دوشنبه , ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

نوری:استقلال به حاشیه‌های خودش باخت/شفر قاطع نیست و بهانه می‌گیرد

محمد نوری در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: متأسفانه در روزی که انتظار می‌رفت استقلال به یک پیروزی قاطع در دربی دست پیدا کند، این تیم شکست خورد تا بار دیگر ثابت شود در این بازی باید همه زوایا را در نظر داشت.

وی اضافه کرد: با شروع نیمه دوم برای من این سوال پیش آمد که چرا استقلال نمی‌تواند بازی نیمه نخست را تکرار کند. بعد از پایان بازی هم گفتم بچه‌های ما نیمه دوم را بازنده به زمین آمدند. تا این که دیروز شنیدم در رختکن چه اتفاقاتی افتاده است.

پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: استقلال به پرسپولیس نباخت بلکه به حاشیه‌های خودش و به خصوص اتفاقات داخل رختکن باخت.

نوری گفت: اتفاقی که سر زدن پنالتی افتاد و در رختکن ادامه پیدا کرد نشان می‌دهد شفر با این همه تجربه‌ای که دارد از قاطعیت لازم برخوردار نیست و قادر به مدیریت دقایق بحرانی در این تیم نیست.

مدافع پیشین آبی پوشان گفت: من که نمی دانم اما خود شفر در نشست خبری اش گفت که پنالتی را قرار بود پاتوسی بزند. این که یک بازیکن سر خود و برخلاف نظر مربی اقدام به یک حرکت داخل زمین کند بسیار عجیب است که دلیلش عدم قاطعیت مربی می‌باشد.

عضو پیشین کمیته فنی آبی پوشان در خصوص حاشیه‌های این تیم پس از دربی گفت: هواداران این روزها مطالباتی از مسئولان باشگاه دارند و این بسته به سیاست‌های مدیران است که با این خواسته‌ها و مطالبات چگونه برخورد کنند.

پیشکسوت استقلال گفت: استقلال تاریخی هفتاد و چند ساله دارد که در این همه سال صدها بازیکن به این تیم آمده اند و از آن رفته اند. همه هم به سهم خودشان برای آن زحمت کشیده اند و هیچ فردی منتی سر باشگاه بزرگ استقلال ندارد. چون همان‌قدر که بازیکن برای تیم زحمت کشیده به همان میزان و حتی بیشتر نام بزرگ استقلال به گردن بازیکنان دارد. هر بازیکنی یک روز به استقلال آمده و یک روز هم باید برود.

وی در ادامه به نحوه پنالتی زدن فرشید اسماعیلی اشاره کرد و گفت: اسماعیلی اشتباه بزرگ و تا بخشودنی مرتکب شد. او چطور و با چه پشتوانه‌ای به خودش اجازه داد بر خلاف نظر سرمربی پنالتی بزند. آن هم چیپ. اسماعیلی با احساسات چند ده میلیون هوادار بازی کرد و آنها را مضحکه خودش کرد.

نوری با اشاره به صحبت‌های قبل از بازی باقری و پس از بازی شفر در خصوص خرابی زمین گفت: اینها بهانه جویی است. مگر آسمان تهران فقط روی سر تیم استقلال باریده و بالاسر پرسپولیس آفتاب بوده؟ من تاکید می‌کنم که هنوز حامی شفر هستم اما اجازه بهانه جویی به او نمی‌دهم. این نمی‌شود هر بار شکست بخورد بهانه بیاورد و زمین و زمان را مقصر بداند چون این توهین به شعور هواداران و پیشکسوتان است. یکی از بزرگترین هنرهای هر مربی می‌تواند شهامت پذیرفتن مسئولیت یک شکست باشد. حال این شکست هر چقدر هم که می‌خواهد بزرگ باشد.

وی تاکید کرد: مسئولان باشگاه باید تلاش کنند تا در آستانه دیدار حساس با الهلال این حاشیه‌ها را از بین ببرند. عدم نتیجه گیری مقابل الهلال می‌تواند تبعات سنگین‌تری برای همه اعضای باشگاه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *