یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

بانوان ایرانی با آمادگی کامل در مسابقات ۲۰۲۰ توکیو حاضر می شوند

مریم آزمون در حاشیه سفر به استان گیلان در گفتگو با “ورزش تایمز” با اشاره به فعالیت چهار رده سنی ۱۴ سال، زیر ۱۶ سال، زیر ۱۹ سال و بزرگسال در فوتبال ایران در حوزه بانوان، اظهار کرد: در چند سال اخیر فدراسیون فوتبال با برنامه‌ریزی بر روی رده‌های سنی پایه تلاش کرده تا برای تیم ملی بانوان پشتوانه‌سازی مناسبی انجام دهد.

وی به اجرای طرح استعدادیابی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان فوتبال بانوان اشاره کرد و افزود: با انتخاب مدیر استعدادیابی برای فوتبال بانوان و همچنین تقسیم‌بندی کشور به چند منطقه طرح‌های استعدادیابی در حال اجرا است.

سرمربی گیلانی تیم ملی فوتبال بانوان ایران در ادامه با بیان اینکه در هر کدام از این مناطق مسابقات در رده‌های سنی مختلف برگزار می شود، گفت: در حال حاضر پشتوانه ‌سازی بسیار خوبی در زمینه فوتبال بانوان در رده سنی بزرگسالان انجام شده است.

وی با اشاره به وضعیت بازیکنان تیم ملی بزرگسالان فوتبال ایران، بیان کرد: بازیکنان این تیم از نظر فنی در سطح بسیار بالا و در شرایط سنی مناسبی نیز قرار دارند و برای حضور در میادین بزرگ آسیایی و حتی جهانی انگیزه بالای دارند.

آزمون در ادامه به عدم نتیجه‌گیری و ناکامی فوتبال بانوان در سال‌های گذشته اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر تیم فوتبال بانوان ایران در هر سه رده سنی موفق شده از گروه مقدماتی خود صعود کند که موفقیت بزرگی برای بانوان فوتبالیست ایرانی است.

حضور تیم فوتبال زیر ۲۳ سال بانوان ایران در مسابقات کافا (غرب آسیا)وی با اشاره به حضور تیم فوتبال زیر ۲۳ سال بانوان ایران در مسابقات کافا (غرب آسیا)، افزود: ۱۰ نفر از بازیکنان این تیم عضو تیم فوتبال بزرگسالان بانوان ایران هستند. انتظار می رود با توجه به اردوهای تدارکاتی و تمرینات منظم این تیم بهترین نتیجه را در این مسابقات کسب کند.

آزمون با بیان اینکه حضور بازیکنان تیم ملی در لیگ برتر فوتبال بانوان سبب پویایی و کیفیت بالای لیگ شده‌ است، گفت: تصویب قانون استفاده تیم ها از سه تا پنج بازیکن زیر ۱۶ سال در سال گذشته سبب ایجاد انگیزه و تجربه‌اندوزی این بازیکنان کم سن و افزایش توانایی و کیفیت بازی آنها شد.

نبود اسپانسر مشکل مهم در فوتبال بانوان 

وی نبود اسپانسر در فوتبال بانوان به ویژه در سطح باشگاهی را یکی از مهم‌ترین مشکلات عنوان و تصریح کرد: متاسفانه در برخی از استان به فوتبال بانوان توجه‌ای نمی شود. عدم پخش زنده فوتبال بانوان و برخی مشکلات دیگر سبب شده که اسپانسر رغبتی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فوتبال بانوان نداشته باشد.

سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان بانوان ایران ادامه داد: در استان کرمان شهر بم، سیرجان، اصفهان برخی از سازمان های دولتی و خصوصی از تیم‌ها فوتبال بانوان حمایت کرده و در لیگ برتر حضور دارند. امیدواریم با توجه به روند رو به رشد فوتبال بانوان این مشکلات نیز کاهش یابد.

وی در ادامه به بازی‌های پیش روی فوتبال بانوان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور و صعود تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مسابقات تایلند که مقدماتی رقابت‌های ۲۰۲۰ توکیو بوده نخستین بازی‌ها پیش روی بانوان فوتبالیست ایرانی این مسابقات در فروردین ماه سال ۹۸ است.

آزمون با بیان اینکه این مسابقات با حضور ۱۲ تیم در سه گروه چهار تیمی برگزار می شود که از هر گروه تنها یک تیم به مرحله بعدی صعود می کند، اظهار کرد: کار بسیار سختی در پیش داریم. تیم‌های صعود کننده به این مرحله بسیار قوی‌ هستند ولی تیم فوتبال بانوان ایران نیز برنامه‌ریزی خوبی دارد.

برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی و بازی‌های دوستانه برای کسب آمادگی بیشتر بازیکنان برای حضور در مسابفات ۲۰۲۰ توکیووی همچنین به برنامه‌ریزی برای برگزاری اردوهای تدارکاتی و بازی‌های دوستانه برای کسب آمادگی بیشتر بازیکنان اشاره کرد و افزود: امیدواریم باتوجه به این برنامه ‌ریزی و اجرایی شدن آن بازیکنان هم از نظر روحی و روانی و هم از نظر فنی با آمادگی کامل در این مسابقات شرکت کنند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان بانوان ایران به پتانسیل و ظرفیت بالای فوتبال بانوان ایران اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم تا فوتبال بانوان ایران را در آسیا و جهان به جایگاه اصلی خود برسانیم.

لزوم حمایت مسئولان از فوتبال بانوان در گیلان

وی به وضعیت فوتبال بانوان در استان گیلان نیز اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر تیم ملوان بندرانزلی در لیگ برتر بانوان حضور دارد. متاسفانه در دو سال گذشته این تیم به دلایل مشکلات باشگاه ملوان در لیگ حضور نداشت ولی انتظار می رود با وجود مربی خوب خود به جایگاه خود بازگردد.

آزمون ادامه داد: این تیم سال‌ها پیشرو در فوتبال بانوان در کشور بوده و بازیکنان بسیار خوبی به فوتبال ایران معرفی کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای فوتبال بانوان در استان گیلان، گفت: بانوان فوتبالیست گیلانی در سال‌های گذشته و در حال حاضر نیز نقش مهمی در تیم ملی فوتبال بانوان ایران اعم از سرمربی، مربی، بازیکن ایفا می کنند. گیلان همیشه هم در بانوان و هم در آقایان حرف‌هایی برای گفتن داشته است.

آزمون تأکید کرد: مسئولان ورزشی و اجرایی استان گیلان باید به فوتبال بانوان این استان بیشتر بپردازند، می توانیم با برنامه ‌ریزی مناسب به صورت آکادمیک به این حوزه نگاه کرده و برای آینده پشتوانه‌سازی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *