شنبه , ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

ملوان تکراری‌ترین حریف و برهانی بهترین گلزن حذفی آبی‌ها

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال استقلال با ۷ قهرمانی در تاریخ رقابتهای جام حذفی، پر افتخارترین تیم این مسابقات است. آبی پوشان با حضور در ۳۲ دوره گذشته جام حذفی ۱۱ بار به فینال راه یافته و ۷ بار موفق به کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات شده اند.

اولین قهرمانی آبی پوشان به دومین حضور آنها در جام حذفی باز می‌گردد. استقلالی‌ها در سال ۵۷ و در دومین دوره رقابتهای جام حذفی در فینال تیم فوتبال هما را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دادند تا نخستین قهرمانی را در این مسابقات به دست آورند.

آخرین قهرمانی این تیم در جام حذفی هم به سال ۹۷ و سی و یکمین دوره این بازی ها باز می‌گردد که با شکست دادن تیم خونه به خونه با نتیجه یک بر صفر، جام قهرمانی این مسابقات را بالا بردند.

بهترین گلزن تیم استقلال در همه ادوار گذشته لیگ برتر آرش برهانی با ۱۴ گل زده است. فراز فاطمی، صمد مرفاوی و جعفر مختاریفر هر کدام با ۸ گل، دیگر گلزنان برتر آبی پوشان در تاریخ این مسابقات هستند.

آبی پوشان در تاریخ حضورشان در جام حذفی ۸ بار با ملوان دیدار داشته‌اند تا این تیم با قدمت، تکراری ترین حریف استقلال در این مسابقات باشد. سپاهان با ۷، ذوب آهن با ۶ و نساجی با ۵ دیدار، دیگر حریفان تکراری آبی‌ها در تاریخ مسابقات جام حذفی هستند.

استقلالی‌ها به ترتیب مقابل تیم‌های هما، ملوان، برق شیراز، پرسپولیس، بهمن کرج، فجر سپاسی، سپاهان، پگاه، شاهین بوشهر، ذوب آهن و خونه به خونه بابل در فینال این مسابقات بازی کرده است.

آبی پوشان در فینال‌های گذشته هما، برق شیراز، بهمن کرج، فجر سپاسی، پگاه، شاهین بوشهر و خونه به خونه را شکست داده و مقابل تیم‌های ملوان، پرسپولیس، سپاهان و ذوب آهن شکست خورده اند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *