جمعه , ۲۱ خرداد ۱۴۰۰

چرا وزارت ورزش در قبال مشکل هیات مدیره استقلال سکوت کرده؟

گودرز حبیبی پیشکسوت باشگاه استقلال در گفتگو با “ورزش تایمز” با اشاره به بازداشت اسماعیل خلیل زاده گفت: بیشتر از انتخاب خلیل زاده برای هیات مدیره، سکوت وزارت ورزش بعد از این اتفاق عجیب است. واقعاً چرا وزارت ورزش یک موضع انفعالی گرفته و اصلاً انگار نه انگار برای فردی که با حکم آنها رییس هیات مدیره این باشگاه شده چنین مشکل بزرگ و عجیبی پیش آمده؛ سئوال من این است که آیا اگر این مشکل برای پرسپولیس هم پیش آمده بود وزارت ورزش سکوت می‌کرد، یا در حداقل زمان این مشکل را برطرف می‌کرد.

وی اضافه کرد: البته جواب این سئوال کاملاً واضح است. هنوز مدت زمان زیادی از برکناری مدیرعامل سابق پرسپولیس با نظر گل محمدی نگذشته و دیدیم که وزارت ورزش در حداقل زمان ممکن یک مدیر بسیار قوی مثل آقای سمیعی را جانشین او کرد. این رفتار تبعیض‌آمیز بین دو باشگاه همواره در سه چهار سال از سوی وزارت ورزش دیده شده است.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: همین هیات مدیره ناقص و بلاتکلیف با مدیرعامل شکاف عمیق دارند و این اختلاف حالا کاملاً علنی شده است. فریاد شیران یک نمونه کاملاً واضح از این شکاف عمیق است. هیات مدیره مصوب کرده ایشان نباشد، مدیرعامل این مصوبه را اجرا نمی‌کند. این اختلافات بیشتر از این به پیکر استقلال صدمه می‌زند. اگر مددی انتخاب وزیر است و به او اعتقاد دارد، باید شخصاً ورود کند و با نشستی که بین هیات مدیره و مدیرعامل می‌گذارد، این اختلاف را از بین ببرد. و اگر انتخاب او نیست و با رای واقعی هیات مدیره روی کار آمده، وزارت ورزش باید برای هیات مدیره این ارزش را قائل شود که خودشان برای مدیرعامل باشگاه تصمیم بگیرند.

حبیبی در خصوص ادعای یکی از پیشکسوتان استقلال برای خرید این باشگاه بیان داشت: من بعید می‌دانم که واگذاری این باشگاه به بخش خصوصی عملی شود و خصوصی سازی مثل همه سالهای گذشته جنبه نمایشی دارد. اما اگر واقعاً قرار است سهام آن واگذار شود، باید بین پیشکسوتان باشگاه به فروش برسد و لااقل پیشکسوتان باید در اولویت خرید قرار بگیرند. نه اینکه سهام هم در بخش خصوصی بین دوستان و رفقا تقسیم شود.

مدافع پیشین آبی پوشان در ادامه تصریح کرد: هیات مدیره استقلال ناقص است، مدیرعامل شش دانگ نیست، بین همین هیات مدیره و مدیرعامل اختلاف وجود دارد، کفگیر باشگاه به ته دیگ رسیده، دولت در آخرین ماه‌های خود است و ممکن است با تغییرات در وزارت ورزش بدنه مدیریتی استقلال هم تغییر کند و همه اینها بخشی از مشکلات بزرگ تیمی هستند که قرار است به زودی مقابل یک مدعی جدید به اسم الهلال در آسیا بازی کند.

وی تاکید کرد: سئوال من این است که آیا با همه این مشکلات این امکان وجود دارد که قرارداد ۱۰ بازیکن در پایان فصل تمدید شود و به جز آن چند خرید جدید هم برای تقویت تیم انجام داد؟ یا قرار است ادامه مشکلات این فصل استقلال ارثی باشد برای فصل آینده و حتی این تیم در فصل بعد هم با مشکلاتی جدی تر از این فصل دست و پنجه نرم کند. راستش را بخواهید با این شرایط من یکی چشمم آب نمی‌خورد که فصل بعد هم آب خوش از گلوی این تیم پایین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *