سه شنبه , ۴ آذر ۱۳۹۹

یک سوت اشتباه دو امتیاز ذوب را گرفت/ داور بسیار پر اشتباه بود

به گزارش “ورزش تایمز”، دیدار تیم‌های ذوب آهن و فولاد در حالی که با نتیجه دو بر یک به سود میزبان در جریان بود، با پنالتی دقیقه ۹۷ برای فولاد به مساوی انجامید که این ضربه پنالتی اعتراض رحمان رضایی سرمربی سبزپوشان را در پی داشت.

رضایی در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص جریانات این بازی اظهار داشت: پنالتی نادرست تنها اشتباه داور بازی نبود اما تاثیرگذارترین اشتباه بود که باعث شد در ثانیه‌های واپسین ۲ امتیاز حساس تیم ما از دست برود.

وی افزود: نه داور وسط و نه کمک‌هایش برای این بازی تمرکز نداشتند و به کرات اشتباهاتی داشتند که عمدتاً نیز این اشتباهات به ضرر ذوب آهن بود. از اوت دستی‌های سمت چپ زمین بگیرید که همه آنها با خطا پرتاب می‌شد و تنها یکی از آنها خطا اعلام شد، تا ضربه پنالتی.

سرمربی ذوب آهن گفت: در وهله اول باید بگویم که اصلاً در آن صحنه خطایی انجام نشد و حتی اگر خطا هم بود بیش از یک متر خارج از محوطه جریمه بود و این اشتباه بزرگ و فاحش بازی برده ما را به تساوی کشاند.

رضایی تاکید کرد: من ۸ سال در بالاترین سطح فوتبال دنیا و در ایتالیا بازی کردم و هرنوع قضاوت و داوری را دیده‌ام و از این نظر تجربه لازم را دارم. دوست ندارم بدبین باشم اما اگر بدبین بودم اتفاقات داوری در این بازی را به حساب اشتباه نمی‌گذاشتم. این داوری اصلاً در حد فوتبال ایران نبود و قطعاً کارشناسان هم روی آن نظراتی خواهند داشت.

سرمربی ذوب آهن گفت: درست چند دقیقه قبل از پنالتی داور بی دلیل کنار خط به من کارت زرد داد و این کارت زرد برای من یک پیام داشت و فهمیدم که ممکن است به زودی اشتباه بزرگی در بازی صورت گیرد. متاسفانه پیش بینی من درست بود و در آخرین ثانیه‌ها یک اشتباهی به بزرگی فاجعه از سوی تیم داوری رخ داد.

وی تاکید کرد: تیم‌ها ماه‌ها زحمت می‌کشند و میلیاردها هزینه می‌کنند که نتایج لازم را بگیرند. اگر امتیازات در یک رقابت سالم و به صورت فوتبالی از دست برود اصلاً مهم نیست اما اگر امتیازات به خاطر اشتباهات داوری از بین برود واقعاً جای افسوس دارد. لذا به عنوان یک سرمربی لیگ برتری انتظار دارم در هفته‌های آینده داوران دقت نظر بیشتری داشته باشند و باعث این نشوند که با یک اشتباه حاصل ماه‌ها تلاش و صرف میلیاردها هزینه یک تیم از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *