پنجشنبه , ۲ اسفند ۱۳۹۷

آخرین موضع فدراسیون فوتبال در قبال کارلوس کی‌روش از زبان مهدی تاج

به گزارش “ورزش تایمز”، یکی از مهمترین چالش های فدراسیون فوتبال این روزها تمدید قرارداد کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران است. هرچند فدراسیون تاکید دارد که با کی روش به توافق رسیده ولی سرمربی تیم ملی تا امروز حرفی از توافق قطعی نزده است. همچنین وضعیت بدهی های استقلال و پرسپولیس و حذف آنها از لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده دیگر نگرانی فدراسیون فوتبال است.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ابتدا درباره ماندن یا نماندن کارلوس کی روش گفت: کی روش برای فوتبال کشور زحمت‌ کشیده است. من بارها اعلام کرده‌ام وی به فوتبال کشور کمک کرده و ازاین‌جهت ارزیابی ما روی کی روش مثبت است. با صحبتی که با کی روش داشته‌ایم، امیدوارکننده است و دغدغه‌های وی در حال حاضر مالی نیست، چون هم ما مالی را بسته‌ایم و هم‌ زمان را (از نظر مالی و مدت زمان قرارداد به توافق رسیده ایم). ایشان هم‌ روی این امر حرفی ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال، ادامه داد: یک سری مشکلات به لحاظ سجاوندی، انتقال وجه، وجوهی که باید برای بازی‌های تدارکاتی پیش‌بینی شود وجود دارد، من هم برنامه‌ها را اعلام کرده‌ام و هم گفته‌ام که ۵.۵ میلیون دلار تا شش میلیون دلار پول می‌خواهد و این برای کشور عدد زیادی نیست و باید تأمین شود.

وی با تأکید بر اینکه به هر جهت آقای «کی روش» اختیار خودش را دارد، گفت: چهارشنبه شب هم دوستان ما صحبت‌های من را با آقای کی روش داشتند و صحبت‌های ایشان را به من منتقل کردند و مسیر خودش را دارد می‌رود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که اگر «کی روش» در تیم ملی ایران نباشند گزینه‌ها داخلی است؟ گفت: اصلاً به این موضوع فکر نکرده‌ام که آقای «کی روش» نباشد.

مهدی تاج در بخش دیگری از صحبتهایش در حاشیه مراسم انتخابات هیات فوتبال استان لرستان که روز پنجشنبه برگزار شد، درباره باشگاه های بدهکار ایران اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا روی بحث بدهی، بدهکاران و تراز مالی حساس است و فدراسیون فوتبال نیز تاکنون کمال همکاری را با همه داشته است، منتها این روند، روند خوبی نیست که باشگاه‌ها پول خود را ندهند.

وی بیان داشت: بالاخره باشگاه‌ها نیز حرف‌هایی برای گفتن دارند و کنفدراسیون فوتبال آسیا هم این را می‌داند که ما از برخی از درآمدهای جاری و ساری و حقوق حقه فوتبال که در تمام دنیا جاری است در کشور محروم هستیم، ما حق پخش را نمی‌توانیم بگیریم و این بیش از ۷۰ درصد درآمد باشگاه‌ها است و به همین دلیل باشگاه‌ها در بدهی‌های خود متوقف‌شده‌اند.

رئیس فدراسیون فوتبال بابیان اینکه در حال حاضر استقلال و پرسپولیس به لحاظ کنفدراسیون فوتبال آسیا تهدید می‌شوند و تعارف هم ندارد و بالاخره پارسال نیز این‌ها با یک فشار آمدند، گفت: امسال باشگاه‌ها با همه این شرایط نامطلوب مالی، بخش زیادی از تعهد خود را عمل کرده‌اند.

تاج با تأکید بر اینکه در لیگ ما به‌جز پرسپولیس، استقلال و پدیده، تقریباً باشگاه بدهکار آن‌چنانی نداریم، گفت: برخی باشگاه‌ها هیچ بدهی در هیچ زمینه‌ای ندارند، تراکتور نیز در حال پرداخت بدهی‌های خود است.

وی ادامه داد: اما به وضع استقلال و پرسپولیس باید یک کمک جدی شود چراکه برخی از این بدهی‌ها مربوط به سال‌های قبل است و به‌خصوص برای استقلال باید کار بیشتری انجام داد.

رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد: ما خودمان امیدوار هستیم، وزیر ورزش و جوانان نیز دو روز پیش دستورات خیلی جدی برای رفع این بدهی‌ها دادند، من خودم به این امیدوار هستم که این اتفاق بی افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *