شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

مقابل پرسپولیس برد می‌خواهیم/ بدبختی لیگ ما بی‌برنامگی است

رسول کربکندی در گفتگو با “ورزش تایمز”، با اشاره به سه دیدار خارج از خانه ذوب آهن در لیگ و جام حذفی گفت: از نیم فصل دوم فقط سه بازی در داخل خانه داشته‌ایم. چهار بازی ما با پدیده، گل گهر و استقلال (دو مسابقه) خارج از خانه بود که این کار را برایمان سخت کرد. این زمان گذشته است و آماده بازی با پرسپولیس هستیم. پرسپولیس تیم قدرتمند و آماده‌ای است اما شرایطمان در جدول به گونه‌ای است که نیاز به سه امتیاز داریم.

عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن درباره اینکه آیا این تیم برابر پرسپولیس هم بازی بسته‌ای انجام می‌دهد یا هجومی تر خواهد بود؟ تصریح کرد: این را باید از مجتبی حسینی سرمربی تیم بپرسید ولی شناخت من از تفکرات حسینی این است که بیشتر به انسجام خط دفاعی می‌پردازد. این برنامه در بازی با استقلال در لیگ برتر خیلی خوب انجام شد اما در جام حذفی وقتی از استقلال گل خوردیم، نظم تیمی به هم خورد.

کربکندی با تاکید بر اینکه هدف اصلی ذوب آهن مقابل پرسپولیس گل نخوردن است، در خصوص غیبت سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس در این مسابقه اظهار کرد: هر بازیکن تاثیرگذاری که در یک مسابقه نباشد می‌تواند به تیم مقابل کمک کند. سیدجلال به خط دفاعی پرسپولیس انسجام بیشتری می‌دهد و نبودش می‌تواند به ما کمک کند اما پرسپولیس مهره‌های خوب دیگری دارد که جایگزین می‌شوند. علاوه بر این، پرسپولیس در خط حمله اثرگذاری خیلی خوبی دارد.


رسول کربکندی

سخنگوی باشگاه ذوب آهن در پاسخ به سئوالی مبنی بر اظهارات فراز کمالوند سرمربی سایپا بعد از بازی با پیکان و ارتباط دادن مسائل داوری آن مسابقه به ذوب آهن و اصفهان، تاکید کرد: اینکه سرمربی سایپا بعد از آن بازی اسم ذوب آهن و نساجی را مطرح کرد، غیر حرفه‌ای و خلاف واقع بود. ذوب آهن از مظلوم ترین تیم‌های لیگ است و بیشترین اشتباهات داوری علیه ما بوده است. اگر ذوب آهن در انتهای جدول است، فقط و فقط به خاطر اشتباهات داوری است. ذوب آهن حق خودش را هم نمی‌تواند بگیرد و اینکه آقایان این مسائل را عنوان می‌کنند جای تعجب دارد.

کربکندی همچنین از فدراسیون فوتبال خواست هرچه زودتر برای اتفاقات بازی پیکان و سایپا رای خود را بدهد. وی گفت: تا جایی که می دانم برای حضور بازیکن اضافی در زمین، قانون مشخصی نداریم. چند سال پیش که خودم سرمربی ذوب آهن بودم و با همین سایپا بازی داشتیم، قانون استفاده از تنها سه بازیکن خارجی در زمین معین شده بود. ما به اشتباه «لئون استپانیان» را وارد زمین کردیم که حتی توپ به پایش نخورد. آن بازی با نتیجه تساوی یک – یک تمام شد. فدراسیون فوتبال در نهایت یک امتیاز را از ذوب آهن گرفت اما امتیاز دیگری به تیم سایپا نداد. یا در بازی با ماشین سازی در اصفهان که ۱۲ بازیکن در زمین حضور داشتند که تصمیمی برای آن گرفته نشد.

وی افزود: هیچ مسابقه‌ای به خاطر این اشتباه سه بر صفر نشده است و من مثال‌هایش را از داخل ایران به شما گفتم. بازی پیکان و سایپا هم شرایط سه بر صفر شدن نتیجه به سود سایپا را ندارد. در این ماجرا، داور چهارم، ناظر و سرپرست تیم پیکان مقصر بوده‌اند که می‌توانند آنها را جریمه کنند.

سخنگوی باشگاه ذوب آهن در پایان در خصوص طولانی شدن مسابقات لیگ برتر و جام حذفی ایران در مقایسه با لیگ سایر کشورها، گفت: یکی از بدبختی‌های لیگ ما بی برنامگی آن و تعطیلات زیاد بازی‌ها است. دوباره مسابقات لیگ برای تیم ملی تعطیل می‌شود. تعدادی از تیم‌های میانه جدول که نه شانس کسب سهمیه دارند و نه خطر سقوط آنها را تهدید می‌کند، ممکن است با تعطیلی مدام لیگ لطمه نخورند اما برای تیم‌هایی مثل ما، این تعطیلات فوق العاده خطرناک است. لیگ فرسایشی شده و بازیکنان خسته هستند. کادر فنی در این شرایط کار سختی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *