چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷

حاشیه‌ها به خاطر قلعه‌نویی است نه سپاهان/ وضعیت حضور حاج‌صفی

به گزارش “ورزش تایمز”، امیر قلعه‌نویی عصر پنجشنبه در نشست خبری پیش از رویارویی تیمش با تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: درگذشت سهراب سرابی از لیدرهای پیشکسوت استقلال که خاطرات زیادی با او داشتیم را تسلیت می‌گویم. اما درباره بازی باید بگویم همیشه بازی این دو تیم از بازی‌های حساس فوتبال ایران بوده و به نوعی شهرآورد تیم‌های شهرستانی به حساب می‌آید. هر دو تیم طرفداران پر شوری دارند؛ آذری‌ها و اصفهانی‌ها که همه پرشور و خونگرم هستند و خوشبختانه رابطه خوبی با هم دارند.

وی بازی مقابل تراکتورسازی را بازی سختی دانست و ادامه داد: فردا بازی سختی در مقابل تراکتورسازی که مهره‌های زیاد و روحیه خوبی بخاطر برد در آخرین بازی خود دارد، پیش‌رو داریم اما تیم ما روز به روز بهتر می‌شود و حرکت روبه جلویی دارد و اگرچه به دلیل بیست دقیقه آخر بازی برابر ذوب‌آهن از بازیکنان گلایه دارم و اعتقاد دارم می توانستیم راحت‌تر بازی با ذوب‌آهن را تمام کنیم اما به هر حال از تیمم راضی هستم.

قلعه‌نویی سپاهان را نیازمند زمان دانست و افزود: ما در سپاهان تغییرات زیادی داشتیم ولی خوشبختانه خیلی زود هماهنگ شدیم اما با سپاهان ایده‌آل فاصله داریم. ما حتی در بازی های که واگذار کردیم حقمان برد بود اما به دلایلی نتیجه طور دیگری رقم خورد. به عنوان مثال در بازی قبل قدری حاشیه سازی شد و نهایتاً معلوم شد ماجرا طور دیگری بوده است. البته این حواشی بخاطر قلعه‌نویی است نه سپاهان. بازی قبل از نظر داوری ضربه خوردیم.

وی با تشکر از باشگاه ذوب‌آهن بیان کرد: از آقای آذری و باشگاه ذوب‌آهن بخاطر اینکه در این دیدار اجازه داد که ما در ورزشگاه فولادشهر مسابقه را برگزار کنیم تشکر می‌کنم البته فقط همین یک بازی است و بعد از آن یک فرصت ۴۰‌ روزه برای بهبود شرایط زمین داریم و امیدوارم چمن ورزشگاه نقش جهان هم درست شود.

سرمربی تیم سپاهان درمورد وضعیت کیرش استنلی بیان کرد: اگر سپاهان خوب نتیجه می گیرد نشان می دهد که همه بازیکنان خوب هستند و کیرش نیز شرایط خیلی خوبی دارد و همه انتظارات ما را برآورده می‌کند.به طور کلی ما پس از هر بازی ۳ گروه آنالیز داریم. جی پی اس، متراپا و یک فیلم آنالیز و این آنالیز ها نشان می دهد که کیرش خیلی خوب است و کاری که می‌خواهیم و از او انتظار داریم را از خود نشان داده اما کمی بد شانس است.

 وی درباره جدایی احسان حاج صفی از تیم خود و بازگشت به ایران توضیح داد: احسان در سپاهان و تراکتورسازی جا شاگرد من بود و به نڟرم او بازیکنی وزنی است که می‌تواند عیار تیم خود را بالا ببرد. ما وقتی فهمیدیم که می خواهد از تیم خود جدا شود با او صحبت‌هایی کرده‌ایم و امیدوارم اگر به ایران آمد به سپاهان بیاید. برخی بازیکنان اگر تیم خود را جابجا کنند وجهه خود را خراب می کند مثل محرم نویدکیا و هادی عقیلی و امروز احسان حاج صفی یکی از این بازیکنان است که اگر تیم خود را عوض کند به ضرر خود عمل  کرده و برای خودش بهتر است  که به سپاهان برگردد مگر اینکه بخاطر ارقام پیشنهادی وسوسه شود.

قلعه‌نویی در پاسخ به سوالی مبنی بر بازی کردن افرادی مثل اشکان دژاگه در فوتبال ایران توضیح داد: به نظر من  رونالدو از نظر فنی یک سال است که افت کرده ولی بخاطر تبلیغات و بالا رفتن اعتبار لیگ و تیم با او قراردادهای سنگین می‌بندند. افرادی مثل دژاگه نیز برای ایران اینگونه‌اند و عیار فوتبال ایران را بالا می برند.

سرمربی سپاهان در خصوص قانون چهار کارت زرد که در فصل جدید لیگ برتر تصنیف شده است، بیان کرد: محرومیت بازیکنان برای خود بازیکن و باشگاه ها ضرر دارد و این قانون جدید از این نظر قانون خوبی است اما اگر باعث ترویج خشونت در فوتبال شود باید بیشتر درباره آن تامل کرد.

وی با اشاره به تقدیر باشگاه ذوب‌آهن در بازی هفته گذشته از قلعه نویی، افزود: مشهور شدن  کار ساده‌ای است ولی مهم محبوب شدن است. چنین کارهایی در فوتبال می ماند و اگر چنین کارهایی را شاهد هستیم، دلیل آن این است که این کار ها از سوی کسانی مثل آقای آذری و تابش انجام می شود که خود سختی دیده ورزش هستند.

قلعه‌نویی درباره پخش این مسابقه از شبکه ورزش افزود: متاسفانه در حق شهرستانی ها اجحاف زیادی  می شود که یکی از آن‌ها همین پخش زنده مسابقاتی از این دست است. وقتی تیم‌های استقلال و پرسپولیس بازی ندارند چرا این مسابقات از شبکه ۳سیما پخش نمی‌شود؟ امیدوارم نگاه رسانه ملی نسبت به شهرستانی ها بهتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *