پنجشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۹

وزارت ورزش مسیر را منحرف نکند/ تشکل‌های استقلال نباید دور بخورند

سیدکاظم اولیایی در گفتگو با “ورزش تایمز” به اتفاقات اخیر پیرامون باشگاه استقلال اشاره کرد و گفت: در پی حواشی پیش آمده در استقلال و نگرانی‌های فراوان هواداران و پیشکسوتان این باشگاه، شرکت پیشکسوتان استقلال جلسه‌ای با قید فوریت و خارج از برنامه تشکیل داد و اعضای هیات مدیره به همراه چند پیشکسوت در این نشست تصمیمات مهمی اتخاذ کردند. 

وی افزود: مهم ترین خروجی این جلسه، تشکیل یک کمیته فنی ۱۵ نفره از بین پیشکسوتان این باشگاه و با رای خود آنها بود که من فکر می‌کنم وزارت ورزش در پی منحرف کردن این هدف است.

اولیایی تصریح کرد: مصوبه ما دقیقا «انتخاب ۱۵ پیشکسوت با رای پیشکسوتان، تایید هیات مدیره و با حکم مجمع» بود. تاکید ما بر تایید هیات مدیره و صدور حکم از سوی مجمع بود تا با تغییرات احتمالی مدیریتی باعث خدشه وارد شدن به کمیته فنی که نقشی تعیین کننده در سرنوشت آبی‌ها دارد، نشود. 

مدیر عامل پیشین باشگاه استقلال خاطرنشان ساخت: در حالی ما چنین مصوبه‌ای داشتیم که در نشست پیشکسوتان با وزیر ورزش که با دعوت ایشان صورت گرفت، تشکیل این کمیته فنی (که قبلا ما در مورد آن بحث و تصمیم گیری کرده بودیم) مورد تایید شخص وزیر قرار گرفت، اما نکته انحرافی آن این بود که توپ تشکیل کمیته فنی به زمین هیات مدیره افتاد که این درست نیست و باعث دور خوردن شرکت پیشکسوتان می‌شود.

وی بیان داشت: این که وزیر محترم ورزش حواسش به استقلال است و به محض این که جلسه پیشکسوتان استقلال را می‌بیند حساسیتش نسبت به موضوعات این تیم افزایش پیدا می‌کند بسیار خوب است. اما ایشان نباید در نشست‌هایی که با پیشکسوتان محترم باشگاه می‌گذارد تشکل‌های صنفی و رسمی را نادیده بگیرد. «شرکت پیشکسوتان استقلال» یک تشکل کاملا رسمی با مجوز وزارت کشور و تایید وزارت ورزش است و در چنین جلساتی که از سوی وزیر یا هر ارگان و نهادی شکل می گیرد، باید انتخاب نفرات به عهده هیات مدیره شرکت باشد. منظورم دقیقا این است که دعوتنامه به دبیرخانه شرکت ارسال شود تا در خصوص آن تصمیم گیری شود نه این که از وزارت ورزش با سلیقه خودشان با چند پیشکسوت تماس بگیرند. 

پیشکسوت مدیریت در استقلال خاطرنشان ساخت: استقلال دو تشکل صنفی کاملا رسمی و قانونی دارد که یکی از آنها شرکت پیشکسوتان و دیگری کانون مردم نهادی است که در قالب سازمان مردم نهاد به ثبت وزارت کشور رسیده و به صورت قانونی فعالیت می‌کند. فدراسیون و وزارت ورزش نباید این تشکل‌های رسمی را نادیده گرفته و با دعوت مستقیم از اعضای این تشکل‌ها باعث بر هم خوردن انسجام آن شده و یا به قولی باعث شود اصل تشکل ها دور بخورند. 

مدیرعامل پیشین این باشگاه در خصوص وضعیت کنونی تیم و انتخاب سرمربی نیز بیان داشت: اگر ساختار درستی در باشگاه وجود داشت، انتخاب سرمربی خیلی پیش از این توسط کمیته فنی شکل گرفته بود. باشگاه الان در یک بن بست قرار دارد و همه مشکلات امروز از نداشتن ساختار مناسب و زیرساختهای لازم است. ما یک عمر است فریاد می‌زنیم رفتار یک باشگاه حرفه‌ای باید اصولی و بر پایه خرد جمعی باشد نه با تصمیمات فردی و سلیقه‌ای. تا زمانی که افراد مبتنی بر سلایق شخصی شان در این باشگاه تصمیم بگیرند، در سرنوشت آن تغییری ایجاد نمی‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *