پنجشنبه , ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

رقم قرارداد قلعه‌نویی با سپاهان اعلام شد/ گرانترین بازیکن کیست؟

محمدرضا تابش در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص وضعیت تیم فوتبال سپاهان اصفهان در آستانه هجدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران گفت: شرایط بسیار خوبی داریم. از تمام جهات به این تیم امیدوارم. تمرینات پیش فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم. در طول این ۴۵ روز کوچکترین مشکل را از مجموعه سپاهان ندیدم. حضور امیر قلعه‌نویی در راس کادر فنی تیم باعث شده تا مدیریت تیمی هم افزایش پیدا کند. از تیمم جام می خواهم اما نمی توان در فوتبال قول قهرمانی داد. من هم یک فوتبالی ام و قول قهرمانی نمی دهم.

وی درباره انتقاداتی که از میزان قرارداد بازیکنان و کادرفنی سپاهان می شود تصریح کرد: کسانی حرف از قراردادهای نجومی می زنند که خودشان ارز دولتی گرفته اند. خودشان هم ریخت و پاش مالی کرده اند و حالا به تیم های دیگر گیر می دهند تا نگاه‌ها را از روی خودشان بردارند.

مدیرعامل سپاهان تصریح کرد: من می دانم چه پول هایی جابجا شده است. پس در رسانه هایشان اعلام نکنند سپاهان پول میلیاردی داده‌است و فلانی را از چنگ ما درآورد. یک نفر مدرک بیاورد و بگوید سپاهان بیشتر از بقیه باشگاهها به بازیکن ما پیشنهاد داده است من استعفایم را می دهم. تمام خرج های ما روی منطق بوده است. من از تیم های دیگر حرف نمی زنم. چون به من ربطی ندارد بگویم کدام سامانه ها به شما پول چندین میلیاردی داده است. حرف برای گفتن زیاد است. اما اجازه دهید هرکس کار خودش را کند.

تابش درباره اظهار نظر محمد دایی که چند بازیکن به خاطر پول زیاد سپاهان به سایپا نرفته‌اند افزود: دوست نداشتم درباره این آقا صحبت کنم. هرگز هم صحبت نمی کنم و اسمی از ایشان نمی برم. فقط می گویم از سال ۱۳۴۴ در این فوتبال بودم و می دانم که همیشه در جایگاهی که هستم باید اظهارنظر کنم. اگر کمک مربی تیمم درباره باشگاهداری تیم های دیگر اظهار نظر می کرد قطعا برخورد سختی با او می کردم.

وی در ادامه تصریح کرد: بالاترین رقم قرارداد امسال بازیکنان یک میلیارد و دویست میلیون بوده است. تنها به یکی از بازیکنان صد میلیون بیشتر از این سقف دادیم. تمام قراردادها را حاضرم به سازمان لیگ بدهم تا ببینند چه رقم هایی بسته ایم.

تابش در خصوص رقم قرارداد قلعه نویی نیز شفاف سازی کرد و گفت: بله! من با قلعه نویی دو و نیم میلیارد تومان قرارداد بستم و آپشن های قهرمانی را در این قرارداد لحاظ کردم. بیشترین پول را به او دادیم.

وی درباره اینکه گفته می شود قرارداد کی‌روش استنلی گران ترین قرارداد تاریخ باشگاه سپاهان است اظهار داشت: به هیچ وجه صحت ندارد. این پول ها در سپاهان رد و بدل نمی شود. البته قرارداد او به دلار است. ما با دلار ۴۲۰۰ تومانی رقم قرارداد او را در نظر گرفتیم. اما حالا دلار ۱۰ هزار تومان شده است. اگر بیست هزار تومان شود کی‌روش گرانترین می شود. برای او و سایر مربیان و بازیکنان فصل قبل که خارجی بودند یک دلار هم ارز دولتی نگرفتیم. اما آقایان با همین ارز جولان می دهند.

تابش ادامه تصریح کرد: فصل گذشته به علی کریمی یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان دادیم. این پول را هم به دلیل طلب ۴۵۰ میلیونی اش که از فصل های قبل مانده بود برایش لحاظ کردیم تا پرداخت شود. ضمن اینکه وقتی به کرواسی رفت ۳۰۰ هزار دلار پول رضایتنامه اش شد که درامدزایی کردیم. همچنین سعید آقایی را هم بالاتر از بقیه گرفتیم. آن هم به خاطر دریافت رضایتنامه اش از گسترش فولاد بود که باعث شد مبلغ بالایی بدهیم. آقایان می گویند ۷۰ میلیارد خرج کرده ایم. کسی نیست به آنها بگوید ما این گول را خرج سه سال کلیه امور ورزشی کارخانه هم نمی کنیم چه برسد برای یک فصل فوتبالی!

مدیرعامل زردپوشان اصفهانی درباره ناراحتی امیر قلعه نویی از عدم جذب هافبک بازیساز گفت: آقای قلعه نویی درست می گوید که به ما نامه زده است. اما نوسانات ارزی، ما را نگران کرد. اما حالا این مشکل هم برطرف شده است و هافبک مدنظر اروپایی تیم را جذب خواهیم کرد.

وی درباره خروج اسم ابراهیم صالحی از لیست سپاهان و بازگشت او به پارس جنوبی جم خاطرنشان کرد: او یکی از با قابلیت‌ترین بازیکنانی است که در فوتبال ایران حضور دارد. اما با توجه به نیاز مبرم به جذب هافبک بازیساز مجبور شدیم بختیار رحمانی را نگه داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *