جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

تیم ملی فاکتورهای قهرمانی را دارد/ مدعیان آسیا از ایران می‌ترسند

رضا ترابیان در گفتگو با “ورزش تایمز” در ارزیابی اش از شرایط تیم ملی قبل از شروع جام ملت های آسیا گفت: اعتقاد دارم با توجه به حضور چندین ساله کی روش و دستیارانش در ایران، آنها اشراف خوبی نسبت به لیگ، بازیکنان داخلی و آنهایی که در اروپا بازی می کنند، دارند. او سالهاست که در ایران است و با فرهنگ و خصوصیات ایرانی ها آشناست و حالا خود را آماده می کند تا بتواند پس از ۴۳ سال، ایران را به قهرمانی در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا برساند.

وی تاکید کرد: سرمربی تیم ملی شناخت خوبی از بازیکنان دارد و با تجربه بالایی که در اختیار دارد، می تواند به خوبی حاشیه ها را از بین برده و آرامش را در تیم ملی به وجود بیاورد.

ترابیان تاکید کرد: حسن کی روش این است که از بازیکنان جوانی استفاده می کند که از تجربیات بالایی برخوردار هستند. نفرات تیم ملی تلفیقی از بازیکنان شاغل در ایران و خارج از ایران هستند و همه از تجربه خوبی برخوردار شدند و انگیزه بالایی برای حضور در جام ملت های آسیا دارند. بنابراین با این فاکتورهایی که در تیم ملی وجود دارد، به طور حتم بازی های خوبی از ایران شاهد خواهیم بود و این بار پس از سالها فکر می کنم بتوانیم به قهرمانی در جام ملت های آسیا دست پیدا کنیم.

رضا ترابیان در پاسخ به این پرسش که شانس تیم ملی را برای قهرمانی چقدر می دانید، گفت: تا قبل از مرحله نیمه نهایی، قرعه خوبی به ما خورده است. در دور مقدماتی می توانیم بازی های خوبی را انجام داده و حریفانمان را شکست دهیم. البته عراق حریف سرسختی است ولی اعتقاد دارم با آمادگی که در بازیکنان تیم ملی وجود دارد بتوانیم این تیم را شکست داده و به عنوان سرگروه به دور بعد صعود کنیم.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: اما در مرحله پایانی حضور تیم های باتجربه و حرفه ای مثل ژاپن، استرالیا و کره می تواند برای ما دردسرساز شده. قطعاً کادر فنی با برنامه ای خاص به مصاف این حریفان خواهد رفت اما مطمئن باشید آنها هم با توجه به اینکه ایران در جام های جهانی دوره پیش عملکرد خوبی داشته و بازی های قابل تحسینی را به نمایش گذاشته از ایران می ترسند و این می تواند در روند تیمی حریفان مقابل ایران هم تاثیر بسزایی داشته باشد.

بازیکن سابق تیم ملی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم تیم ملی کشورمان بتواند با حمایت مردم و آرامشی که از سوی پیشکسوتان و مربیان به این تیم داده می شود، نتایج خوبی کسب کرده و در پایان هم بتوانیم بعد از ۴۳ سال به قهرمانی در جام ملت های آسیا دست پیدا کرده و جام را بالای سر ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *