دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیکان محکی مناسب برای شفر/بازگشت ویسی به اصفهان


به گزارش “ورزش تایمز”، هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر با انجام ۴ بازی از بعد از ظهر امروز آغاز می‌شود و طی آن گسترش فولاد در تبریز میزبان سایپا است، استقلال در شهر قدس با پیکان دیدار می‌کند، سپاهان میزبان استقلال خوزستان است و سپیدرود در اهواز به مصاف فولاد می رود.

پیکانی ها که دو هفته است تحت تاثیر بحث سحر و جادو در فوتبال با حاشیه هایی مواجه شده اند و نوار پیروزی های متوالی شان قطع شده، باید در خانه از تیمی پذیرایی کنند که به تازگی به روزهای اوجش نزدیک می شود.

* گسترش فولاد – سایپا
میزبانی فیروز کریمی از علی دایی می تواند از جذابیت برخوردار باشد. تیم های ششم و دوازدهم جدول در حالی در هفته چهاردهم یکدیگر را دیدار می کنند که سایپا ۲۰ و گسترش ۱۴ امتیاز از دیدارهای گذشته خود اندوخته‌اند. سایپای میهمان می‌تواند در صورت پیروزی در تبریز حتی جای فولاد در رده چهارم را تحت شرایطی بگیرد و این موضوع انگیزه نارنجی پوشان را برای این بازی دو چندان کرده است.

گسترشی‌ها در صورت پیروزی در این بازی خانگی این امکان را دارند که تا رده هشتم جدول صعود کنند. اما سایپا تنها در صوررت پیروزی پرگل در این دیدار است که می تواند در بهترین شرایط به رده چهارم جدول صعود نماید.

مهمترین مشکل نارنجی پوشان محرومیت سرمربی و یکی از دستیارانش به علاوه محرومیت دو بازیکن جوان و تاثیرگذار این تیم در این بازی است. علی دایی، بهزاد غلامپور، محمدرضا سلیمانی و علی قلی‌زاده جمع محرومان تیم سایپا در این بازی را تشکیل می‌دهند.

* پیکان – استقلال
شاید اصلی ترین و سخت ترین چالش شفر از زمان حضورش در استقلال همین بازی با پیکان باشد. البته که استقلالی‌ها با شفر دیدار با فولاد و پرسپولیس از تیم های بالای جدولی را هم تجربه کرده بودند که شفر فرصت کافی برای شناخت از تیم استقلال و لیگ برتر را در زمان انجام آن بازی ها نداشت. اما با توجه به فرصت خوبی که شفر تا این بازی دارد، پیکان را می توان محکی مناسب و جدی برای سرمربی آلمانی آبی پوشان دانست.

شاگردان جلالی که طعم حضور بین سه تیم بالای جدول را چشیده اند دوست ندارند موقعیتی که به سختی به دست آورده اند را به راحتی از دست بدهند و لازمه رسیدن به این منظور تنها برتری در این بازی خانگی است. پیروزی که نه تنها حفظ موقعیت این تیم در رده سوم جدول را تضمین می کند، بلکه حتی می تواند منجر به صعود این تیم به رده دوم جدول هم شود.

خبر خوب برای پیکان قبل از این دیدار بخشیده شدن امیرحسین صادقی مدافع با تجربه آنها و رسیدن به این بازی بود. ضمن این که مرتضی آقاخان مهاجم گلزن آبی پوشان هم بعد از چند بازی غیبت به شرایط مناسب رسیده و امکان حضورش در این بازی زیاد است.

سرمربی آلمانی آبی ها که این تیم را به سرمنزل آرامش رسانده، بهتر از همه بر موقتی بودن این آرامش واقف است و به خوبی می داند تنها عاملی که می تواند بر تداوم این آرامش تضمین باشد، دوری جستن از شکست است.

* سپاهان – استقلال خوزستان

اصلی ترین نکته مربوط به این بازی بازگشت عبدالله ویسی به اصفهان آن هم برای تقابل با سپاهان است. شاید هیچ یک از دیدارهای نیم فصل اول استقلال خوزستان از نظر ویسی به اندازه این بازی اهمیت نداشته باشد. ویسی دوست دارد حقانیت خود را مقابل سپاهان و در اصفهان به اثبات برساند.

سپاهان در غیاب رسول نویدکیا که گفته می شود تا پایان نیم فصل امکان همراهی این تیم را ندارد به مصاف استقلال خوزستان می رود. بهترین گلزنان این تیم جلالی الدین علیمحمدی و ساسان انصاری هر یک با ۴ گل زده هستند.

سپاهان در صورت پیروزی در این دیدار در بهترین شرایط می‌تواند به رده ششم جدول صعود کند و استقلال خوزستان چنانچه در این دیدار به پیروزی برسد در خوشبینانه ترین وضعیت می تواند به رده نهم برسد.

* فولاد – سپیدرود
فولادی‌ها با سیروس پورموسوی در اوج هستند و با نتایج درخشانی که در هفته‌های اخیر گرفته‌اند تا رده چهارم صعود کردند و این شانس را دارند تا در صورت پیروزی بر سپیدرود حتی به رده دوم جدول برسند. نوید آشوری و فرشاد جانفزا هر یک با ۴ گل زده بهترین گلزنان این تیم هستند و در تیم سپیدرود هم دو بازیکن به اسم نزهتی و ابراهیمی با شرایطی مشابه و با ۴ گل زده عنوان بهترین گلزنان سپیدرود را یدک می کشند.

فولادی‌ها هم شرایط مناسبی در جدول دارند و در حال حاضر با ۲۳ امتیاز در رده چهارم جدول ایستاده‌اند. این تیم روی کاغذ شانس دو پله صعود و رسیدن به رده دوم جدول را هم دارد. در نقطه مقابل سپیدرود است که در حال حاضر در رده ۱۴ جدول قرار دارد و اگر در این دیدار پیروز شود در بهترین شرایط می تواند خودش را به رده دهم در جدول برساند.

برنامه بازی های هفته چهاردهم به شرح زیر است:

پنجشنبه ۹ آذرماه

* پیکان تهران- استقلال تهران/ ساعت ۱۵:۰۰- ورزشگاه
پیام حیدری – آرمان اسعدی – سجاد طوری – سعید رحیمی مقدم – ناظر: فریدون اصفهانیان

* فولاد خوزستان- سپیدرود رشت /ساعت ۱۵:۳۰- ورزشگاه
مهدی سیدعلی – سعید قاسمی – یعقوب سخندان – علیرضا حیدرپناه – ناظر: اسماعیل صفیری

* فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- استقلال خوزستان/ ساعت ۱۵:۱۵- ورزشگاه نقش جهان
روح اله شریفی – سعید علی نژادیان – حسن انتظاری – علی میرغفاری – ناظر: رسول فروغی

* گسترش فولاد تبریز- سایپـا تهران/ ساعت ۱۴:۱۵- ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
موعود بنیادی فر – علی میرزابیگی – حمیدرضا کنعانی – سعاد وفاپیشه – ناظر: حسین نجاتی

جمعه دهم آذرماه

* سیاه جامگان-پدیده خراسان/ ساعت ۱۵:۴۵- ورزشگاه امام رضا مشهد
بیژن حیدری – محمدرضا منصوری – مهدی الوندی – محمدحسین ترابیان – ناظر: ایرج نظری

* نفت تهران-پارس جنوبی جم/ساعت ۱۵:۰۰- ورزشگاه تختی تهران
حسن اکرمی – رضا سخندان – محمدرسول ذورقی – علی احمدی – ناظر: زاهد بحرینی

* صنعت نفت آبادان- تراکتورسازی تبریز/ ساعت ۱۶:۴۵- ورزشگاه تختی آبادان
حمید حاج ملک – علیرضا ایلدروم – محمدهاشمی نسب – جواد محمدی – ناظر: بهرام مهرپیما

* پرسپولیس تهران-ذوب آهن اصفهان/ ساعت ۱۶:۳۰- ورزشگاه آزادی
محمدحسین زاهدی فرد – حسن ظهیری – مهدی عالیقدر – شاهو اصلانی – ناظر: علی خسروی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *