پنجشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۹

نتیجه غیرمنصفانه بود/ وظیفه ماست مقابل تیم ملی منعطف باشیم


به گزارش “ورزش تایمز”، مجید جلالی بعد از شکست یک بر صفر تیم پیکان برابر سایپا در هفته پانزدهم لیگ برتر، گفت: بازی بدی نبود، سایپایی ها بهتر از ما از مهره هایشان استفاده کردند و عملکرد قابل قبولی داشتند اما ما هنوز مشکلاتی داریم و بایدآن را برطرف کنیم.

وی تأکید کرد: ما طوری بازی کردیم که بازنده این دیدار نبودیم و در پایان نتیجه غیرمنصفانه بود.

جلالی درباره اینکه کارلوس کی‌روش خواستار حضور بازیکنان تیم ملی بعد از هر بازی در اردوی تیم ملی شده، اظهار داشت: ما باید انتظارات کی روش را برآورده کنیم. در حال حاضر اولویت با تیم ملی است و همه باید تلاش کنیم برای موفقیت تیم ملی قدمی برداریم. این را هم باید بدانیم که تیم ها هم به بازیکنانشان نیاز دارند اما همه دوست داریم کشورمان در جام جهانی موفق باشد.

سرمربی پیکان تهران با انتقاد از زمان بازی های لیگ برتر نیز تصریح کرد: متأسفانه برخی اوقات ما ۱۱ بازی را در ۵ ماه برگزار می کنیم و به یک باره چهار بازی را در ۱۰ روز. این برای ما بسیار دردسر ساز است و به تیم ها فشار می آید. من به نتیجه کاری ندارم. شما کیفیت بازی را هم دیدید. ولی اعتقاد دارم ارزشش را داشت تیم ملی برای اینکه با آن قدرت به جام جهانی برود، همکاری و فداکاری کنیم. 

جلالی در پاسخ به این سوال که کی روش گفته است می خواهم با مربیان ایرانی در خصوص بازیکنان شاغل در لیگ برتر که در تیم ملی حضور دارند جلسات متعددی را برگزار کنم، گفت: این کار بخشهای دیگر است. عیبی ندارد. فکر می کنم در نهایت باز این وظیفه ماست که به خاطر تیم ملی کشورمان، انعطاف به خرج بدهیم. وظیفه ماست چون جام جهانی است. هیچ چیزی نمی تواند مهمتر از جام جهانی باشد. تیم ما هم تیم قابل حسابی در دنیا است. گروه ما هم گروه بدی نیست. اگر بخواهم منظورم را برسانم باید بگویم فرض کنید من ۷ سال سرمربی افغانستان بوده ام و حالا می خواهیم با ایران بازی کنیم. بدون شک راحت نمی بازم. پس اینکه با پرتغال همگروه هستیم یک فرصت است. مربی ای داریم که هفت سال با ما بوده  و تیم کشورش، کف دستش است. این یک امتیاز است. از آنطرف قطعاً مراکش به مراتب قوی تر از نیجریه ۲۰۱۴ نیست ولی ارزش این را دارد که بازی های لیگ را  فشرده تر برگزار کنیم و تیم ملی با آمادگی کامل تری در جام جهانی حضور داشته باشد. مربی ما هم نشان داده است هر موقع تیمش را به اردو برده، بهتر شده است. 

وی درباره شانس صعود ایران، افزود: نباید توقع صعود داشته باشیم اما  شانس داریم. یادمان باشد که ما کره جنوبی را در بازی رفت و برگشت شکست دادیم و حالا باید به مصاف حریفانی چون پرتغال و اسپانیا برویم و این می تواند برای فوتبال ما مفید باشد و من امیدوارم بازی های خوبی را در جام جهانی از خود به نمایش بگذاریم.

جلالی در پایان و در خصوص سبک متفاوت بازی های این دوره جام جهانی با دوره قبل خاطرنشان کرد: اسپانیا و پرتغال دو کشور اروپایی هستند و سبک فوتبال اروپا را برگزار خواهند کرد اما مراکش اگرچه یک تیم آفریقایی است ولی نوع بازی اش بیشتر شبیه فرانسه است آن هم به دلیل سرمربی فرانسوی ای که در این تیم حضور دارد بنابراین ما شانس ورود به دور بعد را داریم اما نه آنقدر که خود را صعود کرده به دور دوم بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *