سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

خسرویار: اگر بازیکنی اشتباه کند کل تیم را تنبیه می کنم

به گزار ش “ورزش تایمز”، کتایون خسرویار درباره آماده سازی تیم فوتبال دختران گفت: پنجمین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۹ سال را پشت سر می گذاریم. این تیم درشرایطی خود را برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا آماده می کند که دو تورنمنت روسیه و ایتالیا را پشت سر گذاشت.

وی افزود: برای تشکیل تیم دختران می توانستیم از بازیکنان زیر ۱۹ سال تیم بزرگسالان استفاده کنیم اما ترجیح دادیم بازیکنان کم سن وسال تر را در اختیار داشته باشیم و آنها را برای قهرمانی آسیا آماده کنیم. دراین مدت نیز تلاش کردیم تا اعتماد به نفس بازیکنان را بالا ببریم.

سرمربی تیم فوتبال دختران ادامه داد: در تورنمنت ایتالیا بازیکنان جوان، بازیهای خوبی را ارائه دادند. در این تورنمنت باختیم اما برابر تیمهایی بازی کردیم که سالهاست در فوتبال بانوان سرمایه گذاری کرده اند و در رنکینگ فیفا جایگاه بالایی دارند. بازیکنان ایران با وجود تجربه پایینی که نسبت به حریفان خود داشتند اما پابه پای آنها دویدند.

خسرویار خاطر نشان کرد: تیم جوان وبا انگیزهای در اختیار داریم. تیمی که بسیار منظم است. به نظرم تاکنون چنین تیمی نداشتیم. کادرفنی عالی، سرپرست بسیار خوب، حمایت هایی که از تیم جوانان می شود نیز بسیار دلگرم کننده است. فدراسیون فوتبال تمرکز خود را روی جوانان گذاشته است چون ما آینده فوتبال بانوان هستیم. پس حالا زمان آن رسیده  که به این تیم توجه کنند. تیمی که امید می رود روزی در جام جهانی و المپیک نیز حضور پیدا کند.

وی عنوان کرد: برنامه ام را برای آماده سازی تیم بر مبنای بدنسازی و فوتبال قرار داده ام. بازیکنان باید حرفه ای تمرین کنند. به همین دلیل توجه ویژه ای به بدنسازی بازیکنان داشتیم. روزی که تیم جوانان با تیم بزرگسالان بازی داشتند متوجه شدم که بدنسازی بازیکنان خوب بوده است و ازاین لحاظ آرامش پیدا کردم.

سرمربی تیم دختران زیر ۱۹ آسیا تصریح کرد: بازیکنان ما کم تجربه هستند و به حضور در رقابت های بین المللی نیاز دارند. با این وجود ترجیح می دهم با تیمهای لیگ برتر وتیم ملی بزرگسالان بازی کنیم. البته تیم اردن و امارات درخواست داده اند اگر بتوانیم با اوکراین و تایلند نیز بازی کنیم بسیار خوب است.

خسرویار اظهار داشت:  درایتالیا تیم جدیدی ساختیم. درمصاف با تیم های دیگر نقاط ضعف و قوت خودمان را شناسایی می کنیم. از زمانی که هدایت تیم دختران زیر ۱۹ سال را برعهده گرفتم تاکنون احساس می کنم واقعا داریم فوتبال بازی می کنیم. پله پله جلو آمده ایم. از بازیکنانم راضی هستم.

سرمربی تیم فوتبال دختران که جایزه الهام بخشترین مربی جهان را چندی پیش دریافت کرد، درباره ارتباطش با بازیکنان تیم ملی گفت: برای بازیکنانم درزمین معلم و مربی هستم و در خارج از زمین دوست ورفیق. در هنگام تمرین بسیار جدی می شوم. اگر بازیکنی اشتباه کند تمام تیم تنبیه می شود. معتقدم ما یک تیم هستیم پس تنبیه و تشویق نیز باید تیمی صورت بگیرد.

کتایون خسرویار امید به قرار گیری تیمش در بین ۵ تیم برتر آسیا دارد و افزود: معتقدم این تیمی که دراختیار داریم دو تا ۵ سال دیگر جزو بهترین های آسیا شود. بازیکنان تیم ایران انگیزه بسیار بالایی برای موفقیت دارند. دیگر نمی خواهیم یکجا باشیم. میل به رشد و پیشرفت داریم.

وی اشارهای نیز به رقبای تیم ایران در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا داشت و گفت: در مرحله مقدماتی با تیمهای میانمار،لائوس و فلسطین همگروه هستیم.  میانمارتیم فوق العاده قوی است. بازیکنان این تیم درکمپ زندگی می کنند. مربی هلندی دارند که سیستم فنی  تیم میانمار را بالا برده است. لائوس هم در رده سنی زیر ۱۶ سال جزو ۸ تیم برتر آسیا ست. فلسطینیها از بازیکنان خود که درسراسر دنیا حضور دارند استفاده می کنند. اما سخت ترین  حریف ما تیم میانمار است. منتظر فیلم بازیهای این تیم هستیم تا آنالیزشان کنیم.

سرمربی تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال آسیا افزود: دراین مدت سعی کردیم به لحاظ روانشناسی بازیکنان را برای مسابقات آماده کنیم. اعتماد به نفس آنها را بالا ببریم. شاید در ابتدای اردوها به بازیکنان تذکری می دادم گریه می کردند اما حالا متوجه اشتباهات خودشان می شوند و می خواهند که آن اشتباه را بر طرف کنند.

به گزارش “ورزش تایمز”، مرحله مقدماتی رقابت های قهرمانی آسیا آبان ماه به میزبانی میانمار برگزار می شود و ایران با تیم های میانمار، لائوس و فلسطین همگروه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *