یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

آخرین وضعیت درمان ایرج دانایی‎فر تشریح شد

به گزارش “ورزش تایمز”، ایرج دانایی فر از پیشکسوتان باشگاه استقلال است که تنها گل تیم ملی ایران مقابل اسکاتلند در جام جهانی آرژانتین را به ثمر رساند و اینگونه نامش را به عنوان اولین گلزن تاریخ فوتبال ایران در ادوار جام ‌های جهانی به ثبت رساند.

این پیشکسوت فوتبال ایران از ابتدای هفته به دلیل نارسایی کبدی در بیمارستان بستری است. در همین راستا مسعود سلطانی فر وزیر ورزش به فدراسیون پزشکی ورزشی دستور داده تا تمام اقدامات لازم برای حمایت و پیگیری درمانی وی را انجام دهد. 

غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در گفتگو با “ورزش تایمز” با تاکید بر اینکه این فدراسیون پیگیر مراحل درمانی ایرج دانایی فر است، گفت: دانایی فر به دلیل خونریزی گوارشی به بیمارستان مراجعه کرد اما معاینات تکمیلی برای آغاز روند درمان او نشان داد که به بیماری مزمن کبدی مبتلا شده است. 

وی تصریح کرد: این پیشکسوت فوتبال ایران به بیماری «سیروز» که نوعی نارسایی شدید کبدی به حساب می آید، مبتلا شده است. وضعیت وی به گونه ای است که باید کاندید پیوند کبد شود. در صورت مساعد شدن وضعیت عمومی دانایی فر باید حتما عمل پیوند کبد در وی انجام شود. دانایی فر باید به مراکز پیوند معرفی شود تا در نوبت عمل قرار بگیرد. 

رئیس فدراسیون پزشکی با تاکید بر اینکه این فدارسیون بنا به وظایف ذاتی در کنار لحاظ کردن دستور وزیر ورزش وضعیت درمانی ایرج دانایی فر را پیگیری می کند، گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی تا حد امکان کمک حال وضعیت درمانی ایرج دانایی فر خواهد بود. البته به لحاظ هزینه کار زیادی از دست مان بر نمی آید اما برای تسریع در روند درمان کوتاهی نخواهیم کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *