دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

نیمکت پرسپولیس از طلاست/ درخشش شهریار مغانلو طبیعی است

پایان رأفت در گفتگو با “ورزش تایمز” با اشاره به صعود پرسپولیس، استقلال و تراکتور به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا گفت: حضور سه تیم از چهار نماینده فوتبال باشگاهی ایران در مرحله حذفی نشان می‌دهد که فوتبال باشگاهی ایران جاه طلبی‌های زیادی در سطح آسیا پیدا کرده است و بازیکنان به خود باوری لازم رسیده اند.

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: تیم‌های عربی مثل همیشه هزینه زیادی برای موفقیت در آسیا کرده بودند اما در عمل کم آوردند. آنها بازیکنان چند میلیون دلاری دارند اما بازیکنان ایرانی توانستند قدرت فیزیکی و ذهنی خود را به رخ بکشند و باعث موفقیت تیم‌هایشان شوند.

مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درباره عملکرد شاگردان یحیی گل محمدی که به عنوان صدرنشین گروه E به مرحله بعد صعود کردند تصریح کرد: واقعا عملکرد پرسپولیس در سطح آسیا ستودنی است. این موضوع بسیار لذت بخش بود که شما تلویزیون را روشن می‌کردید و بازی پرسپولیس مقابل هر حریفی را با صلابت کامل می‌دیدید. شخصا به عنوان یک ایرانی افتخار می‌کردم چنین تیمی در آسیا حضور دارد.

رافت راجع به گلزنی‌های شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر در خط حمله پرسپولیس گفت: من بارها گفته بودم که مغانلو نیاز به زمان دارد. او در محوطه جریمه حریفان قدرتمند و خلاق عمل می‌کند. موفقیت او در بازی‌های آسیایی امری طبیعی است. آل کثیر نیز همچنان به زمان نیاز دارد تا به شرایط ایده آل گذشته بازگردد.

وی  درباره رمز موفقیت سرخپوشان به نیمکت این تیم اشاره کرد و گفت: لیست بازیکنان پرسپولیس آرزوی هر مربی است. نیمکت پرسپولیس از طلا است. یحیی گل محمدی در مقام سرمربی بهترین بهره را از آنها می‌برد تا میزان بازدهی فنی و روحی بازیکنانش همیشه در حد قابل قبول باقی بماند.

مهاجم پیشین پرسپولیس در پایان خاطرنشان کرد: این تیم نیاز به حمایت همه جانبه دارد. مدیران باشگاه باید کاری کنند که بازیکنان غیر از تمرکز روی بازی‌هایشان دغدغه دیگری نداشته باشند. پرسپولیس می‌تواند برای ایران افتخار آفرینی کند و این موضوع به نشاط جامعه هم کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *