جمعه , ۲۸ تیر ۱۳۹۸

انتظارات مردم از تیم ملی به حق است/ منتظر قهرمانی در آسیا هستیم

محمود فکری در گفتگو با “ورزش تایمز” و در خصوص شرایط تیم ملی گفت: تیم فوتبال ایران با آمادگی کامل خود را آماده شروع جام ملت ها می کند. این تیم از نظر اردو و بازی های تدارکاتی شرایط خوبی داشته و حالا می تواند یکی از بهترین های ملت های آسیا باشد.

فکری ادامه داد: سالهای سال است که فوتبال کشور ما در جام ملت ها به قهرمانی دست پیدا نکرده و حالا با توجه به شرایطی که وجود دارد این تیم می تواند با داشتن بازیکنانی که در اروپا و همچنین لیگ داخلی بازی می کنند، به قهرمانی دست پیدا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که شما به عنوان یکی از بازیکنان پیشین تیم ملی چقدر شانس قهرمانی فوتبال ایران در ملت های آسیا خواهید داد؟ اظهار داشت: نمی توانم صد درصد بگویم چقدر شانس داریم؛ همیشه اتفاقاتی در فوتبال رخ می دهد که می تواند به ضرر و یا نفع ما باشد اما با توجه به اینکه کارلوس کی روش نزدیک به ۸ سال است که در ایران حضور دارد و با فوتبال کشور ما کاملاً آشنا شده و فضای فوتبال آسیا را به خوبی می شناسد این بار باید تیم ما بتواند به قهرمانی در هفدهمین دوره جام ملت های آسیا دست پیدا کند. اگرچه توپ گرد است و هزاران اتفاق می تواند در طول ۹۰ دقیقه رخ بدهد اما با شناختی که از بازیکنان و کادر فنی داریم این بار منتظر قهرمانی تیممان خواهیم بود.

فکری در پاسخ به این پرسش که مردم از کارلوس کی روش که ۸ سال است در ایران مشغول به کار است، انتظار قهرمانی دارند؟ خاطرنشان کرد: انتظار مردم به حق است. آنها دیگر نمی توانند فکر کنند که باز هم در جام ملت های آسیا به قهرمانی نرسیم. این مردم عاشق تیم ملی کشورشان هستند و بارها با حضور پررنگشان در ورزشگاه آن را ثابت کرده اند. پس امیدواریم کادر فنی تیم ملی که از تجربه بالایی برخوردار است بتواند با برنامه های تاکتیکی که برای هر بازی اختصاص می دهد، در پایان تیم ملی کشورمان را به قهرمانی برساند.

بازیکن سابق تیم ملی در خصوص عملکردش در تیم شاهین بوشهر تأکید کرد: مردم آنجا عاشق فوتبال هستند و بخشی از زندگی آنها را فوتبال تشکیل می دهد و به طبع انتظار بالایی از تیم شهرشان دارند و به دنبال این بودند که تیمشان به قهرمانی دست پیدا کند و به لیگ برتر برسد اما متأسفانه من هم نگران آنها هستم و هم دلخور از بعضی آقایان که همکاری لازم را انجام نداده اند. من همیشه محبت های مردم بوشهر را فراموش نمی کنم و امیدوارم این تیم بتواند به لیگ برتر صعود کند.

فکری در پاسخ به این پرسش که آیا شما سرمربی نساجی خواهید شد؟ تصریح کرد: هنوز چیزی مشخص نیست و باید منتظر صحبت های نهایی بمانیم. گزینه های زیادی برای سرمربی گری نساجی وجود دارد و باید صبر کرد و دید مسئولان این باشگاه با چه کسی به توافق می رسند.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که گفته می شود بعد از استعفای علی امیری از سمت مدیرعاملی باشگاه نساجی قرار است نظری جویباری این پست را به عهده بگیرد، خاطرنشان کرد: بعید می دانم چنین اتفاقی رخ دهد. نظری جویباری آنقدر گرفتاری دارد که فکر نمی کنم شرایط به گونه ای باشد که او بتواند مدیرعامل باشگاه قائم شهر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *