چهارشنبه , ۲۶ دی ۱۳۹۷

موضع وزارت ورزش در قبال درخواست قلعه‌نویی و ناراحتی کی‌روش

موضع وزارت ورزش در قبال درخواست قلعه‌نویی و ناراحتی کی‌روش

به گزارش “ورزش تایمز”، محمدرضا داورزنی در حاشیه انتخابات فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به سئوال “ورزش تایمز” درباره اظهارات امیر قلعه نویی مبنی بر اینکه وزیر نباید به یکسری افراد اجازه نزدیک شدن به استقلال بدهد، گفت: البته همه موضوعات به وزارت ورزش مربوط نمی شود. یکسری موضوعات داخلی است و به خود باشگاه ها و فدراسیون ها مربوط می شود. ما به عنوان وزارت ورزش تمام مسائل را رصد و پیگیری می کنیم اما به خود اجازه نمی دهیم درباره هر موضوعی تصمیم گیری کرده و واکنش نشان دهیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگر “ورزش تایمز” مبنی بر ناراحتی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی به خاطر پیشنهاد ۶ ماهه تمدید قراردادش هم تاکید کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد تصمیمی است که فدراسیون می گیرد و ما قطعا از تصمیم فدراسیون در هر زمینه ای حمایت می کنیم. این نه فقط در مورد فوتبال بلکه در مورد همه رشته ها و فدراسیون ها صادق است.

معاون وزیر ورزش درباره اینکه بحث کارلوس کی روش به واسطه حضور تیم ملی در جام جهانی و تمدید قرارداد او اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: مهم نیست و اصلا در شان وزارت ورزش نیست که بخواهد به این مسائل ورود کند. فدراسیون فوتبال و هر فدراسیونی خودش مجمع و هیات رئیسه دارد. این افراد هستند که باید درباره مسائل داخلی تصمیم گیری کنند. در این مورد هم از موضع فدراسیون فوتبال حمایت می کنیم. 

وی در رابطه با مشکل سالن فدراسیون فدراسیون شمشیربازی گفت: فدراسیون سالن دارد. نباید برای حل یک مشکل، مشکل دیگری ایجاد کرد. در آزادی با دستور وزیر و پیگیری شرکت توسعه قسمت هایی بیش بینی شده تا به فدراسیون ها داده شود. دو سالن در اختیار کشتی است. این رشته در کنار دریاچه در حال ساخت انستیتو است. در کل مشکلات کم می شود.

داورزنی در رابطه با پناهندگی اخیر ورزشکار کبدی گفت: اینکه یک ورزشکار می رود و به هر دلیلی قصد ماندن پیدا می کند، خیلی کم اتفاق می افتد اما فدراسیون ها باید در استعدادیابی و گزینش ها توجه کنند. نباید روی کسانی که عرق ندارند و خیلی راحت پرچم کشورشان را زیر پا می گذارند، سرمایه گذاری کرد.

وی تاکید کرد: البته تعداد این افراد خیلی کم است. سالیانه ٢٠ هزار اعزام انجام می شود که از این تعداد، افراد کمی مثلا دو سه نفر ماندگار می شوند، پس موضوع پناهندگی خیلی بحرانی نیست. طبیعتا پیش بینی را خود مسئولان فدراسیون ها باید داشته باشند. برخی شیطنت هم می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *