پنجشنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۹

پرسپولیس با «آمار»درخشان به فینال رسید/چه کسی دقیق‌ترین بازیکن شد

به گزارش “ورزش تایمز”، سرخ پوشان تهران با غلبه بر تیم النصر عربستان در ضربات پنالتی موفق شدند به دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ راه یابند و حالا باید منتظر نماینده شرق آسیا باشند تا جدیدترین قهرمان آسیا مشخص شود.

شاگردان یحیی گل محمدی در حالی به کار خود در این مسابقات (تا قبل از فینال) خاتمه دادند که با ۵ پیروزی به همراه النصر صاحب بیشترین پیروزی در این مسابقات شدند. سرخ پوشان ابتدا در مرحله گروهی مسابقات در دو بازی متوالی التعاون عربستان را شکست دادند و با پذیرفتن شکست مقابل الدحیل به مصاف الشارجه رفتند که این تیم را نیز شکست دادند تا سومین پیروزی خود را در مرحله گروهی به دست آورند.

پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه یک بر صفر السد را شکست داد، سپس در مرحله یک چهارم با ۲ گل از سد پاختاکور گذشت که این پنجمین پیروزی آنها در این مسابقات بود. پیروزی این تیم مقابل النصر به دلیل این که در ضربات پنالتی به دست آمد، مساوی حساب می شود. تیم فوتبال النصر هم که مقابل پرسپولیس شکست خورد و از گردونه رقابتها کنار رفت، با ۵ پیروزی در کنار سرخ پوشان دارای بیشترین پیروزی است.

رکورد بیشترین تعداد کلین شیت هم در اختیار تیم پرسپولیس است. شاگردان گل محمدی در مجموع دیدارهایی که به میدان رفتند ۵ بار دروازه شان را بسته نگه داشتند تا از این نظر بالاتر از سایر تیم ها قرار بگیرند. پاختاکور و النصر نیز هر کدام با ۴ کلین شیت بعد از سرخ پوشان در رده بعدی قرار دارند.

از آمارهای جالبی که پرسپولیس در آن مطرح است، تعداد برخورد توپ با دیرک دروازه است و بازیکنان پرسپولیس با ۴ بار زدن توپ به تیر دروازه، گوی سبقت را در «دیرک زنی» از سایر تیم ها ربوده اند. عیسی آل کثیر نه تنها با ۳ بار زدن به تیر دروازه بیشترین سهم را در بین بازیکنان پرسپولیس داشت، بلکه دیرک زن ترین بازیکن این مسابقات بود.

عیسی آل کثیر که در یک تصمیم جنجالی از سوی AFC با محرومیت ۶ ماهه مواجه شد، با ۴ گل زده بعد از عبدالرزاق حمدالله ۷ و بغداد بونجاح ۵ گله، سومین گلزن برتر مسابقات تا قبل از فینال است. 

با این که شجاع خلیل زاده مدافع میانی سرخ پوشان بیشترین تعداد پاس را در هر بازی نسبت به دیگر بازیکنان پرسپولیس داشته، اما کمال کامیابی نیا با دقت ۹۲درصد، دقیق ترین بازیکن پرسپولیس در این تورنمنت بود. محمدحسین کنعانی زادگان نیز با ۸۷ درصد دقت در ارسال پاس های سالم بعد از کمال، دومین بازیکن دقیق سرخ پوشان در این مسابقات بود.

شجاع خلیل زاده به طور متوسط در هر بازی ۵۳ بار پاس صحیح داد، کامیابی نیا در هر بازی به طور متوسط ۴۹ بار پاس صحیح داد ارسال کرده‌اند که این دو بازیکن بیشترین تعداد پاس در هر بازی را برای سرخ پوشان داده‌اند. 

بیشترین تعداد پاس کلیدی در بین بازیکنان پرسپولیس به بشار رسن با ۱۲ پاس کلیدی تعلق می‌گیرد و بعد از او احسان پهلوان با ۱۱ پاس کلیدی در رده بعدی قرار می‌گیرد. همچنین وحید امیری نیز با ۱۰ پاس کلیدی از عملکردی مطلوبی در این آیتم برخوردار است. سعید آقایی مدافع چپ سرخ پوشان نیز با ۳ پاس گل، بهترین عملکرد را در بین سرخ پوشان داشته است.

حامد لک که به تازگی جانشین علیرضا بیرانوند در تیم پرسپولیس شده است، با ۵ کلین شیت در ۷ بازی، بیشترین تعداد کلین شیت را در لیگ قهرمانان آسیا داشته است و بعد از لک، «برد جونز» دروازه‌بان استرالیایی تیم النصر با ۴ کلین شیت در رده بعدی قرار می‌گیرد.

سرخ پوشان در این بازیها کلا ۱۲ گل زدند، ۶ گل دریافت کردند، ۱۰۳ بار به سمت دروازه حریفان شان شوتزنی کردند که تنها ۲۸ شوت آنها در چارچوب بود. ۴۴ شوت آنها خارج از چارچوب بود و ۳۱ شوت آنها نیز بلاک شد و اصلا به دروازه نرسید. ۶۶ شوت از ۱۰۳ شوت سرخ پوشان از داخل محوطه جریمه شلیک شد. 

شاگردان گل محمدی کلا ۱۴ بار موقعیت گل خلق کردند و دقت پاس بازیکنان این تیم ۸۳ درصد بود. آنها ۱۷۸ بار بر روی دروازه حریفان سانتر کردند که این بیشترین تعداد سانتر در در این مسابقات بود. بازیکنان پرسپولیس در این بازیها ۲۳ بار در آفساید قرار گرفتند و در ۴۴۲ دوئل، موفق تر از بازیکنان تیم مقابل کار کردند. 

پرسپولیس با «آمار»درخشان به فینال رسید/چه کسی دقیق‌ترین بازیکن شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *