سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

حضور فرهاد مجیدی در استقلال چه تاثیری دارد؟/ فقط وعده می‌دهند

شاهرخ بیانی در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص شرایط این روزهای استقلال گفت: من هم به عنوان کسی که سالها در استقلال بازی کرده و هوادار این تیم هستم، نگران وضعیت استقلالم. متاسفانه قول ها تکراری شده و هیچ کار مثبتی صورت نمی گیرد. ما هر روز شاهد این هستیم که می گویند به دنبال جذب بازیکن هستیم اما متاسفانه هیچ خبری در خصوص جذب بازیکن به گوش نمی رسد.

وی تاکید کرد: در خصوص نقل و انتقالات و گرفتن بازیکن باید کمیته فنی نقش تاثیرگذاری داشته باشد. آنها باید جوابگو باشند ولی متاسفانه این روزها چنین اتفاقی رخ نمی دهد و ما عملاً شاهد هستیم نقش کمیته فنی در مورد استقلال بسیار کمرنگ شده است. بازیکنانی هم که می خواهند به این تیم بیایند، اگرچه قیمت بالایی ندارند، اما در پشت پرده و دلال بازی قیمت آنها چند برابر شده و متاسفانه آنها هم به استقلال نمی آیند.

بازیکن پیشین استقلال در خصوص حضور فرهاد مجیدی در کادر فنی گفت: این همه سروصدا برای چیست؟ درست است که مجیدی بازیکن محبوبی بوده و همه هواداران او را دوست دارند اما وقتی باشگاه توانایی جذب بازیکن ندارد، حضور مجیدی چه تاثیری می تواند داشته باشد؟ به اعتقاد من آوردن مجیدی برای این بود که سروصدای هواداران را قطع کنند. با این شرایطی که من برای استقلال می بینم، مطمئناً نه در لیگ قهرمانان موفق خواهیم بود و نه در لیگ برتر.

بیانی با انتقاد از عملکرد مدیران باشگاه استقلال هم گفت: آنها مرتب از بی پولی صحبت می کنند. مگر می شود باشگاه اینقدر شرایط بد مالی داشته باشد. پس پولهای اسپانسرها کجا رفته؟ هزینه بلیت فروشی را چه کسی می گیرد؟ دیگر مثل زمان ما نیست که پول بلیت فروشی به فدراسیون تعلق بگیرد. همه چیز در اختیار باشگاه است و من تعجب می کنم چرا مدیران باشگاه اینقدر از بی پولی صحبت می کنند و جوی را درست کرده اند که به تماشاگر القا کنند که همیشه بی پول هستیم.

بازیکن پیشین استقلال با انتقاد از عملکرد کمیته فنی هم گفت: نقش کمیته فنی در موفقیت استقلال بسیار زیاد است اما ما عملاً شاهد چنین چیزی نیستیم. قرار نیست که آنها دور هم جمع شوند، جلسه بگیرند، شیرینی بخورند و بعد هم هیچ اتفاق خاصی رخ ندهد. مجید نامجو مطلق از کمیته فنی جدا شد و من اعتقاد دارم اگر این روند همچنان ادامه داشته باشد بقیه اعضاء هم باید از کمیته فنی بروند زیرا آنها بیشتر از هر کسی تحت فشار قرار خواهند گرفت و مردم آنها را می شناسند.

شاهرخ بیانی در ادامه تاکید کرد: نزدیک به یک ماه است که بحث اصلی استقلال این شده که جباروف می آید یا نمی آید. مگر می شود یک باشگاه همه هم و غم خود را برای گرفتن یک بازیکن ۳۴ ساله به کار ببندد. یعنی دیگر در فوتبال دنیا و داخلی و کشورمان هیچ بازیکنی وجود ندارد که ما همه منتظر حضور جباروف هستیم؟

وی در مورد اعتصاب بازیکنان استقلال و تمرین نکردن آنها گفت: اصلاً معنی این کار آنها را نمی فهمم. مگر می شود تیمی که متعلق به مردم است و هوادارانش در سرما و گرما عاشقانه کنار بازیکنان هستند به این رو بیفتد و بازیکنانش اعتصاب کنند. یعنی خسرو حیدری، پژمان منتظری و مهدی رحمتی اینقدر بی پول شده اند؟ خوشبختانه این روزها بازیکنی هم که پولش را نگیرد به سرعت شکایت می کند و مطالباتش را دریافت می کند. من به یاد دارم وقتی در جام باشگاه های آسیا قهرمان شدیم حتی پول اضافه بارمان را هم خودمان دادیم و تنها کادویی که گرفتیم یک خط تلفن بود. اما خوشبختانه این روزها بازیکنان در حسابشان رقم های زیادی وجود دارد و من نمی دانم چرا آنها تمرین نمی کنند زیرا فردا این هواداران هستند که در سرما و گرما باید ناراحت نتیجه نگرفتن تیمشان باشند.

بیانی در ادامه گفت: چند روز پیش دو بازیکن دورگه آفریقایی و فرانسوی را از طریق یکی از دوستان به باشگاه معرفی کردم. آنها بازیکنان خوبی هستند و در پست های هافبک و فوروارد بازی می کنند اما هنوز هیچ خبری از اینکه ایا آنها برای تست دادن به ایران بیایند یا نه، داده نشده است. من بعید می دانم جذب بازیکن اینقدر طولانی و کشدار باشد و اعتقاد دارم پشت پرده مسائلی هست که نمیخواهند استقلال به شرایط آرمانی بازگردد.

بیانی در پایان خاطرنشان کرد: شرایط این روزهای استقلال بسیار بحرانی است. نقش کمیته فنی تاثیرگذار است و اعتقاد دارم آنهایی که می توانند به استقلال کمک کنند باید آستین را بالا زده و اجازه ندهند این تیم مردمی دچار چنین بحران شدیدی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *