دوشنبه , ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

السد تیم حکومتی قطر بود/ برانکو را بارها امتحان کردیم

به گزارش “ورزش تایمز”، حمیدرضا گرشاسبی درباره برد پرسپولیس مقابل الدحیل و السد گفت: تمام تلاشمان این بود که حلقه های موفقیت باشگاه از هم گسسته نشود؛ از هیات مدیره تا کادر فنی و بازیکنان و هواداران. پشت این قضیه هم پیشکسوتان عزیزی مثل علی پروین بودند که همیشه حامی تیم بوده اند. خیلی شیطنت ها شد که نمی خواهم کام هواداران را با گفتن آنها تلخ کنم. خدا کمک کرد با این محرومیت سنگین به اینجا رسیدیم.

وی افزود: بازیکنان حتی در شدیدترین آسیب ها هم به روی خودشان نمی آوردند چون نیمکت ما خالی بود. برانکو هم بچه های کم سن و سالی که روی نیمکت بودند مدیریت کرد و انگیزه آنها هم بالا رفت.

مدیرعامل پرسپولیس درباره بازی با الدحیل گفت: همه می گفتند گروه مرگ است ولی پرسپولیس نشان داده با تیم های گردن کلفت خوب بازی می کند. ما کار غیر ممکن را ممکن کردیم. السد هم در اصل تیم حکومتی قطر بود. البته ۵۰ درصد کار باقی مانده است و امیدوارم با حمایت هواداران کار را تمام کنیم.

گرشاسبی ادامه داد: جالب نیست بگویم ولی وقتی با الدحیل و السد بازی داشتیم، تفاوت را در حمایت و حضور هواداران از تیم قطری السد دیدیم. قرارداد یک بازیکن السد معادل بودجه یک سال و نیم باشگاه پرسپولیس است.

وی تاکید کرد: بازیکنان ما نشان داده اند که برایشان تیم ها فرقی نمی کند و باید این مسیر را طی کنند.

مدیرعامل پرسپولیس درباره مشکلات ارزی تصریح کرد: شخص وزیر دنبال قضیه است. برانکو و دستیارانش حتی یک ریال و یک یورو دریافت نکرده اند. آنها را با رفاقت نگه داشته ایم. تیم ما به خاطر محرومیت مظلوم است. برانکو هم خودش حرفه ای است و عاشق پرسپولیس است. او اینرا نشان داده. همه جوره برانکو را امتحان کردیم. با برد پرسپولیس مردم ساعت ها مشکلات را فراموش و احساس غرور کردند. تمام باشگاه ها هم به ما تبریک گفتند. می طلبد که مشکل ارزی حل شود و تا قبل از بازگشت کادر فنی این مشکل را رفع کنیم.

گرشاسبی گفت: قانون اجازه نمی دهد ارز آزاد بگیریم. ارز دولتی هم نمی دهند. دنبال ارز «نیما» هستیم. یک حساب ارزی هم باز کرده ایم. وزیر ورزش هم خودش پیگیر تیم بود و قول داد شنبه یا یکشنبه این مشکل برطرف شود و پول تمام بازیکنان را بدهیم.

وی تصریح کرد: فقط مجوزی می خواهیم تا بتوانیم ارز را بگیریم. اسپانسر هم باید یک کمک ویژه داشته باشد. اگر هم فینالیست شویم یک کمک دیگر خواهیم داشت.

مدیرعامل پرسپولیس خاطرنشان کرد: اگر به فینال برویم قهرمان ۴ میلیون و نایب قهرمان ۲ میلیون دلار می گیرد. در واقع اگر فینالیست شویم در مجموع ۳۰ میلیارد تومان نصیب می شود. نباید این ذهنیت باشد که تمام این پول به کیسه ما می رود.

گرشاسبی خاطرنشان کرد: همین الان ۱۲۰ تا ۱۳۰ اتاق برای مسئولان کنفدراسیون و مسئولان اجرایی درخواست شده است و کلی هزینه های مختلف داریم که رقم سنگینی است. بخشی از آن هم صرف جشن قهرمانی می شود. چه ما قهرمان شویم چه تیم دیگری هزینه جشن با ما است.

وی ادامه داد: بخش زیادی از مطالبات باشگاه پرداخت شده است مگر اینکه چیزی مثل قارچ از زمین خارج شود. عمده خطرات و همچنین خطر کسر امتیاز را از سر گذراندیم. بخشی از آنرا قسطی کردیم و باید سر موقع پرداخت شود. آنچه کمر ما را خم کرد، بحث ارز بود که نوسانات آن آسیب سنگینی به ما بخصوص در بخش جرایم خارجی زد. 

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه این تیم کار سختی در بازی برگشت دارد، گفت: بعد از برد بازی رفت به رختکن رفتم و گفتم چیزی تمام نشده است. به بازیکنان گفتم شادی کنید ولی بازی برگشت باقی مانده است. در ورزشگاه آزادی ۱۰۰ هزار هوادار می آیند و کار سنگین می شود. ان شاءالله حمایت آنها کار را تمام می کند.

وی افزود: به بازیکنان هشدار دادیم. خوشبختانه دو فرمانده قدر در پرسپولیس داریم. برانکو بیرون از زمین و سیدجلال حسینی که درون زمین فرمانده توانمندی است و همه جوره کنترل می کند. حسینی همه جوره نقش خودش را در روز محرومیت برانکو پر کرد. 

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *