چهارشنبه , ۲۴ بهمن ۱۳۹۷

تبعات حذف اسپانیا و پرتغال برای تیم ملی فوتبال/ تغییر افکار عمومی

به گزارش “ورزش تایمز”، در جریان برگزاری دیدارهای مرحله گروهی مسابقات جام جهانی و به خصوص بعد از پیروزی برابر تیم ملی مراکش در نخستین بازی، میزان رضایتمندی فوتبال دوستان از تیم ملی و روند حرکتی آن در جام جهانی بسیار بالا رفت تا جایی که خوشحالی مردم به خیابانها هم کشیده شد.

پیروزی تیم ملی ایران برابر مراکش و شکست خفیف این تیم مقابل اسپانیا وقتی بیشتر به چشم آمد که عربستان با شکستی سنگین و پر گل کارش را در جام جهانی آغاز کرد و بعد از آن استرالیا هم مقابل فرانسه شکست خورد و کره جنوبی هم برابر سوئد نتیجه ای بهتر از شکست نداشت.

اما به مرور و بعد از پیش رفتن مسابقات و نتایج قابل قبول تیم های آسیایی به خصوص ژاپن، رفته رفته از میزان رضایتمندی افکار عمومی کاسته شد. در روز آخر مسابقات عربستان بر مصر پیروز شد، کره جنوبی قهرمان دوره قبل مسابقات آلمان را با دو گل مغلوب کرد و ژاپن هم که موفق شد به مرحله بعدی مسابقات صعود کند تا موفقیت های نسبی تیم ملی ایران در روسیه کمرنگ تر جلوه نماید.

بعد از شکست تیم های ملی اسپانیا و پرتغال در مرحله یک هشتم مقابل روسیه و اروگوئه و کنار رفتن همه تیم های همگروهی ایران از مسابقات جام حذفی، این امر بر عده ای از فوتبال دوستان مشتبه شد که اسپانیا و پرتغال از قدرت همیشگی دور بوده و نتایج تیم ملی ما مقابل این دو تیم خیلی هم شگفت آور نبوده است.

حال چند روز از بازگشت تیم ملی ایران از روسیه می گذرد، قدرت تجزیه و تحلیل افکار عمومی هم بیشتر شده و مقایسه ای میان نتایج به دست آمده بین تیم ایران و سایر تیم های آسیایی مقابل حریفان صورت گرفته است، بر این اساس به نظر می رسد افکار عمومی تاحدودی در نظرهای اولیه شان نسبت به تیم ملی تجدید نظر کرده و قدری از میزان رضایتمندی آنها از نتایج تیم ملی در روسیه کاسته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *