چهارشنبه , ۱۸ تیر ۱۳۹۹

پرسپولیس باکالدرون وقتش را تلف می کند/بایددرباره ویلموتس شفاف بود

فرزاد آشوبی در گفتگو با “ورزش تایمز”، در خصوص پیروزی یک بر صفر پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال کشور گفت: پرسپولیس در نیمه اول تحت تاثیر تاکتیک غیرقابل درک و فهم آقای کالدرون بود. او با تغییراتی که در ترکیب خود داشت باعث سردرگمی اعضای تیمش شد. کالدرون خودش پرسپولیس را به هم می ریزد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد این تیم در نیمه دوم بازی نیز صحبت کرد و اظهار داشت: آمدن فرشاد احمدزاده و اضافه شدن علی علیپور به این تیم کمک کرد تا تهاجمی تر بازی کند. پرسپولیس در نیمه دوم می توانست بیشتر از یک گل به ثمر برساند اما انسجام لازم را در انجام حملات نداشت.

وی افزود: بدون شک مشکل اصلی پرسپولیس میانه میدان است. این تیم نیاز به یک بازیکن دارد تا بتواند در لحظات سخت، بازیسازی کند. کالدرون ابزار لازم را برای این پست دارد اما اعتقادی به داشتن چنین بازیکنی ندارد.

آشوبی ضمن انتقاد دوباره از تاکتیک های فنی پرسپولیس در فصل جاری تصریح کرد: صادقانه می گویم روند سینوسی پرسپولیس دورنمایی از موفقیت به این تیم را نشان نمی دهد. اگر موقعیت های صنعت نفت در نبمه اول گل می شد قطعا کار پرسپولیس برای جبران کردن سخت بود. بارها گفته ام پرسپولیس تیم پرقدرتی است اما اشتباهات فنی سبب شده است تا این تیم شرایط مطلوب نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: من درباره ماندن یا رفتن کالدرون نظری ندارم اما جمیع جهات به ما نشان می دهد او به هیچ وجه توانایی ایجاد تغییر در ترکی تیمش را ندارد. پرسپولیس با کالدرون در حال از دست دادن زمان است.

آشوبی در پایان راجع له احتمال جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: برایم تعجب آور است که مدیران فدراسیون بعد از پنج ماه می گویند او نمی تواند مربی خوبی باشد. شکی نیست ویلموتس کاستی های فراوان دارد اما باید به او حق بدهیم که پس از کارلوس کی روش که هشت سال آمده است نیاز به زمان دارد تا دیدگاه های خود را تغییر دهد. ویلموتس را قبل از اینکه بخواهیم فنی صحبت کنیم ابتدا باید درباره مشکلاتی که باعث شد او را دلسرد کند صحبت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *