دوشنبه , ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

خداپرستی: خسرویار مربی با دانشی است

به گزارش “ورزش تایمز”، هانیه خداپرستی پیش از حضور در مرحله مقدماتی رقابت‌های قهرمانی آسیا درباره رقبای مرحله گروهی ایران گفت: در حال حاضر برای حضور در مرحله مقدماتی مسابقات خود را آماده می کنیم. با تیم‌های فلسطین، میانمار و لائوس همگروه هستیم. تیم فلطسین چند بازیکن غیر بومی در اختیار گرفته و نسبت به گذشته تیم قدرتمندی آماده کرده است. میانمار و لائوس نیز بازیکنان سرعتی دارند. 

وی درباره روند آماده سازی تیم زیر ۱۹ سال برای حضور در رقابت‌ها گفت: هر ۱۰ روز،  یک اردوی آماده سازی ۵-۶ روزه داریم که در دو نوبت صبح و بعداز ظهر تمرینات برگزار می شود گاهی نیز ۳ نوبت در روز تمرین برگزار می کنیم. تمرینات بدنسازی و استخر را نیز پیگیری می کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا از فشار تمرینات خسته شده‌اید یا خیر؟گفت: خسته که می شویم اما هدف ما صعود از مرحله گروهی و آماده سازی برای مسابقات اصلی آسیایی است. 

خداپرستی درباره تمرین بر روی چمن طبیعی و همچنین حضور خسرویار در ترکیب کادر فنی گفت: تمرین بر روی چمن طبیعی انگیزه بسیار خوبی به ما می دهد، تمرین بر روی چمن مصنوعی مشکلاتی داشت اما چمن طبیعی خیلی خوب است. درباره خسرویار نیز باید بگویم او  مربی بسیار با دانشی است و چون تجربه بازی دارد خیلی بازیکنان را درک می کند که این امتیاز خوبی برای ما است. خسرویار از همه نظر عامل انگیزه است و روح خاصی در تیم تزریق کرده که باعث می شود بازیکنان با انگیزه خاصی تمرین کنند.

بازیکن زیر ۱۹ سال بانوان در پاسخ به این سوال که  آیا توانایی قهرمانی آسیا در بازیکنان جوان ایران که آینده سازان تیم ملی هستند وجود دارد؟ گفت: تیم ملی فوتسال پس از ۱۰ سال، تمرین، بازی کردن، تلاش، حمایت شدن توانستند قهرمان آسیا شوند و ۲ دوره این افتخار را کسب کردند. ما تیم پایه هستیم و اگر ما نیز حمایت شویم روزی خواهیم توانست قهرمان آسیا شویم مگر ما چه چیزی کم تر داریم.

هانیه خداپرستی در پایان گفت: از خانواده ام تشکر می کنم چرا که همیشه حامی و پشتیبانم بودند. از خسرویار نیز بسیار تشکر می کنم و امیدواریم روزی جواب تمام زحماتش را بدهیم.

به گزارش “ورزش تایمز”، مرحله مقدماتی رقابت های قهرمانی آسیا آبان ماه به میزبانی میانمار برگزار می شود و ایران با تیم های میانمار، لائوس و فلسطین همگروه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *