شنبه , ۱۶ آذر ۱۳۹۸

کارون اروند چاره‌ای جز معاوضه امتیاز با داماش نداشت

به گزارش “ورزش تایمز”، احمد سعدی پور عصر امروز و در پی معاوضه امتیاز لیگ دسته یک این تیم با امتیاز تیم دسته دومی داماش گیلان با اصحاب رسانه در این خصوص به گفتگو نشست.

مدیرعامل فعلی کارون اروند خرمشهر با تأکید بر اینکه تیمش از دسته یک سقوط نکرده و امتیاز آن ‌هم به فروش نرسیده است، توضیح داد: تا دقیقه آخر برای حفظ تیم در دسته یک تلاش شد و زمانی که خطر سقوط تیم به دسته سه احساس شد اقدام به معاوضه امتیاز شد تا تیم خرمشهر همچنان در لیگ‌های فوتبال کشور باقی بماند.

وی از برگزاری جلسه‌ای با کادر فنی تیم در روز گذشته برای بستن تیم کارون اروند برای شروع فصل جدید خبر داد و گفت: کادر فنی روز ۲۰ مرداد برای لیگ دسته دو تعیین و روند جذب بازیکنان نیز هم‌زمان آغاز خواهد شد.

امیر سامری مدیرعامل پیشین و مدیر آکادمی تیم فوتبال کارون اروند خرمشهر نیز در این نشست اظهار کرد: من دیگر مدیرعامل تیم نیستیم و به‌عنوان مدیر آکادمی، کارون اروند را همراهی خواهم کرد. دلیل حضور در این جلسه نیز سابقه حضور من در تیم و اشراف به جریان‌ها در طول این سال‌هاست.

وی به تشریح جزئیات واگذاری امتیاز به داماش گیلان پرداخت و بیان کرد: جو فوتبال خرمشهر علیه کارون اروند و بسیار سیاسی شد و برخی در آستانه انتخابات واگذاری امتیاز کارون اروند را دستاویز کارهای سیاسی قراردادند، حتی برخی ادعاهای مطرح‌شده در خصوص فروش امتیاز تیم نیز برگرفته از این فضا است.

مدیرعامل سابق تیم فوتبال کارون اروند خرمشهر با رد ادعای فروش امتیاز، بر معاوضه امتیاز کارون اروند با داماش گیلان تأکید کرد و علت آن را ناتوانی تیم در تأمین مالی برای بقا در دسته یک دانست.

سامری در این خصوص توضیح داد: طبق نامه سازمان لیگ همه باشگاه‌ها باید تمام بدهی‌های انضباطی خود را تا ۱۶ مرداد پرداخت و یا قرارداد با ۱۴ بازیکن فصل قبل خود را تمدید کنند که باوجود انتظار افزایش ۴۰ ‌درصدی بودجه باشگاه، سازمان منطقه آزاد اروند اما تنها با پرداخت چهار میلیارد تومان در سه نوبت پرداخت موافقت کرد و حداقل مبلغ موردنیاز تا پایان مهلت تعیین‌شده نیز محقق نشد.

وی افزود: باشگاه تا دقیقه آخر تنها بود و حتی ۵۰۰ میلیون تومان برای ثبت بازیکن نداشت و تیم برای ثبت ۱۴ نفر نیز با مشکل مواجه شد چراکه برخی بازیکنان که در همین باشگاه پا گرفتند نیز تنها با تعیین شرط‌هایی غیرمعقول در آخرین لحظات حاضر به همکاری شدند.

سامری ادامه داد: در نهایت به علت مشکلات مالی و برای جلوگیری از سقوط دو پله‌ای به دسته سه، امتیاز یک و نیم میلیارد تومانی دسته دوم داماش گیلان گرفته و امتیاز سه میلیارد تومانی دسته یک کارون اروند واگذار شد.

مدیرعامل پیشین کارون اروند خرمشهر به مباحث مالی تیم نیز اشاره کرد و گفت: از سال ۱۳۹۳ که امتیاز تیم کارون خوزستان خریداری شد، سازمان منطقه آزاد اروند حدود ۷۰۰ میلیون تومان به تیم کمک کرد.

سامری با بیان اینکه خرمشهر ۳۰ سال زیرساخت فوتبال نداشت و به همین علت ناخواسته مجبور به صرف هزینه‌های بیشتری بوده است، افزود: برای تأمین هزینه‌های فصل ۹.۵ میلیارد تومان به سازمان منطقه آزاد اروند که صاحب ۴۹ درصد سهام تیم بود اعلام شد که تنها سه و نیم میلیارد تومان آن را تأمین کرد.

وی ادامه داد: برای فصل جدید هم شریعتی استاندار خوزستان وعده کمک سه و نیم میلیاردی به تیم داده بود که به علت سیلاب و زلزله و نیاز به تأمین خسارت‌ها، این هزینه نیز به تیم اختصاص نیافت.

مدیرعامل سابق کارون اروند خرمشهر بر ناکافی بودن کمک‌های منطقه آزاد اروند برای تأمین مخارج تیم تأکید کرد و میزان بدهی تیم به فدراسیون را سه و نیم میلیارد تومان اعلام کرد.

سامری در بخشی دیگر از سخنانش بازیکن گیری، حفظ بازیکن و تصفیه مالی بازیکنان جذب‌شده را سه شاخص تیم داری خواند و گفت: کارون اروند در شاخص اول بسیار عالی بودیم و گواه این ادعا انعقاد قرارداد ۱۳ بازیکن این تیم در فصل نقل و انتقالات با تیم‌های لیگ برتر و تیم‌های صدر لیگ یک بود اما در حفظ بازیکنان نتوانست خوب عمل کند.

سامری در بخش دیگری از سخنانش از راه‌اندازی آکادمی برای تقویت فوتبال پایه باشگاه و همین‌طور تشکیل کمیته فنی و پیشکسوتان در فصل جدید خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *