شنبه , ۵ مهر ۱۳۹۹

مگر مجیدی خودش چطور به استقلال آمد/ نایب قهرمانی در شان ما نیست!

به گزارش “ورزش تایمز”، احمد سعادتمند درباره استعفای فرهاد مجیدی سرمربی این تیم گفت: ما یک باشگاه حرفه ای هستیم. باشگاه استقلال ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بابت بدهی از سال ۱۳۹۴ پرداخت کرده تا مجوز حرفه ای بگیریم. کاری ندارم چقدر پرداخت این پول چقدر سخت است. بنابراین باید با تمام مسائل حرفه ای برخورد کنیم.

وی افزود: لیونل مسی هفته گذشته اعلام کرد من سال گذشته نیستم. ما هم انتظار داریم اگر قرار است نباشم، رسما استعفا بدهم. اگر قرار است سرمربی، سرپرست و یا معاونان نباشند، رسما اقدام کنند. به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال می گویم سرمربی یک فصل دیگر قرارداد دارد و مجیدی باید روی نیمکت بنشیند. در آستانه فینال جام حذفی هستیم. بعد از ماه ها با برد در دربی دل هواداران شاد شده است. در آستانه یک جام هستیم و بازی مهمی داریم. سرمربی هم باید تیم را برای قهرمانی جمع کند.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه آیا با آندره استراماچونی برای بازگشت مذاکره کرده بود؟ تاکید کرد:  روز ششم مرداد ششمین جلسه هیات مدیره بود و پرونده استراماچونی بررسی شد. هیات مدیره بنده مرا به سفر به ایتالیا ملزم کرد. بند هفت مصوبه شش مردادماه استقلال سفر فوری مدیرعامل به ایتالیا برای تعامل و تخفیف از استراماچونی بود. شکایت استراماچونی از استقلال ۲۸۵ صفحه است.

سعادتمند با تشریح روند سفرش به ایتالیا و اینکه این سفر از قصد پیش از دربی هماهنگ نشده بود، درباره در جریان نبودن وزارت ورزش از این سفر گفت: ما صحبت زیادی کردیم. حدود دو ماه حضوری و شفاهی صحبت کردیم. هیچ قصد و غرضی برای رفتن به ایتالیا قبل از دربی و آوردن استراماچونی در کار نبود.

مدیرعامل استقلال گفت: به خاطر منافع باشگاه و صرف و صلاح دولت به ایتالیا رفتم نه اینکه بخواهم استراماچونی را بیاورم. بند هفت شکایت استراماچونی چند بند دارد. یکی از آنها این است که بعد از رای فیفا باشگاه استقلال ملزم است کل رقم را در هفت روز پرداخت کند. در بند دیگر آمده که باشگاه همه این مسائل را پذیرفته و جای اعتراض نیست. آیا ما توان پرداخت دو تا سه میلیون یورو یعنی ۵۰ تا ۸۰ میلیارد تومان را در یک هفته داریم؟

وی ادامه داد: واقعا سفر سختی به ایتالیا داشتیم. دو روز پنج جلسه داشتیم و روی بند به بند مذاکره کردیم. هوادار بداند رسیدی که استراماچونی استراماچونی در ایتالیا دارد با حساب ما ۱۴۰ هزار دلار اختلاف دارد و نمی دانیم این پول کجا است. این را به چه کسی بگوییم؟ 

سعادتمند درباره این اختلاف قیمت تاکید کرد: پرونده، فرم قرارداد و امضاها و رسیدها وجود دارد. 

وی یادآور شد: استراماچونی ۳۰۵ هزار یورو گرفته و چیزی که ما داده ایم و او رسیدهایش را دارد، فرق می کند.

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: استراماچونی قصد ندارد هدایت تیمی را بر عهده بگیرد. امکان اینکه روی شکایت استراماچونی به فیفا بند غرامت برود و یک میلیون یورو دیگر جریمه شویم، هست. از روزی که آمده ام، ۵ ماه مطالبات دیاباته و میلیچ را داده ام و هنوز هم دو ماه به آنها بدهکار هستیم. قصد نداریم بازیکن خارجی بگیریم چون پولی هم نداریم ولی شرایط یک باشگاه حرفه ای را فراهم کردیم. 

سعادتمند درباره اینکه چرا بحث بازگشت استراماچونی مطرح شد، گفت: ما رفتیم که تخفیف بگیریم. اینکه گفته بودند ۴۸ ساعت مهلت داده تا تصمیم بگیرد؛ باید بگویم این ۴۸ ساعت تا الان تمام شده است. چه اتفاقی افتاد؟ من در بدو ورودم به استقلال همان روز باید ۲ هزار فرانک می دادم تا پرونده میگوئل فریز و روی آن کار شود. موفق شدیم ۱۷۰ هزار دلار جریمه در این پرونده را به ۳۰ هزار دلار تبدیل کنیم.

مدیرعامل آبی ها اظهار کرد: به فیفا برای حق رشد امید نورافکن شکایت کردیم تا ۲۴۰ هزار دلار بگیریم. همین الان مهدی قائدی پیشنهاد ۲ میلیون یورویی دارد ولی او را نمی فروشیم چون به این بازیکن نیاز داریم.

وی افزود: باید واقعیت ها را بگویم. یک روز گفتم نمی گذارم یک آجر از باشگاه کم شود و روی حرفم هستم. نمی دانم چه عزمی پشت ماجرا است که بحث استراماچونی را اینطور جلو ببریم. هدف من دفاع از حقانیت باشگاه و کسر جرایم نقدی است.

مدیرعامل استقلال مذاکراتش با استراماچونی را موفقیت آمیز دانست و ادامه داد: سازمان بازرسی نظارت کند و ببیند چه اتفاقی افتاد؛ آیا مذاکرات برای برای این بود که بار مالی به باشگاه اضافه کنیم یا بار یک و نیم میلیون یورویی از باشگاه برداشته شود؟

سعادتمند گفت: ما در جلساتمان بدون واسطه صحبت کردیم. استراماچونی و مدیر برنامه اش گفتند آنقدر از ما سوء استفاده شد و فایل صوتی از ما خارج شد که دیگر اجازه نمی دهیم هیچکس در جلسات حاضر شود. در هواپیما، در ایتالیا، حتی در ترن هر جا می رفتیم می گفتند برای مذاکره با استراماچونی می روید که می گفتیم برای گرفتن تخفیف از استراماچونی به ایتالیا آمده ایم.

وی در ادامه صحبت هایش از عملکرد فرهاد مجیدی هم انتقاد و خاطرنشان کرد: البته این حق قانونی ما است که برای فصل بعد هم تصمیم بگیریم. اگرچه استقلال نایب قهرمان شده ولی با تیم اول ۱۴ امتیاز فاصله دارد. این در شان باشگاه ما نیست. باید در هیات مدیره صحبت کنیم. باید در کمیته فنی بحث شود که به چه بازیکنانی نیاز داریم. فرصت زیادی نداریم. باید در چارچوب قوانین و مقررات اقدام کنیم.

مدیرعامل درباره ارزیابی هیات مدیره از عملکرد باشگاه تاکید کرد: من شخصا بارها بعد از شکست های استقلال از کادر فنی حمایت کردم. 

سعادتمند درباره مباحثی که در جلسه با استراماچونی گذشته است، تصریح کرد: مذاکرات ما در راستای تخفیف و شکستن رای فیفا و خارج کردن از فیفا بوده است یعنی با استراماچونی به توافق برسیم. رای دو هفته دیگر صادر می شود و باید ظرف ۷ روز غرامت را بدهم. این توان را با شرایط اقتصادی نداریم. 

وی افزود: اصلا بحث تعارف سرمربیگری با استراماچونی نشد. یکی از بندها این بود که مثلا ظرف ۱۰ روز ۷۰۰ هزار یورو بدهیم و طرف پرونده را از فیفا بیرون بیاورد. همین می شود فریز کردن یک اتفاق خوب در فیفا. می خواستیم با شفر هم همین کار را کنیم که مذاکره تلفنی صورت گرفت ولی موفق نشدیم به توافق برسیم. 

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: برای بویان ۲۰۰ هزار دلار هفته گذشته دادیم. ۲۰۰ هزار دلار پول کمی نیست. روز گذشته هم ۷۶ هزار دلار دادیم و باید ۵۰ – ۶۰ هزار دلار دیگر بدهیم تا پنجره باشگاه باز شود. برای شفر باید ۶۰۰ هزار یورو نزدیک ۱۵ میلیارد تومان بدهیم. جا دارد از وزارت ورزش و هیات مدیره تشکر کنم. تلاش کردیم این پول را هم تامین کنیم.

سعادتمند اظهار کرد:  اگر پرونده شفر را خارج نکنیم و پرونده استراماچونی اضافه شود، فیفا درباره ما چه فکری می کند. ۳۳۰ هزار دلار به بویان، ۶۰۰ هزار یورو به شفر، حدود ۲ میلیون یورو به استراماچونی بدهیم. باید ۱۲۵ هزار دلار به بودروف بدهیم که ۲۵ روز وقت نداریم. ایسما سال گذشته نیم فصل به استقلال آمد. قراردادی که بستند گفتند ۵۰ هزار دلار می دهند اگر ندهند باید ۲۵ هزار دلار غرامت بدهند که حالا باید ۷۵ هزار دلار بدهیم. بازهم توافق کردند که در نهایت باید به باشگاه پاختاکور ۱۵۰ هزار دلار بدهیم. باید ۹۳ هزار دلار هم به جباروف بدهیم.

وی گفت: نگرانی بزرگتر دارم. وقتی به باشگاه استقلال آمدم با پادوانی مذاکره کردیم و گفتیم از مطالباتمان در فیفا به پادوانی بدهیم که فیفا موافقت کرد ولی پادوانی خودش امضا نکرد. ۱۰۰ هزار دلار باید به این بازیکن بدهیم. غرامتش در دادگاه کاس ۹ میلیون یورو است. اگر همان موقع ۱۰۰ هزار دلار را داده بودیم، زیر یک میلیارد تومان با او تسویه می شد. حالا باید تاوانش را بدهیم. باید چند پرونده را جمع کنم؟ دلم پر است. 

مدیرعامل استقلال درباره جزئیات بیشتر مذاکراتش با استراماچونی گفت: وقتی می خواهید جنس را نقد بخرید یک جور حساب می کنید و وقتی قسطی، جور دیگر. 

سعادتمند گفت: سرمربی ما (مجیدی)  زمان شفر و استراماچونی خودش چطور به استقلال آمد؟ باشگاه حق دارد. ما در آستانه دربی بودیم و حالا فینال حذفی را در پیش داریم. همه شرایط مورد نیاز تیم را فراهم کردیم. شب عید وقتی به استقلال آمدم بازیکنانم سه ماه چیزی نگرفته بودند. در شرایط بحران کرونا، هر زمانی که گفتیم پول بچه ها را دادیم. تا الان ۷۵ درصد هم قراردادشان را داده ایم و هر پاداشی لازم بوده، پرداخت کرده ایم.

وی ادامه داد: برای بازی با فولاد خودم به اهواز رفتم و خودم هم کرونا گرفتم. ۱۲ روز در خانه بودم و هیچکس هم متوجه نشد. حقوق پیشکسوتان را نزدیک به ۱۰ ماه است پرداخت کرده ایم. حقوق پایه ها را پرداخت کرده ایم. فقط مشکل من این شده است که چرا قبل دربی به ایتالیا رفته ام که از استراماچونی تخفیف بگیرم؟

مدیرعامل استقلال در واکنش به این جمله که در شان سرمربی نیست که خبر مذاکره با سرمربی دیگری منتشر شود، گفت: باور کنید تاریخ سفر به ایتالیا دست ما نبود. 

سعادتمند در پاسخ به این سئوال که آیا با مجیدی صحبت کرده است؟ گفت: من استعفایی از مجیدی ندیدم. صبح روز دربی با مجیدی صحبت کردم و مشکلی با هم نداشتیم. حتی برایش توضیح دادم مذاکره با استراماچونی برای گرفتن تخفیف است. حتی از ایتالیا برایش پیامک زدم. گلایه کرده بود چرا بعد از بازی به رختکن نرفتم. رمضانی سرپرست تیم شاهد است که با او تماس گرفتم اگر پروتکل بهداشتی اجازه می دهد، با اعضای هیات مدیره به رختکن بیاییم و پاداش بدهیم. اتفاقا آقای عبدیان عضو هیات مدیره می خواست از جیب خودش پاداش را بدهد ولی سعید رمضانی پاسخ داد شما سر تمرین این کار را کنید بهتر است.

وی درباره اینکه پاداش دربی چقدر بوده است، گفت: پاداش یک عرفی دارد که از سرمربی شروع می شود و تا بازیکنان می رسد. تا الان همه پاداش ها به جز پاداش بازی با پرسپولیس و شاهین پرداخت شد. البته برای پرسپولیس را آقای عبدیان پرداخت کرد. بلافاصله بعد از بازی هم در واتس اپ برای سرمربی پیام تبریک فرستادم. اینکه گفته بود از باخت به سپاهان خوشحال می شدم حرف سنگینی است. تار و پود من و خانواده ام از استقلال است. این یک تهمت است. 

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: فرهاد مجیدی باید با این پستش به کمیته انضباطی برود. او گفته است یک ماه است لیست داده ام. به کجا لیست داده اید؟ دو ماه و نیم است که زبانم مو در آورده است لیست بازیکنان مدنظر را بدهید. هیچ لیستی دریافت نکرده ام و در باشگاه ثبت نشده است. حتی معاون ورزشی ام دو سه بار نامه زده است. خودم شروع کردم به تمدید با بازیکنان. هواداران بدانند با شش، هفت بازیکن مطرح مذاکره کرده ایم. مجیدی به چه کسی لیست داده است؟ 

سعادتمند افزود: برادرم فوت کردم ولی سرمربی تیم حتی یک تسلیت نگفت. آمدم باشگاه سرمربی تیم یک تبریک نگفت. او حتی به دفتر من نیامد و من پیش او رفتم. حتی وقتی سر تمرین رفتم، از اتاقش بیرون نیامد و من خودم به اتاقش می رفتم. من از مجیدی لیست خواستم؛ هم تمدیدی هم بازیکن جدید. یک ماه و نیم دنبال تمدید با دانشگر و کریمی هستیم. دو ماه و نیم است می گوییم لیست تمدیدی ها را بدهید و کسانی که نیاز دارید. 

وی گفت: الان لیست کامل آسیا را داده ام. این را مجیدی اعلام کرده است. اینها چه حرفی است. مجیدی سرمربی ما است و اگر ادعاهایش صحت داشته باشد، استعفا می کنم. هیچکدام واقعیت ندارد. اگر واقعیت داشته باشد استعفا می دهم. من خوشحالم بشوم به سپاهان ببازیم؟ من لیست گرفته ام؟ 

مدیرعامل استقلال ادامه داد: نیامده ام بگویم من و فرهاد مقابل هم هستیم. ما همه یک تیم هستیم. اینها یک سوء تفاهم است. مجیدی می گوید یک روز بعد از آنکه فشار آمد سعادتمند مصاحبه کرد. نه ما حتی از ایتالیا مصاحبه کردیم. من را هیات مدیره ملزم کرده است. سرخود که به ایتالیا نرفتم. تا حالا سعی کردم سالم زندگی کنم. سرم بالا است. گذرم به دستگاه های نظارتی نخورده است. از این دستگاه ها خواهش می کنم به پرونده های ما ورود کنند. بعضی از گزارش ها را خودم داده ام. اتفاقات خوبی نیفتاده است. چرا با بازیکنانی قرارداد بسته شده که حتی از نظر جسمانی سالم نیست. همان آدم ها بیایند پولش را بدهند. چرا ما باید جان بکنیم و این پول را بدهیم.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *