یکشنبه , ۲۶ اسفند ۱۳۹۷

خط دفاعی نقطه ضعف استقلال بود/ تصور چنین باخت بدی را نداشتم

حسین ترابپور در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص نتیجه استقلال برابر السد گفت: هیچ موقع شاهد چنین شکستی از استقلال در تهران نبودیم. متاسفانه قراردادهایی که بازیکنان استقلال می بندند غیر حرفه ای است. ما در کشورهای عربی و آسیای شرقی هرگز چنین قراردادهایی را نمی بینیم.

وی تاکید کرد: این تیم ها با بازیکنانشان قراردادهای چند ساله می بندند، بندهای اضافه در قرارداد ندارند اما ما برعکس آنها هستیم و دیدیم که در قرارداد تیام تمام اختیارات به این بازیکن داده شد که او به راحتی توانست استقلال را ترک کند.

پیشکسوت استقلال در ادامه گفت: در نیمه اول از روی اشتباه خط دفاع و دروازه بان السد به گل دست پیدا کردیم اما هر چه از زمان بازی گذشت، توپ و میدان را به حریف واگذار کردیم و در نیمه دوم شاهد یک بازی بسیار ضعیف از استقلال بودیم و السد توانست از این ضعف استفاده کرده و یک بُرد پرگل را مقابل ما به دست بیاورد.

ترابپور تاکید کرد: خط دفاع استقلال نقطه ضعف این تیم بود. آنها به هیچ وجه خوب نبودند و بارها با اشتباهاتشان به حریف موقعیت گل دادند که اگر خوش شانس نبودیم، شاید ۶ گلی که مقابل العین سال گذشته دریافت کردیم دوباره از السد می خوردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می کردید استقلال این چنین ضعیف ظاهر شود، گفت: هرگز تصور این بازی بد و ضعیف را نداشتم و فکر می کردم در نهایت با این تیم در تهران به تساوی برسیم و ساعت ها بعد از بازی بابت این شکست عصبی و ناراحت بودم.

پیشکسوت استقلال در خصوص عملکرد دو دروازه بان این دیدار هم گفت: گلر السد به جز اشتباهی که مرتکب شد دیگر خطری را احساس نکرد و عملا مهاجمان استقلال نتوانستند حتی یک بار به طور جدی او را محک بزنند، پس بنابراین نمی توانم در مورد عملکرد او صحبت کنم اما در خصوص رحمتی باید بگویم او روی گل سوم اشتباه محرزی انجام داد و عملکرد خوبی نداشت و در مجموع در چند مورد بی تقصیر نبود.

ترابپور خاطرنشان کرد: البته وقتی یک تیم بد بازی می کند همه مقصر هستند و بیشتر فشار بر روی دروازه بان است ولی در مجموع رحمتی چند موقعیت را هم از مهاجمان السد گرفت واجازه نداد دروازه استقلال بیشتر از این باز شود.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می تواند در بازی برگشت این نتیجه را جبران کند، گفت: اگر علمی و فوتبالی بخواهیم در این مورد صحبت کنیم باید بگویم امکانپذیر نیست و با شرایطی که السد دارد بعید می دانم استقلال بتواند در آنجا سه بار دروازه این تیم را باز کند اما توپ گرد است، اتفاقات زیادی خواهد افتاد و من امیدوارم آبی پوشان بتوانند در قطر باز زدن سه گل به دور بعد صعود کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *