به هت تریک شد اما شمار گلهای زده او با این ۳ گل به ۵ رسید تا با یک گل زده بیشتر از رونالدو و لوکاکو بالاتر از این دو در جدول گلزنان برتر مسابقات قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *