جمعه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

پرسپولیس باید مراقب باشد/ بازیکنان خارجی فقط پول مفت گرفتند

اسماعیل حلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تصمیم قطعی مسئولان ورزش کشور مبنی بر شروع دوباره بازی‌های لیگ برتر فصل جاری گفت: بهترین و عادلانه ترین روش برای تعیین تکلیف باشگاه‌های لیگ برتری ادامه رقابت‌ها بود که خوشبختانه با توجه به شرایط کشور در حال اجرا شدن است.

پیشکسوت فوتبال ایران افزود: غیر از پرسپولیس که می‌تواند رکورد چهار قهرمانی متوالی در لیگ برتر را زده و بار دیگر جام بیاورد تیم‌های لیگ یک هم امیدوار به صعود خواهند ماند تا حقی از آنها ضایع نشود. پرسپولیس هم اگر می‌خواهد پوکر قهرمانی کند باید حواسش را به جمع آوری امتیازات بدهد. به هر حال باشگاه‌هایی هستند که در همین اقتصاد بیمار فوتبال ایران، سرمایه گذاری کرده تا به لیگ برتر یا لیگ قهرمانان آسیا برسند. با برگزاری ادامه بازی‌های فصل جاری حق هیچکس ضایع نمی‌شود.

وی راجع به تصمیم وزارت ورزش مبنی بر ممنوعیت باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال تهران برای جذب بازیکن خارجی تصریح کرد: متاسفانه باید بپذیریم اکثر تیم‌ها در جذب بازیکن خارجی راه را اشتباه رفتند. سال‌ها آیین نامه متناسب با فوتبال ایران برای جذب بازیکن نداشتیم و پس از آن هم نقش دلال‌ها به قدری پررنگ بود که بازیکن خیلی معمولی را با قراردادهای کلان وارد کشور می‌کردند.

حلالی افزود: متاسفانه بازیکن خارجی در فوتبال ایران پول مفت می‌گیرد. شاید تعداد بازیکن قابل قبولی که باعث بالا رفتن کیفیت فنی فوتبال باشگاهی شده باشد به اندازه یک انگشتان یک دست هم نبوده باشند.

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به لزوم توجه به فوتبال پایه تاکید کرد: سال‌ها در رده سنی امید و جوانان مربی بودم. بدون شک دریایی از استعداد داریم که فقط نیاز به ماهیگیر قابل دارد تا آنها را کشف کند و پرورش دهد. شاید یک دهم پولی که صرف خارجی‌ها کردیم را به فوتبال پایه اختصاص می‌دادیم تا کنون بازیکنان خیلی خوبی هم رشد داده بودیم.

حلالی خاطرنشان کرد: تصمیم وزارت ورزش برای جلوگیری از ورود بازیکن و مربی خارجی می‌توانست شامل حال کل فوتبال ایران شود اما وقتی تیم‌های استقلال و پرسپولیس به عنوان ویترین فوتبال ایران جذب بازیکن نداشته باشند بازهم می‌تواند مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *