سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

کی‌روش استنلی؛ به نام ذوب آهن به کام قلعه‌نویی!

کی‌روش استنلی؛ به نام ذوب آهن به کام قلعه‌نویی!

به گزارش “ورزش تایمز”، پای کی روش استنلی مهاجم برزیلی فصل گذشته به فوتبال ایران باز شد. امیر قلعه نویی این مهاجم تنومند و تمام کننده را در تمرینات ذوب آهن پسندید ولی کی روش برای بازی کردن در لیگ ایران با مشکل بزرگی مواجه بود.

طبق قوانین سازمان لیگ تا سال گذشته، بازیکنانی از لیگ برزیل حق بازی در لیگ برتر ایران را داشتند که در سری A این کشور بازی کرده باشند. در حالی که کی روش استنلی سابقه بازی در سری B برزیل را داشت و برای بازی در ذوب آهن باید این مشکل را از پیش رو بر می داشت.

امیر قلعه نویی که نمی خواست به هیچ قیمتی این مهاجم با کیفیت را از دست بدهد، از سعید آذری مدیرعامل ذوب آهن که همزمان عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال هم هست درخواست کرد شرایط جذب این بازیکن را به هر شکل ممکن فراهم کند. آذری هم که تیمش به یک مهاجم گلزن نیاز داشت، درخواست قلعه نویی را با تلاش برای تغییر قانون سازمان لیگ آغاز کرد؛ موضوعی که در همان مقطع زمانی باعث ایجاد چالش بین عادل فردوسی پور مجری برنامه نود با سعید آذری و امیر قلعه نویی شد.

سرانجام آذری توانست رای مثبت اعضای هیات رئیسه سازمان لیگ را برای تغییر قانون بگیرد و به این ترتیب بازیکنان سری B برزیل این اجازه را پیدا کردند تا در لیگ ایران به میدان بروند. کی روش هم بر اساس قانون تغییر یافته به تدریج در ترکیب ذوب آهن قرار گرفت و توانست به مهره کلیدی این تیم تبدیل شود.

با اتمام دیدار استقلال و ذوب آهن در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا بود که زمزمه جدایی کی روش از ذوب آهن مطرح شد و در نهایت این اتفاق روز سه شنبه عملی شد. حتی عنوان شد امیر قلعه نویی زمان کار در ذوب آهن از مدیران این باشگاه خواسته بود که قرارداد کی روش را تمدید نکنند. البته قلعه نویی در یک مصاحبه بعد از حضورش در سپاهان، این خبر را تکذیب کرد.

سعید آذری حالا مهاجم برزیلی خود را از دست رفته می بیند؛ مهاجمی که زمانی برای فراهم کردن شرایط بازی در لیگ ایران قانون سازمان لیگ را تغییر داد و هفته پیش هم در وصفش گفت: «اگر تلاش های بنده و محبت سازمان لیگ و اعضای هیات رئیسه نبود، کی روش نمی توانست الان در لیگ ایران بازی کند و این شرایط را داشته باشد.»

ذوب آهن و آذری از این به بعد باید کی روش را در پیراهن تیم رقیب همشهری ببیند و چه بسا که این بازیکن در فصل آینده به تعیین کننده نتیجه دربی اصفهان هم تبدیل شود، بازیکنی که زحمت گرفتن مجوزهایش به نام ذوب آهن تمام شد و منفعت فنی آن به امیر قلعه نویی رسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *