جمعه , ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

رونالدو بهترین پنالتی گیر، کین و یدیناک بهترین پنالتی زنان جام

به گزارش “ورزش تایمز”، جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با انجام ۴۸ بازی در مرحله گروهی به پایان رسید و ۱۶ تیم صعود کرده به مراحل حذفی از شنبه کار خود را در مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات آغاز می کنند. 

مرحله گروهی این مسابقات از جذابیت های خاص خودش بهره برد و از جمله آن تعداد زیاد پنالتی های اعلام شده در این مسابقات بود. در ۴۸ بازی انجام شده داوران ۲۴ بار به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمیدند که این ۲۴ پنالتی در ۲۰ بازی اتفاق افتاد.

از ۲۴ پنالتی اعلام شده ۶ پنالتی منجر به گل نشد. فهد المولد بازیکن تیم ملی عربستان مقابل مصر، رونالدو بازیکن تیم ملی پرتغال مقابل ایران، کریستین کونه وا بازیکن تیم ملی پرو مقابل دانمارک، سیگوردسن بازیکن تیم ملی ایسلند مقابل نیجریه، لیونل مسی بازیکن تیم ملی آرژانتین مقابل ایسلند و برایان رودز  بازیکن تیم ملی کاستاریکا مقابل سوییس ۶ بازیکنی بودند که پنالتی های خود را از دست دادند. 

هری کین بازیکن تیم ملی انگلستان که در ۲ بازی که برای این تیم به میدان رفت ۵ گل زد تا با این تعداد گل در پایان مرحله گروهی بهترین گلزن مسابقات باشد، در یک بازی (مقابل پاناما) ۲ بار ضربات پنالتی اش را تبدیل به گل کرد تا تنها بازیکنی باشد که در یک بازی بیشتر از یک بار از روی نقطه پنالتی گل زنی کرده باشد.

کریستین رونالدو مهاجم سرشناس تیم ملی پرتغال نیز در ۳ بازی برای تیمش به میدان رفت و دو بار موفق شد در مقابل اسپانیا و ایران از مدافعان تیم حریف خطای پنالتی بگیرد تا پنالتی گیرترین بازیکن جام در مرحله گروهی باشد. رونالدو هر دو پنالتی را خودش زد که یکی از آنها مقابل اسپانیا گل شد و دیگری در برابر تیم ملی ایران توسط علیرضا بیرانوند مهار شد.

یوسف بولسن مهاجم ۲۴ ساله تیم ملی دانمارک دو بار مقابل مرتکب خطای پنالتی شد تا پنالتی ده ترین بازیکن جام در پایان مرحله گروهی مسابقات باشد.

سیگوردسن بازیکن تیم ملی ایسلند تنها بازیکنی بود که در یک بازی ضربه پنالتی اش را از دست داد اما در بازی بعدی تیمش مجددا پشت ضربه پنالتی ایستاد و پنالتی اش را گل کرد. 

مایل یدیناک کاپیتان تیم ملی استرالیا هم در بازی های تیمش دو بار پشت ضربه پنالتی ایستاد و هر دو ضربه اش را گل کرد تا در کنار هری کین بهترین گلزن جام جهانی با گل کردن دو ضربه پنالتی بهترین پنالتی زن جام جهانی تا پایان مرحله گروهی مسابقات باشد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *