جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

بردهای پله‌ای در تفکرات کی روش/ تدبیر درست برای تیم ملی

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به امارات، تیم ملی فوتبال ایران در حالی نخستین بازی خود در هفدهمین دوره رقابت های جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا را دوشنبه هفته جاری مقابل یمن برگزار می کند که بسیاری از کارشناسان شاگردان کارلوس کی روش را از پیش برنده می دانند.

تیم ملی فوتبال ایران که در هفت سال اخیر به عنوان تیم نخست قاره کهن در رنکینگ آسیا شناخته می شود باید به مصاف تیم گمنام یمن برود. با این حال کادرفنی تیم ملی به هیچ وجه دوست ندارد در نخستین بازی از این تورنمنت با شوک یمنی ها روبرو شود.

روحیه ای که بارها در گفتگوی کارلوس کی روش با بازیکنان خود پیش از شروع تمرینات دیده می شود. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران دیدگاه خود را در خصوص اینکه در این رقابت ها بایستی گام به گام پیش بروند تا به مراحل بالاتر برسند به بازیکنان اعلام کرده است.

نکته جالب توجه انتظار کی روش از کاپیتان های تیم ملی است. سرمربی تیم ملی که معمولا گفتگوهای مفصلی با مسعود شجاعی و اشکان دژاگه دارد از کاپیتان های خود خواسته تا ضمن حفظ روحیه بازیکنان برای فتح جام از آنها بخواهند تا تمرکز خود را مختص مسابقات پیش رو کنند.

وظیفه ای که کاپیتان های تیم ملی در اردوی تیم ملی نیز در حال انجام هستند. شاگردان کی روش در فاصله یک روز مانده به نخستین بازی خود دیگر رویاپردازی نمی کنند و در صحبت های خود به برد مقابل یمن فکر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *