یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

یک پرسپولیسی گزارشگر ویژه تلویزیون اینترنتی


به گزارش بازرگانی “ورزش تایمز”، نشست خبری مسئولان تلویزیون اینترنتی «آیو» با حضور حسین طهرانی مدیرعامل، مهدی سعیدی مدیر تولید و تامین محتوا و حامد جوادزاده مدیر شبکه آیو اسپرت، صبح امروز برگزار شد.

در ابتدای این نشست طهرانی گفت: پس از فراخوان صدا و سیما که دو سال قبل صورت گرفت، جزو نخستین سامانه‌هایی بودیم که در حوزه تلویزیون اینترنتی شکل گرفتیم. آیو اسپرت در آخرین روزهای سال ۹۵ افتتاح شد و نشست امروز نیز یک نوع آیین اطلاع‌رسانی است. در این تلویزیون اینترنتی به دنبال رفع این محدودیت هستیم که کابران بتوانند هر محتوایی را در هر زمان و هر مکان بتوانند تماشا کنند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۶۵۰۰ ساعت فیلم، سریال و انیمیشن در این تلویزیون اینترنتی ذخیره و آماده نمایش است، ادامه داد: هر جا که اینترنت باشد، ما هستیم. ما با چندین شرکت اینترنتی همکاری داریم که ترافیک شبکه ما توسط آن شرکت‌ها رایگان است. در تلاش هستیم تعداد این شرکت‌های اینرنتی را افزایش بدهیم.

او گفت: نصب اپلیکیشن ما در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با همکاری این شرکت و همچنین استفاده از آیو باکس برای آنهایی که تلویزیون هوشمند ندارند، سرویس‌هایی هستند که در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرند.

طهرانی در پاسخ به این سوال که آیا آنها یک رقیب برای تلویزیون هستند؟ اظهار کرد: از یک منظر ما رقیب و از نگاه دیگر یک مکمل برای صدا و سیما هستیم. ما مجوز صدا و سیما و ارشاد را داریم و تحت نظارت صدا و سیما در پخش‌های زنده فعالیت می‌کنیم.

در ادامه سعیدی به عنوان مدیر تولید و تامین محتوای این تلویزیون عنوان کرد: کار ما از ۲۸ اسفندماه ۹۵ آغاز شد و ما این رویکرد را داشتیم که رویدادهای خارجی را که کمتر در دسترس عموم قرار دارد، به نمایش بگذاریم. نمی‌خواستیم یک شبکه تخصصی ورزشی باشیم، بلکه رویکرد سرگرمی را در دستور کار داشتیم. برنامه ما این است که مردم یک بسته کامل از ورزش، فیلم و انیمیشن را داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم برگزاری مناظره علی کریمی و مهدی تاج در تلویزیون، آیا می‌توانند این مناظره را برگزار کنند؟ گفت: اگر رئیس فدراسیون حاضر به مناظره باشد، حتماً این کار را خواهیم کرد.

همچنین جوادزاده با بیان گزارشی از عملکرد ۶ ماه اخیر گفت: ۳۵۰ گزارش مسابقات ورزشی داشته‌ایم که ۲۰۴ مورد فوتبال، ۴۱ مورد بسکتبال، ۳۶ مورد تنیس، ۲۱ مورد والیبال، ۱۴ مورد سوارکاری، ۱۳ مورد بوکس، ۵ مورد دوچرخه‌سواری و ۱۴ مورد نیز سایر رشته‌ها بوده است. در بین گزارشگران و مجریان که در کنار هم می‌نشینند، از داوران بین‌المللی، مربیان، بازیکنان حرفه‌ای و حتی مسئولان فدراسیون‌ها و انجمن ها نیز بهره می‌بریم. برگ برنده ما شیوه و زبان گزارش، تعاملی و سرگرمی بودن است.

وی در خصوص برنامه‌های مدنظر برای جام جهانی ۲۰۱۸ گفت: در حال آماده کردن یک بسته کامل و منظم هستیم که به زودی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *