دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

توضیحات کفاشیان درباره میزبانی ایران در جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علی کفاشیان درباره آخرین وضعیت درخواست ایران برای میزبانی جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ عنوان کرد:همانطور که پیش تر اطلاع رسانی شد، موضوع درخواست ایران  به فیفا جهت میزبانی مسابقات جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۰، با پیگیری های متعدد و بسیار خوبی از سوی فدراسیون فوتبال کشورمان همراه بوده است. این پیگیری ها تا همین چند روز پیش هم ادامه داشته است و امیدوارم ماحصل این فرآیند در نهایت رای فیفا به میزبانی کشورمان باشد. فراموش نکنیم نمایندگان فیفا هم از امکانات کشورمان برای میزبانی جام جهانی فوتسال بازدید داشته اند و از شرایط  امکاناتی و تجهیزاتی ما تمجید کرده اند.

وی ادامه داد: ریاست فدراسیون فوتبال در سفر اخیر به زوریخ برای حضور در کمیته مسابقات فیفا، نشستی با آقای اینفانتینو داشت. در این نشست آقای تاج به صورت مفصل پیرامون موضوع میزبانی ایران در جام جهانی فوتسال با رییس فیفا صحبت کرد. برهمین اساس قرار شد بحث انتخاب میزبان جام جهانی فوتسال در سال ۲۰۲۰ در نشست آتی هیات رییسه فیفا که در آبان ماه سال جاری برگزار می شود مورد بررسی نهایی قرار بگیرد و تصمیم قطعی اعلام شود.

کفاشیان خاطرنشان کرد: ایران آمادگی کامل و بایسته برای میزبانی جام جهانی فوتسال ۲۰۲۰ را دارد. در حال حاضر ژاپن هم درخواست میزبانی این مسابقات را داده که از آنجا که در سال ۲۰۲۰ میزبان المپیک هم هست، به نظر می رسد شانسش کاهش یابد. نیوزلند هم یکی از دیگر تیم های خواهان میزبانی جام جهانی فوتسال است که در این میان بحث فاصله زیاد این کشور به عنوان یکی از نقاط ضعف میزبانی احتمالی نیوزلند مطرح است. البته در حال حاضر لیتوانی هم جزو کاندیداهای میزبانی است و طبق آخرین اعلام این سه کشور در کنار ایران کاندیداهای نهایی محسوب می شوند. امیدواریم جلسه آتی هیات رییسه فیفا خبرهای خوبی برای فوتسال کشورمان به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *