دوشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۸

نورافکن را قرضی نمی‌خواهیم/چراقوانین برای تمام تیم‌ها یکسان نیست؟

به گزارش “ورزش تایمز”، فرهاد حمیداوی درباره سخت گیری فدراسیون فوتبال برای استانداردسازی ورزشگاه‌ها و مشکلات باشگاه‌ها در این ارتباط، گفت: امیدوارم مسئولان در سراسر کشور با خرد جمعی باعث شوند مردم بیشترین امکانات را برای تماشای مسابقات فوتبال و بازی‌های تیم محبوبشان داشته باشند. این هفته شنیدم که ما باید مسابقاتمان را در ورزشگاه ثامن برگزار کنیم. مسائلی که بیان شده، بحث امنیتی و حجم تماشاگر است. ورزشگاه امام رضا (ع) ۳۰ هزار نفری است ولی ورزشگاه ثامن ۵۰ هزار نفری.

وی افزود: خدا را شکر سال گذشته تمام مسابقات ما بدون حتی یک مورد مشکل در ورزشگاه امام رضا برگزار شد. هواداران خوب مشهدی نشان دادند فهیم و با درک و با فرهنگ هستند. امیدوارم بتوانیم امسال هم در ورزشگاه امام رضا خدمت گذار مردم باشیم.

مالک باشگاه پدیده درباره اینکه آیا میزبانی این باشگاه در ورزشگاه ثامن قطعی شده است؟ تاکید کرد: اجازه بدهید تا ۴۸ ساعت آینده مشخص می‌شود.

حمیداوی در خصوص مشکلات ورزشگاه ثامن و اینکه آیا این ورزشگاه استانداردهای لازم را دارد؟ یادآور شد: این ورزشگاه اصلاً قابل قیاس با ورزشگاه امام رضا نیست. ما امسال آسیایی هستیم. برای اولین بار یک تیم از خراسان آسیایی شده است. این یک اتفاق دست نیافتنی بوده است. امروز آبروی ایران هستیم و یک ورزشگاه خوب برای کشورمان با ارزش است.

وی درباره سه شرط فدراسیون برای ورزشگاه و شرایط استادیوم ثامن گفت: مدیر کل ورزش و جوانان ورزشگاه را رسانده است و از ۱۰ روز دیگر قابل بهره برداری است ولی سه شرط مدنظر فدراسیون را دار نمی‌باشد. حرف من این است که استادیوم امام رضا به فوتبال مملکتمان شخصیت می‌دهد.

مالک پدیده در خصوص لغو اردوی خارجی این تیم، بدون نام بردن استقلال و پرسپولیس تاکید کرد: با سفارش وزیر ورزش از اردوی خارجی صرفنظر کردیم. الان تیم در تهران است. از این اتفاق گلایه دارم. می‌دانید که بعضی از تیم‌ها، اردوی خارجی را در دستور کار قرار داده اند. یک ماه پیش در جلسه‌ای به مدیران باشگاه‌ها گفته بودند به خاطر عدم خروج ارز، اردوها را در ایران برگزار کنید. ما برای ترکیه برنامه ریزی داشتیم ولی این برنامه را لغو کردیم. امسال انتظارات از ما بالاست و لازم بود حداقل یک اردوی ۱۰ روزه خارجی داشته باشیم. سفارش فدراسیون و وزیر را به دیده منت گذاشتیم ولی تیم‌های دیگر به اردوی خارجی رفتند.

حمیدواری ادامه داد: دوست داشتم اگر توصیه‌ای هست برای تمام تیم‌ها یکسان باشد. ما سال گذشته از تمام پتانسیل‌های داخل کشور استفاده کردیم. فقط در ۵ بازی آخر چاواریا را به خاطر فشارها به تیم اضافه کردیم. امسال هم از قافله عقب ماندیم. گفتند مربی و بازیکن خارجی نگیریم ولی تیم‌های دیگر در این زمینه اقدام کردند. انگار اگر فقط تیم ما از کشور ارز خارج کند، ضرر می‌کنیم. همه تیم‌ها دارند انجام می‌دهند. امیدوارم قوانین و توصیه‌ها برای تمام تیم‌ها یکسان باشد.

وی گفت: در چهار، پنج سال اخیر قانونی را گذاشته اند که بازیکن حتماً از سری آ و ب برزیل بیاوریم. این قانون برای آن زمان و به هر دلیلی وضع شده است. اگر یک تیمی شخصی هزینه می‌کند و یک بازیکن از درجه ۵ یا ۲۵ برزیل بیاورد چه اتفاقی می‌افتد؟ اسم نمی آورم ولی الان بازیکنی در تیم‌های ایرانی هست که شرایط بازی در لیگ ایران را نداشت ولی بعداً برایش قانون ساختند. الان هم یک بازیکنی وجود دارد که از لیگ سوم برزیل آمده (استنلی کی روش مهاجم سپاهان) و دو باشگاه خواهان او هستند. این بازیکن اتفاقاً تا مرز آقای گلی هم می‌رود؛ پس کیفیت دارد. باید قبول کنیم سطح فوتبال ما با سطح دنیا فاصله دارد.

مالک باشگاه پدیده که با رادیو ورزش گفتگو می‌کرد، درباره خریدهای این تیم تاکید کرد: با باشگاه شارلوا برای نورافکن صحبت کردیم. شارلوا دنبال انتقال قرضی نورافکن بود که در سیاست ما جذب قرضی بازیکن نیست.

وی درباره اینکه نورافکن پیشنهاد پدیده را رد کرده و گفته بود می‌خواهد در شارلوا بماند، تاکید کرد: من هم خواندم که نورافکن گفته بود می‌خواهم در شارلوا بمانم ولی شخصاً با او صحبت کردم و او کاملاً ابراز تمایل کرد. بعد از این ابراز تمایل بود که به شارلوا نامه زدیم ولی جذب این بازیکن فعلاً قطعی نشده است.

مالک باشگاه پدیده با بیان اینکه مذاکراتی با روح الله باقری صورت گرفته است، گفت: یک دفاع چپ برزیلی دو روز است در تمرینات حضور دارد. چاواریا هم امروز به ایران رسید. یک مهاجم آفریقایی هم ان شاءالله این هفته به اردوی ما اضافه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *