چهارشنبه , ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیروزی استقلال برابر الشرطه در نیمه اول/ شیخ یک پنالتی را سوزاند

به گزارش “ورزش تایمز”، در آخرین شب از رقابتهای گروه سوم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا، دو تیم استقلال و الشرطه عراق از ساعت ۲۲:۱۵ امشب در جده به مصاف هم رفتند که نیمه اول این دیدار با برتری یک بر صفر استقلال به پایان رسید.

استقلال این دیدار را با رشید مظاهری، وریا غفوری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، هرویه میلیچ، مسعود ریگی، آرش رضاوند، مهدی مهدی پور، داریوش شجاعیان و مهدی قایدی و شیخ دیاباته آغاز کرد.

تیم استقلال بازی را تهاجمی آغاز کرد و فشار فراوانی را روی دروازه الشرطه ایجاد کرد و این فشار باعث شد آبیها در دقیقه ۶ به اولین موقعیت خطرناک خود دست پیدا کنند که شیخ دیاباته در موقعیتی تک به تک موفق به باز کردن دروازه تیم عراقی نشد. عراقی‌ها بلافاصله توسط مازین فیاض دروازه آبی‌ها را با یک شوت سنگین تهدید کردند که رشید مظاهری با واکنشی به موقع این موقعیت را از الشرطه گرفت.

در دقیقه ۱۰ و بر خلاف جریان بازی تیم الشرطه تا یک قدمی باز کردن دروازه آبی پوشان رفت. در این لحظه حرکت عمقی بازیکنان الشرطه می‌رفت با اشتباه فاحش مظاهری وارد دروازه شود که این موقعیت با خوش شانسی استقلال به گل بدل نشد.

یک دقیقه بعد هرویه میلیچ در داخل محوطه جریمه الشرطه از مدافع این تیم عبور کرد که مدافع عراقی میلیچ را با خطا متوقف کرد که داور بلافاصله در سوت خود به نشانه ضربه پنالتی دمید.

شیخ دیاباته در دقیقه ۱۳ این ضربه را با خونسردی تمام به سمت دروازه الشرطه زد تا گل اول آبی پوشان در این دقیقه به ثمر برسد و آبی پوشان با این گل نسبتاً زود هنگام از حریف خود پیش بیفتند. این پنجمین گل شیخ دیاباته در این تورنمنت بود تا بعد از اولانگا، بهترین گلزن آسیا باشد.

در دقیقه ۱۶ ضربه سنگین و سرکش داریوش شجاعیان را دروازه‌بان الشرطه با زحمت راهی کرنر کرد. آبی‌ها از این کرنر خوب استفاده نکردند و موقعیت خاصی روی دروازه الشرطه ایجاد نشد.

در دقیقه ۱۸ مهدی قایدی با حرکت انفرادی خود خط دفاعی الشرطه را به هم ریخت و مدافعان عراقی چاره‌ای نداشتند جز اینکه قایدی را با خطای پنالتی متوقف کنند و داور برای دومین بار به سود آبی پوشان اعلام پنالتی کرد.

در دقیقه ۲۰ شیخ دیاباته برای دومین بار پشت ضربه پنالتی ایستاد که این بار احمد واصل دروازه‌بان عراقیی ضربه پنالتی دیاباته را مهار کرد تا شیخ از زدن دومین گل آبی پوشان و ششمین گل خودش در این تورنمنت محروم شود.

در دقیقه ۲۹ کمک داور دوم بازی به اشتباه اعلام آفساید کرد و یک موقعیت خوب گلزنی را از داریوش شجاعیان گرفت.

در دقایق پایانی نیمه اول این استقلال بود که بیشتر میدان داری می‌کرد و مالکیت توپ و میدان را در دست داشت، اما موقعیت چندانی روی دروازه دو و تیم ایجاد نشد تا شاگردان فرهاد مجیدی با برتری یک گله خود به رختکن بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *