چهارشنبه , ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

موضع‌ من نسبت به مشاوران مرد تغییر نکرده است!

شهناز یاری در گفتگو با “ورزش تایمز”، پس از قبول هدایت تیم ملی فوتسال بانوان گفت: زمان زیادی را از دست داده‌ایم. تیم ملی مدت زیادی بدون سرمربی بود و اردوهای منظمی برگزار نشد. از دست رفتن این تایم باعث شد تا با کمبود وقت مواجه شویم. سعی بر این است تا در مدت باقیمانده بهترین نتیجه را رقم بزنیم. همه باید دست به دست هم دهیم تا مسیر موفقیت را فراهم کنیم چرا که اشخاص مهم نیستند و در این مسیر همه باید باهم باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان افزود: ایجاد این اتحاد مهمترین وظیفه من است که این هدف را به کادرفنی و بازیکنانم بدهم. هدفم عبور از آسیا است، می‌دانم راه سخت و ناهمواری در این مسیر سخت داریم و  از اساتید مرد کمک خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر درگیر مسابقات لیگ هستیم، لیگی که خوشبختانه باید بگویم ۲ سال است که فوتسال بازی می‌کنیم. در گذشته فقط اسم لیگ را یدک می‌کشید و هیچ بار کمی و کیفی نداشت. ۲ سال است که حدود ۷ تیم مدعی با توجه به پخش شدن ملی پوشان در لیگ حضور دارند و باعث ایجاد شور و هیجان در لیگ شده است. پیش از آن هیچ هیجان و پیشرفتی در لیگ وجود نداشت. ۲ سال است که از لیگ لذت می‌برم و احساس پویایی در لیگ داریم.

یاری ادامه داد: از این هفته مسابقات لیگ را پیگیری خواهم کرد. قبلا نیز پیگیر بوده‌ام و اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط تیم‌ها، بازیکنان و جدول دارم. در فصل جاری نیز چند بازی را زیر نظر داشته‌ام و حتما بازی سایپا و رهیاب نیز به سالن خواهم رفت و تا جایی که بتوانم  تمام هفته این کار را خواهم کرد.

سرمربی تیم ملی درباره زمان شروع اردوها گفت: هنوز مشخص نیست چرا که در حال تدوین و برنامه ریزی هستم. تا اسفند ماه نمی‌توانیم اردوهای طولانی مدت و زیاد برگزار کنیم چون تیم‌ها درگیر مسابقات لیگ هستند. تا اسفند ماه هدف برگزاری اردوهای کوتاه مدت برای هماهنگی و کارهای تاکتیکی است. ان شالله کار اصلی را از فروردین ماه استارت خواهیم زد و ۳ ماه مفید در اختیار داریم تا به بهترین شکل ممکن از آن برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی و اردو استفاده خواهیم کرد تا تیم برای تیرماه و مسابقات قهرمانی آسیا مهیا شود.

شهناز یاری در پاسخ به این سوال که به کمک از اساتید مرد اشاره کردید مشکلی با مشاوره مردان ندارید؟ گفت: در هیچ مصاحبه‌ای نگفته‌ام که به تنهایی کار خواهم کرد و از مردان کمک نخواهم گرفت. از مشاورانی استفاده خواهم کرد که آنها را قبول دارم و جز کاربلدان هستند. در لیگ نیز تیم‌ها مشاوران مرد دارند و مربیان جوان از مشاوره و تجربیات آنها استفاده می‌کنند. موضعم را تغییر نداده ام و هرجا که لازم باشد استفاده خواهم کرد.

وی در ادامه گفت: آن چیزی که در رسانه مطرح کردم این بود سرمربی تیم ملی باید خانم باشد. سر حرفم هستم و در راس کار باید خانم حضور داشته باشد. در حال حاضر نیز همه باید در کنار هم باشیم.

یاری درباره ادامه همکاری با علی رعدی در کادرفنی نیز گفت: در حال بررسی کادر جدید و همکارانم هستم و به فدراسیون ارائه خواهم داد.

سرمربی تیم ملی درباره پاداش پرداخته نشده تیم ملی نیز گفت: قبل از قبول هدایت تیم ملی هم پیگیر مطالبه ملی پوشان بودم  در حال حاضر نیز مسئولیتم سنگین‌تر شده و نسبت به این موضوع بی تفاوت نیستم.

یاری در پایان گفت: به آرامش نیاز داریم. تکرار قهرمانی از خود قهرمانی سخت‌تر است و این مسئولیتم را سنگین‌تر کرده است. از فدراسیون فوتبال به دلیل اعتماد و اعتقادشان به من تشکر می‌کنم. برای تکرار قهرمانی در آسیا تلاش خواهیم کرد چون بازیکنان این توانایی را دارند و از این حق دفاع خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *