پنجشنبه , ۲ اسفند ۱۳۹۷

السد با استراتژی تورنمنت، استقلال را اداره کرد

به گزارش “ورزش تایمز”، آبی پوشان تهران در دیداری حساس و سرنوشت ساز در بازی برگشت از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف السد قطر رفتند. دو تیم در حالی مقابل هم صف آرایی کردند که قطری ها برای به سلامت عبور کردن از این بازی نیازی به پیروزی و به آب و آتش زدن نداشتند اما بر عکس آنها شاگردان شفر که چیزی برای از دست دادن نداشتند باید بی محابا به میدان می رفتند. 

شاید در نگاه اول اینچنین دیده شود که استقلال نسبت به بازی رفت هم ارائه گر دیدار بهتری بود و هم نتیجه بهتری گرفت. اما این عملکرد بهتر استقلالی ها را باید بیشتر نتیجه استراتژی السدی‌ها دانست. 

قطری‌ها که بار خود را در بازی رفت و در تهران بسته بودند، اولویت شان را به صعود بدون تلفات اختصاص داده بودند. یعنی در واقع آنها به این فکر می‌کردند بدون بازیکن محروم و مصدوم و با صرف کمترین انرژی راهی نیمه نهایی شوند. شاید اگر السد با چنین استراتژی قدم به این میدان نمی‌گذاشت، فضا برای تیم استقلال تا این حد باز نمی‌شد و نتیجه بازی برگشت هم اینی نبود که الان ثبت شده است.

در پایان هم هر دو تیم به هدف از پیش تعیین شده شان رسیدند. السدی ها بدون بازیکن محروم و مصدوم به بازی نیمه نهایی راه یافتند و استقلالی ها هم حالا می توانند بگویند آبرومندانه از آسیا کنار رفتیم و سرمان بالاست. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *