شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

واکنش وزیر ورزش به استعفای هیات مدیره استقلال و پاداش به تیم ملی

به گزارش “ورزش تایمز”، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان بعدازظهر امروز یکشنبه وارد جزیره کیش شد تا با مسئولان فدراسیون فوتبال، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی دیدار و گفتگو کند.

سلطانی فر در بدو ورود به این جزیره در واکنش به استعفای اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: یک اختلاف سلیقه بود که باعث شد هیات مدیره باشگاه استعفا کند. ما این استعفا را قبول نکردیم.

وی افزود: قرار شد یکی، دو روز آینده جلسه‌ای برای هماهنگی و بررسی مشکلات برگزار کنیم. هم باشگاه استقلال و هم پرسپولیس شرایط خوبی دارند و در لیگ برتر، جام حذفی و آسیا دارای شانس هستند تا موقعیت خوبی به دست بیاورند.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: نیاز به آرامش، هماهنگی و ثبات داریم. سعی می کن با برگزاری جلسه، هماهنگی لازم ایجاد شود.

به گزارش “ورزش تایمز”، سلطانی فر همچنین بعد از حضور در تمرین تیم ملی فوتبال در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سئوالات آنها پاسخ داد.

وی گفت: در مرحله دوم انتخابی جام جهانی قرار بود سه مسابقه میزبان باشیم اما به خاطر شیوع ویروس کرونا، کنفدراسیون آسیا این مسابقات را در یک کشور به صورت متمرکز برگزار کرد. این تصمیم ناعادلانه بود چون شرایط میزبانی ایران از جهات مختلف برتر بود. آنها تحریم ها را بهانه کردند.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: امکانی برای تغییر این تصمیم ناعادلانه نبود و بازی ها در کشور بحرین برگزار خواهد شد. بچه های ما در دو، سه دهه گذشته هر زمان تحت فشار بودند و مشکل خاصی برایشان ایجاد شده بود، توانستند نتیجه خوبی بگیرند و گلیم خود را از آب بیرون بکشند و موجب افتخار مردم شوند. ان شاءالله از این مرحله با موفقیت عبور خواهیم کرد و این بچه ها پیروزی بزرگ را برای مردم ایران به دست می آورند. از یکی، دو ماه قبل بود که نشست های مستمری با عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال داشتیم تا بهترین شرایط را فراهم کنیم.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: در یک فضای دوستانه کار را جلو بردیم. قرار شد نیازهای تیم ملی تامین شود. همه کمک کردند و جا دارد از کسانی که زحمت کشیدند تشکر کنم. شانه به شانه فدراسیون کار را جلو بردیم. خوشبختانه این اتفاق افتاد و به مرور منابع مالی تامین شد. بعضی ها حاشیه سازی کردند ولی تمام نیازها تامین شده است. محدودیتی هم نداریم. رقم کمک دولت چقدر است را محدودیت نداریم. برای موفقیت تیم ملی کشورمان محدودیتی قائل نیستیم. هر مقدار که نیاز بوده برای تیم ملی تامین شده و هر مقدار دیگری هم نیاز باشد، تامین خواهد شد. تا الان ۳۰ میلیارد تومان پرداخت کردیم و در چند روز آینده مبلغ دیگری پرداخت می شود. هر مبلغی نیاز باشد پرداخت خواهد شد.

سلطانی فر در خصوص اینکه معاون وزیر ورزش پرداخت کمک از سوی دولت را تکذیب کرده بود، تصریح کرد: من دارم حرف می زنم! با مشورتی که با عزیزی خادم داشتیم، پاداشی را در نظر گرفتیم که در صورت صعود تیم که این صعود را قطعی می دانیم به تمام اعضای تیم ملی بلافاصله پرداخت خواهد شد.متعهد شدم اگر از گذشته هم پاداشی طلب کنند پرداخت می کنیم. با اعضای تیم صحبت کردیم با آرامش بروند و بازی کنند.

وی گفت: هماهنگی لازم صورت گرفته است تا کمپی برای تیم ملی در جزیره کیش ساخته شود. وزارت ورزش در مرحله نخست در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اختصاص می دهد تا این کمپ ساخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *