پنجشنبه , ۱ فروردین ۱۳۹۸

حق پخش فوتبال قابل مقایسه با رقبا نیست/به فوتبال بانوان توجه شود

به گزارش “ورزش تایمز”، مهدی تاج صبح پنج‌شنبه در مجمع انتخابات هیئت فوتبال لرستان در سخنانی بابیان اینکه خوشحالم که در جمع شما در استان لرستان هستم، اظهار داشت: سهم فوتبال لرستان در بخش تیم‌های ملی خیلی زیاد و پررنگ است، مرد سال فوتبال کشور و بهترین دروازه بان سال و … از استان لرستان بود و این نشان می‌دهد که نقش لرستان در فوتبال کشور مؤثر است.

حال فوتبال کشور خوب است

وی بابیان اینکه درمجموع حال فوتبال کشور خوب است، گفت: اوضاع خوب است و شاید کمتر در این وضع بوده‌ایم و یا اصلاً شرایط را نداشته‌ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور، بیان داشت: دو تیم ایران در جام باشگاه‌های آسیا، جزء هشت تیم هستند و تاکنون سابقه نداشته که پرسپولیس و استقلال باهم در جام باشگاه‌های آسیا و بین هشت تیم باشند.

تاج در ادامه سخنان خود بابیان اینکه همچنین فوتبال ساحلی ایران در رتبه سوم دنیا قرار دارد و این امر نیز سابقه نداشته است، گفت: همچنین تیم فوتسال ایران در رتبه سوم دنیا قرار دارد و در رنکینگ پنجم است و بانوان ایران نیز  قهرمان آسیا هستند.

وی با تأکید بر اینکه باید کار خیلی جدی در حوزه فوتبال و فوتسال انجام شود و یکی از هدف‌های اصلی فدراسیون در بخش بانوان است، گفت: هر جا سرمایه‌گذاری مناسبی انجام داده‌ایم و وقت صرف کرده‌ایم در بخش بانوان، موفق بوده‌ایم.

مطالبه من توجه به فوتبال بانوان است

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: می‌طلبد که کار جدی در این زمینه انجام شود و یکی از مطالبات من برای استان لرستان و رئیس هیئت فوتبال این بوده که در بخش بانوان کار جدی انجام دهد.

تاج در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه کشور، به سمت قانون‌گرایی خیلی خوبی می‌رود، گفت: رشد و توسعه فوتبال درجایی صورت می‌گیرد که صنعت وجود دارد، البته این منطقی نیست، اصل اینکه دو کارخانه در اصفهان، دو مورد در خوزستان و دو کارخانه در تهران و … تیم داری کنند خوب است، اما اینکه فوتبال متوازن رشد نمی‌کند خیلی بد است و نباید بپذیریم که در خرم‌آباد بازیکن نیست، یا در ایلام، سیستان بلوچستان نیست، چون کارخانه ندارند.

وی با اشاره به قانون ۲۷ دهم درصد گفت: این قانون، قانون بسیار خوبی است، عدد آن نیز قابل‌ملاحظه بوده و میزان آن سالانه هزار و ۷۰۰ تا هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است، این میزان از بودجه وزارت ورزش خیلی بیشتر است.

رئیس فدراسیون فوتبال با تأکید بر اینکه در قانون نیز ذکرشده این پول خرج تیم‌های حرفه‌ای نخواهد شد، ادامه داد: همچنین این پول در تهران نیز توزیع نخواهد شد و درصد استان‌های محروم از این میزان پول خیلی زیاد است و قانون‌گذار تلاش کرده که از این محل پول قابل‌ملاحظه‌ای در استان‌ها هزینه شود، من امیدوار هستم که این پول خرج توسعه فوتبال شود.

حق پخش فوتبال ما قابل مقایسه با رقبا نیست

تاج تصریح کرد: کج‌سلیقگی در این قانون صورت گرفته و آن این بوده که نام فوتبال در آن نیامده است، تیم‌های پایه ذکرشده است، این در حالی است که فوتبال با هیچ پدیده‌ای در جامعه قابل‌مقایسه نیست و بسیاری از صفحات روزنامه‌ها، بخش‌های رادیو و تلویزیون، دلگرمی و سرگرمی مردم به‌وسیله فوتبال پر می‌شود.

وی بیان داشت: در این قانون، به فوتبال اشاره نشده، جای اشکال دارد و ما به‌عنوان فدراسیون فوتبال به دنبال این هستیم که این قانون برنامه ششم باهم اجرا شود،  بندی که در آن اعلام‌شده دولت هیچ کمکی به ورزش دولتی نمی‌تواند داشته باشد را خوب انجام می‌دهند، اما بند و ماده ۹۳ که اعلام کرده تلویزیون باید حق پخش تلویزیونی را پرداخت کند، اجرا نمی‌شود و به‌طور حتم در درازمدت ما دچار اشکال خواهیم شد.

رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه حق پخش ما ۴۸ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با رقبا، مانند کره که با هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان فوتبال خود را اداره می‌کند، قابل‌ذکر نیست، گفت: همه تیم های ما در این شرایط بهترین هستند، در رنکینگ فیفا، شش سال بوده که بهترین آسیا هستیم و باید این را متوازن کرد و برنامه‌ریزی لازم را داشت.

تاج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه لرستان در هشت سال دفاع مقدس پشتیبانی خیلی خوبی از جنگ کرد و در حال حاضر نیز در همه زمینه‌ها در حال رشد است تصریح کرد: از استان لرستان ۲۳ تیم در لیگ‌های کشوری داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *