شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰

نباید فوتسال را «بچه سرراهی» کنند/ «شأن» تیم سوم دنیا رعایت شود

رضا ناصری در گفتگو با “ورزش تایمز” به اتفاقات اخیری که پیرامون کمیته فوتسال به وجود آمده اشاره کرد و گفت: هدف مسئولان باید این باشد که شأن فوتسال ایران به عنوان یکی از شش تیم برتر دنیا که عنوان سومی جهان را هم یدک می کشد را حفظ کنند و به دنبال تخریب این رشته نباشند.

دروازه بان پیشین تیم ملی فوتسال ایران ادامه داد: فروختن ساختمان یا منحل کردن سازمان لیگ یا هر کمیته دیگری اقدامی بسیار غیرحرفه ای و سبک خواهد بود و فوتسال را به بچه سرراهی تبدیل خواهد کرد.

مربی پیشین تیم فوتسال تاسیسات دریایی ادامه داد: این تصمیمات از ابهت این رشته در جهان کم خواهد کرد چرا که فوتسال ایران یکی از قدرت های برتر جهان است و باید تصمیماتی که در این مورد گرفته می شود هم در شأن رده جهانی این رشته باشد.

این کارشناس ورزش ادامه داد: متاسفانه مدیران ما عادت کرده اند رشته تیمی که در جهان نتیجه می گیرد و باعث اعتبار و آبروی ورزش ایران است را با کم توجهی هایشان نابود کنند و به آن رشته لطمه بزنند اما به تیم هایی مانند فوتبال که نتیجه هم نمی گیرند بها بدهند. دلیلش هم این است است که «شو آف» کردن و شعار دادن در فوتبال بیشتر مشتری دارد و مدیران هم به سمت این کارهای شعاری می روند.

رضا ناصری ادامه داد: اگر می خواهیم به ایران و جوانان آن خدمت کنیم باید از رشته هایی که برای ایران افتخار کسب می کنند حمایت کنیم. درست است که توجه رسانه ای به فوتسال کم است و برای مدیران دیده شدن مهم است اما اگر مدیری آمد و فارغ از این مسائل به فوتسال خدمت کرد کار درستی کرده است نه این که بخواهند با نمایش در فوتبال به فکر دیده شدن باشند.

ناصری که به عنوان مربی و کارشناس در بسیاری از برنامه های رادیو و تلویزیون حضور دارد ادامه داد: وقتی از یک مربی می خواهیم که موفق شود باید امکانات و ابزار موفقیت را در هم در اختیارش بگذاریم. باید به فوتسال به اندازه تیم سوم دنیا و یکی از برترین های جهان توجه کرد و از کادر فنی و بازیکنان حمایت کرد.

این مربی فوتسال افزود: مگر مسئولان ما برای فوتسال چه می کنند که انتظار موفقیت هم دارند. به سرمربی تیم ملی و بازیکنان چقدر رسیدگی مالی می کنند؟ الان بازیکنان فوتسال شغل اولشان چیز دیگری است. فوتسال در اولویت آنها نیست. چرا باید تفاوت مالی فوتسال و فوتبال اینقدر باشد؟ چرا بازیکنان تیم ملی برای درآمد بیشتر باید بروند در تیم های بانکی بازی کنند؟

دروازه بان پیشین تیم ملی فوتسال ایران در مورد حضور سه گلر در ترکیب ۱۶ نفره تیم ملی برای حضور در جام جهانی گفت: از آنجایی که حرکات دروازه بان در طول بازی به گونه ای ست که ممکن است با اخطار و اخراج همراه شود به نظرم حضور سه دروازه بان بسیار مهم است و خیال کادر فنی را راحت می کند. این تصمیم قطعا به سود تیم ملی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *