شنبه , ۸ آذر ۱۳۹۹

«مکرون» از کودکی دچار مشکلات اخلاقی بود/ورزش ایران نباید سکوت کند

سید کاظم اولیایی در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: همه پیامبران الهی و در راس آنها خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) سعی کردند بعد اخلاقی انسان را در کنار بعد جسمانی بارور نمایند و آنها بانی مکارم اخلاق در جامعه بودند. جامعه‌هایی که دور از مبانی اخلاقی باشد، جوامع حیوانی هستند چون اخلاق وجه تمایز اصلی انسان و حیوان است.

وی افزود: وقتی یک پیامبر تکذیب می‌شود یا مورد اهانت قرار می‌گیرد، در واقع اخلاقیات هدف قرار گرفته است و رییس جمهور فرانسه عامدانه و آگاهانه راس هرم اخلاق در دنیا، یعنی پیامبر اسلام (ص) را هدف گرفته است.

مدیرعامل پیشین استقلال گفت: امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه از کودکی دچار مشکلات اخلاقی در زندگی شخصی‌اش بوده است و تاریخچه زندگی او مشخص می‌کند به مسائل اخلاقی پایبند و معتقد نیست. او با مسائل اخلاقی چالش دارد و در مقابل به دنبال نظام سرمایه داری است. آن هم نظام سرمایه داری مبتنی بر مسائل ضد اخلاقی است و برای همین یکی از اقدامات وقیحانه او حمایت از توهین به سرچشمه اخلاق یعنی پیامبر اسلام است.

اولیایی تاکید کرد: در حالی که خیلی از غیر مسلمانان در نقاط مختلف دنیا به حمایت از پیامبر اسلام نسبت به مکرون واکنش نشان می‌دهند، متاسفانه در ایران این اتفاق نمی‌افتد. من انتظارم از جامعه ورزشکاران در این خصوص خیلی زیاد است. ورزشکاران ما که در شعار پایبند به مسائل اخلاقی و مذهبی هستند، اینجا باید وارد عمل شوند و واکنش‌های صریح خود را به این موضوع نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *