سه شنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۸

آرای معنادار حسین شمس و عباس ترابیان به بهترین‌های فوتسال جهان

به گزارش “ورزش تایمز”، سایت «فوتسال پلنت» در پایان هر سال میلادی، بهترین های فوتسال جهان را از طریق کارشناسان و روزنامه نگاران سراسر دنیا به رای می گذارد. آرای نهایی امروز اعلام شد ولی هیچکدام از گزینه های ایرانی نتوانستند عناوین اول تا سوم را کسب کنند.

در میان رای دهندگان از ایران، حسین شمس مدرس بین المللی و سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال و همچنین عباس ترابیان رئیس مستعفی کمیته فنی و توسعه فوتسال هم حضور دارند.

بررسی آرای این دو فرد نشان می دهد نظرات آنها برای انتخاب بهترین های جهان معنادار بوده است. آرای شمس در بخش ملی کاملا ضد گزینه های ایرانی است. در اکثر آرای ترابیان هم گزینه های برزیلی بالاتر از گزینه های ایرانی هستند؛ حتی بالاتر از گزینه های باشگاه مس سونگون که ترابیان در جام باشگاه های آسیا مشاور آنها بود!

حسین شمس علیه تیم های ملی و ناظم الشریعه
حسین شمس به گلاره ناظمی (داور)، توحید لطفی (بازیکن جوان)، علیرضا صمیمی (دروازه بان) حسین طیبی (بازیکن)، مس سونگون (باشگاه)، حمید بی غم (مربی باشگاهی) و علیرضا صمیمی (دروازه بان) بالاترین نمره یعنی ۵ داده است ولی در مواجهه با تیم های ملی، از کمترین نمره استفاده کرده است.

شمس در بخش بهترین مربی ملی به دو مربی برزیلی نمرات ۵ و ۴ (بالاترین نمره) و به شهرزاد مظفر و سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربیان تیم بانوان و مردان ایران به ترتیب نمره ۲ و یک داده است.

این مدرس بین المللی فوتسال همچنین در بخش بهترین تیم ملی به ترتیب پرتغال، برزیل، تیم زیر ۲۰ سال برزیل، تیم ملی ایران و تیم زنان ایران را انتخاب کرده است. (کمترین نمره به ایران)

فاطمه اعتدادی بازیکن تیم ملی ایران هم در این بخش کمترین نمره را از حسین شمس گرفته است. (نمره یک) رای شمس برای بهترین بازیکن زنان جهان، دو بازیکن برزیلی بوده است.

ترابیان؛ دوستی با برزیل و بیشترین نمره به ناظم الشریعه
عباس ترابیان اما تا حدودی در جهت عکس شمس حرکت کرده است. ترابیان به ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی نمره ۵ داده است و به شهرزاد مظفر نمره ۴. بهترین تیم ملی از دید ترابیان برزیل با نمره ۵ بوده و سپس ایران با نمره ۴. نکته جالب اینجاست که تیم زنان ایران جزو ۵ رای ترابیان قرار ندارد! بعد از قهرمانی تیم بانوان ایران در آسیا، ترابیان با فوتسال بانوان برای اعزام تیم جوانان این تیم به المپیک آرژانتین به چالش جدی خورد ولی در نهایت تیم مردان ایران عازم آرژانتین شد.

حسین طیبی هم برای عنوان بهترین بازیکن جهان از ترابیان نمره ۵ گرفته ولی فرهاد توکلی که به شکل عجیبی از تیم ملی کناره گیری کرد و تلاشها برای بازگرداندن او هم ثمری نداشت، در لیست آرای ترابیان قرار ندارد.

در بخش بهترین بازیکن زن، بهترین بازیکن جوان، بهترین باشگاه و بهترین مربی باشگاهی هم گزینه های برزیلی انتخاب اول ترابیان بوده اند.

توحید لطفی بعد از بازیکن برزیلی، نمره ۴ را از ترابیان در بخش بهترین بازیکن جوان گرفته است. همچنین فاطمه اعتدادی در بخش بهترین بازیکن زن بعد از کریستیانا پریرا برزیلی نمره ۴ گرفته است.

باشگاه باربوسا از دید ترابیان بهترین باشگاه جهان بوده و مس سونگون که ترابیان عنوان مشاوری آنرا برای جام باشگاه های آسیا در اختیار داشت و توانست قهرمان آسیا هم بشود، نمره ۴ را از آن خود کرده است.

همچنین حمید بی غم (سرمربی پیشین مس) بعد از اندرسون منزس برزیلی، دومین مربی برتر باشگاهی از دید ترابیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *