چهارشنبه , ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

هواداران استقلال خواهان جدایی رحمتی شدند/ حضور در شکست‌های سنگین

به گزارش “ورزش تایمز”، «حیا کن، رها کن» یکی از آشناترین شعارهایی است که در فوتبال ایران وجود دارد و از دیرباز هواداران یک تیم در اعتراض نسبت به یک بازیکن، مربی و یا مدیر با سر دادن این شعار واکنش نشان می‌دادند.

آخرین بار هواداران استقلال در پایان دربی ۸۹ در واکنش به کاپیتان تیم شأن از این شعار استفاده کردند تا این سرآغازی باشد بر حجم شدید و بی سابقه‌ای از اعتراض میلیونی هواداران استقلال نسبت به سید مهدی رحمتی تا اصلی‌ترین مطالبات آنها از مسئولان باشگاه، عدم تمدید قرارداد این بازیکن برای فصل بعد باشد.

در همه سالهای گذشته و نسبتاً زیادی که رحمتی وظیفه حراست از دروازه آبی پوشان را بر عهده داشته، بارها این شعار علیه مدیران و مربیان گذشته استقلال در ورزشگاه‌ها شنیده شد و پیامد آن هجمه‌های هواداران خشمگین در فضای مجازی بوده که منجر به جدایی آن دسته از مدیران و مربیان گذشته این باشگاه شد.

بهرام افشارزاده، سیدرضا افتخاری، امیر قلعه نویی، پرویز مظلومی و علیرضا منصوریان در صدر نفراتی بودند که در سال‌های اخیر «حیا کن رها کن» هوادار استقلال را شنیدند و در همه این سال‌ها شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که این اتفاق برای مهدی رحمتی هم بیفتد.

خبر منتشر شده در یکی از رسانه‌ها به فاصله چند دقیقه بعد از پنالتی سوخته آبی پوشان در دربی و متعاقب آن صحبتهای شفر در نشست خبری، جرقه‌ای شد برای آغاز انتقادات میلیونی هواداران استقلال نسبت به مهدی رحمتی. اعتراضی که حجم آن در تاریخ فوتبال ایران اگر بی سابقه نبوده باشد، کم سابقه است.

استقلال سال‌های زیادی است که روی نوار ناکامی گام بر می‌دارد و باوجود برخی موفقیت‌های مقطعی اش، نتوانسته در مجموع رضایت هوادارانش را برآورده نماید و سال‌های دوری این تیم از قهرمانی همچنان در حال افزایش است.

هواداران بی شمار استقلال معتقدند در همه این سال‌ها مدیرانی مثل فتح الله زاده، افشارزاده، افتخاری و حالا فتحی بر مسند کار بوده و مربیانی مثل قلعه نویی، مظلومی، منصوریان و شفر هدایت این تیم را بر عهده داشتند و هیچیک از مدیران و مربیان موفقیت‌های بزرگ به دست نیاورده اند. به باور هواداران معترض و ناراضی آبی پوشان، تنها مهره ثابت همه این سال‌ها سید مهدی رحمتی بوده که به رغم همه توانایی‌های فنی اش، در همه شکست‌های بزرگ استقلال که در تعیین سرنوشت مدیران و مربیان بی تأثیر نبوده حضور داشته است.

شکست ۳ بر ۲ استقلال در دربی موسوم به دربی ایمون زائد، شکست ۴ بر ۲ استقلال در دربی، شکست‌های سنگین خانگی با ۳ و ۴ گل مقابل تراکتورسازی، شکست ۶ بر یک مقابل العین و شکست خانگی ۳ بر یک مقابل السد را می‌توان از جمله ناکامی‌های استقلال در سال‌های اخیر با حضور رحمتی درون دروازه استقلال دانست.

پنالتی سوخته استقلال مقابل پرسپولیس و حواشی مربوط به آن بهانه‌ای شد تا بغض هواداران استقلال نسبت به کاپیتان تیمشان ترکیده و با وارد کردن هجمه‌های میلیونی و بی سابقه به وی، خواهان جدایی اش از این تیم باشند. هجمه‌هایی که با شعار «حیا کن رها کن» پس از بازی در ورزشگاه آغاز شد و در فضای مجازی به اوج رسید و همچنان نیز ادامه دارد.

با این اتفاقات حتی اگر رحمتی در پایان فصل از استقلال جدا نشود، بعید است که خیلی زود به چارچوب دروازه آبی پوشان بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *