دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

دایی کمکم کرد به پرسپولیس بیایم/ امیری‌ تا نیم‌فصل می‌ماند

به گزارش “ورزش تایمز”، مهدی ترابی پس از عقد قرارداد دو و نیم ساله با باشگاه پرسپولیس درباره مسیری که او را از خیابان های اشتهارد به این مقصد رساند با سایت باشگاه پرسپولیس صحبت کرد.

* چطور شد از سایپا به پرسپولیس آمدی؟

– الان عضوی از پرسپولیس هستم، هر چند در نیم فصل اول همچنان در خدمت سایپا خواهم بود. بابت این مساله خدا را شکر می‌کنم که در نهایت هماهنگی‌های لازم بین آقای گرشاسبی و آقای درویش صورت گرفت. تعامل خوبی وجود داشت و علی آقا (علی دایی) هم کمکم کردند تا این کار انجام شود. الان خیلی خوشحال هستم.

* فکر می کردی به اینجا برسی؟

– به نظرم از هر جایی تا پرسپولیس راه سختی وجود دارد. برای من هم سخت بود که به رویاهای بچگی خودم برسم. خیلی سختی و مشقت کشیدم تا به اینجا برسم. در این مسیر باید از سایپا هم خیلی تشکر کنم که بستر لازم را برای من فراهم کرد.

* خودت دوست داری در کدام پست بازی کنی؟

– البته در تیم ملی هافبک وسط بازی کردم. مشکلی ندارم ولی اگر بخواهم تفکیک کنم، پست تخصصی من وینگر است. هر بازیکنی در یک پستی راحت‌تر است و من در وینگر چپ و راست راحت‌تر بازی می‌کنم.

* در برهه ای از زمان هم پدیده لیگ شدی و در تیم ملی هم درخشیدی.

– به هر حال رقابت در تیم ملی خیلی سخت است. قسمت نبود آن روند ادامه پیدا کند ولی من تلاش خودم را بیشتر کردم و امیدوارم در جریان تلاشی که برای پرسپولیس انجام خواهم داد به ترکیب بازی تیم ملی هم برسم.

* درباره حضور در جام جهانی و عدم صعود ایران از مرحله گروهی چه نظری داری؟

– تجربه خیلی خوب و بزرگی بود. تیم ملی طوری بازی کرد که نه تنها مردم از آن رضایت داشتند بلکه حتی حریفان ما را به تحسین وادار کرد. در بازی با پرتغال چیزی نمانده بود خارق‌العاده‌ترین اتفاق فوتبال ایران رقم بخورد، ولی در هر صورت تیم ما فوق العاده بود. الان فکر می‌کنم انتظارات خیلی بالا رفته است.

* به پرسپولیس هم در زمانی آمدی که انتظارات از آن بالا است؟

– بله انتظارات بیشتر از هر زمانی است. طبعا همه تلاش می‌کنیم تا به سهم خودمان برای تیم مثمرثمر باشیم و انتظارات را برآورده کنیم. قطعا در فوتبال ایران پرسپولیس بیش از هر باشگاه دیگری مورد توجه قرار دارد و این را خوب می دانم.

* فکر می کنی اسیر شهرت در پرسپولیس شوی؟

– من از بچگی رویای بازی در پرسپولیس را داشتم. آن زمان فکرش را نمی‌کردم، این رویا قابل تحقق باشد و روزی مثل امروز پیراهن پرسپولیس را از آقای گرشاسبی بگیرم. خدا را شکر مسیر خوبی را سپری کردم. سعی می‌کنم مسیری که من را به رویایم رساند را ادامه بدهم. خدا را شکر با اکثر بچه‌های تیم هم رفیق هستم.

* گویا خیلی اتفاقی هم وارد فوتبال حرفه ای شدی.

– یک جورهایی اتفاقی بود ولی این اتفاق در سن خیلی خوبی رقم خورد. من در تیم فوتسال استان البرز بودم. سال ۹۰ – ۹۱ بود. در رقابت‌های کشوری آقای گل شدم. در لیگ کشوری بازی می‌کردم که یک روز یکی از دوستانم گفت تو که فوتبالت هم خوب است، یک سر به سایپا بزن برای تیم‌های پایه تست می‌گیرند. آنجا آقای صمدیان و بعد محمد سلطانی من را انتخاب کردند و با جوانان سایپا قرراداد بستم. هنوز ۱۹ سال را پر نکرده بودم که به تیم بزرگسالان رفتم و اولین بازی خودم را هم برابر گهر درود انجام دادم.

* درباره محرومیت پرسپولیس از سوی فیفا چه نظری داری؟

– به نظرم این محرومیت خدشه‌ای به شخصیت قهرمانی و بزرگی پرسپولیس وارد نکرد. اینها سر جای خودش است. البته مساله ما لیگ قهرمانان هم است و اقای گرشاسبی به من گفته‌اند، وحید امیری حداقل نیم فصل را می‌ماند. او واقعا عالی است. در جام جهانی هم فوق العاده بود. اگر یک جوری می‌شد بماند که عالی بود. البته با آن بازی‌هایی که انجام داد، قطعا خیلی‌ها سراغ او می‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *